Teine nädal uk-s

Täna täitus järjekordne nädal inglismaal. Uskumatult kiirelt on need kaks nädalat siin läinud.

Midagi erilist me teinud ei olegi, enamjaolt lihtsalt väljas ringi jalutanud või lebotanud. Kuigi sellel nädalal on suur jalutustuhin ka otsa saanud. Neljapäeval oli lihtsalt nii palav ja ei jaksanud ning reedest läks jälle külmaks ning vihmaseks väljas.

Neljapäeval oli ilmaennustuse järgi viimane ilus ilm väljas ja oli plaanis lastega jalutama minna. Õde tuli 12 ajal siia ja kõige pealt tahtis korra käia kingi vaatamas ühes poes. Seega lapsed jäid vanaisa ja Kaido hoolde ning me hüppasime õe ja emaga autosse ning siirdusime ostukeskusesse. Deichmannist sobivaid kingi ei saanudki. Aga astusime läbi korraks ka Bootsist ning Sportsdirectist. Esimesest soetas õde terve hunniku asju oma pisitütrele ja mu ema haaras Matule ühe laua külge kinnitatava toidukausi ning uued lutid lutipudelile.  Teisest ostis õde endale pluusi ning ema endale mitu pluusi ning sokke, SD-s head hinnad lihtsalt.

Lapsed olid õnnest segased, kui koju naasesime. Panime nad riide ning suundusime kogu perega koos jalutama. Sel korral siis Ecclesi keskusesse, lootusega leida õe pisitütrele suvemüts ja kingakesed. Leidsime ka mõlemad, jalanõusid lausa mitu paari. Lisaks skoorisin mina endale uue rahakoti ning ülimõnusad uued suvekingad. Peale seda väike toidupoe külastus ning seadsime sammud kodu poole.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kuna ilm oli aga super, otsustasin teistest koos Matuga lahku lüüa ning esialgu parki jalutada ning siis edasi vaadata. Esimese asjana siirdusime mänguväljakule. Mängisime veidi aega aga kuna rahvast oli palju, jalutasime edasi. Matu tsillis vankris ja jõi mahla ning mina üritasin leida sobiva tee koduni. Poolel teel otsustas Matu muidugi oma teki ära kaotada, niiet sain oma 600 meetrit maha kõmpida uuesti, et tekk tagasi saada. Plaanisin väikese ringiga tulla, sest ühel tänaval oli eelmisel nädalal veel puul õied puhkemata ning lootsin sel korral need õied siiski pildile saada, sain ka! Ahhetasin ja ohhetasin ning saavutasin “miljon” erinevat klõpsu. Peale seda muidugi kiirelt koju ja õhtu veetsime kodus laiseldes. Päeva saavutuseks 7,81km.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Reedel oli ilm ikka päris kole ja vihmane. Jätsime Kaido koju puhkama ning käisime emaga koos Trafford centeris väikese ringi.  Lihtsalt vaatamas, mis seal head leidub. Mõnes poes leiab ikka imelisi riideid aga hinnad on tõeliselt üle mõistuse. Sattusin ühes poes kleitidest ahvivaimustusse.. ja siis vaatasin hindu. Imeilus kleit aga 170 naela (200 euro kanti)!!! Lihtne suvekleit 100 ( ca 120 euri) naela. No jumal tule appi! Mu lemmik poes leidsin ka endale nii mõnegi kleidi. Kõige kallim imeilus pidulik maxikleit oli 70 naela. Sel hetkel hakkab küll kahju, et ma miljonär ei ole. Samas pidulik kleit nagunii enamjaolt seisab kapis ja sellise eest nii suurt summat ka välja käia ei tahaks. Aeg lendas ülihelikiirusel ja koju jõudsime päris-päris mitu tundi hiljem. Endomondo näitas kilomeetrite arvuks 3,87km (Kahju, et ta hoones sees väga funktsioneerida ei taha).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Laupäeva olime õetütrega mõlemad juba väga oodanud, sest plaanis oli kahekesi kinno minna. Filmiks Insurgent, Divergenti järg. Hommik läks kiirelt, ärevus hinges oli nõnda suur. Kella kahe ajal viskasimegi kiirelt riided selga ning vurasime Traffoka poole. Esimese asjana muidugi kinno, et piletid ära osta. Õetütar ostis meile mõlemale pileti, kassast aga vaadati mind lolli näoga ja küsiti, kas olen ka teismeline. Päev on kirjas, 10 aastat kadus nagu niuhti mu turjalt. :P Piletid olemas, suundusime raamatupoodi kolama. Melany soovis endale Potteri viimase osa soetada. Peale seda istusime mõnda aega väljas ja lobisesime ning veidi enne kolmveerand nelja ronisime kinno tagasi. Võtsime kahe peale ühe pudeli vett ning enne kolmveerandit istusime juba saalis.
Jube tüütud on muidugi need reklaamid seal alguses. 15:45 pidi film hakkama aga alguses oli oma 15-20 minutit ainult mingeid lollakaid reklaame. Igatahes film oli lihtsalt super! Melanyga mõlemad olime väga vaimustuses ja ilmselgelt ei jõua järgmist aastat ära oodata, et kolmandat filmi juba näha. Oli igatahes igati ootamist väärt ning eriti mõnusaks tegi selle super kaaslase olemasolu. Nii mõnus on filmi vaadata koos inimesega, kellele asi sama moodi meeldib, nagu sulle endale. Peale filmi otsejoones välja ning võtsime suuna kodu poole. Õues oli külmaks läinud ja mõned piisad ka langesid alla, kuid otsustasime siiski koju jalutada. Ei ole ju mõtet 1,5km pärast maksta 1,5 naela. Õhtu veetsime koos perega teleka ees ning vaatasime, kuidas talenti otsitakse. Kokku kõndisime 3,34km.

Pühapäev oli tõeline lebo päev. Melany läks sõbranna juurde ja teised välja jalutama, mina lebotasin vannis ja lihtsalt olin vahelduse mõttes. Ei pistnud päeva jooksul nina ka uksest välja, vahel on sellised päevad ikka eriti mõnusad.

Esmaspäev möödus samasuguse lebotamise tähe all. Ei ole erilist tahtmist kusagile ronida, kui ilm nõnda kehva on ja aina vihma ning rahet alla kallab. Lisaks kõigele oli esmaspäeval meil jälle pisike Mila seltsiks ja pidime rahulikult päeva üle elama.

Teisipäeval saime aga küllakutse õe juurde. Ilm ikka kehvemapoolne aga lapsed ikka tahavad ju omavahel mängida. Kiire hommikusöök, peapesu, riidesse ning uksest välja. Väike 2,4km jalutuskäik õe juurde ja mitu väga mõnusat tundi oma pere seltsis. Jõime kohvi ja rääkisime juttu, samal ajal kui lapsed mängida said. Matul oli eriti tore, palju uusi ja huvitavaid mänguasju ju. Jooksis kahe toa vahet ja ei teadnud kohe, millega järgmisena mängima hakata. Mina istusin aga kaamera käes ning klõpsutasin neist kahest pilte. Lõpuks väsisid aga mõlemad lapsed ära ja oli aeg koju tagasi tulla. Õde pani enda tüdruku magama ning tõi meid Matuga kahekesi kiirelt autoga koju, et Matu ka tuttu saaks. Mu ema ja Kaido jäid õe naasmiseni last valvama ning jalutasid siis koos koju tagasi. Võtsime siin vabalt ja lobisesime, õhtul tuli õde ka uuesti läbi. Siis sai Melany aga pommuudise teada, et meie ei lähegi Matuga veel kusagile ja ainult Kaido sõidab koju tagasi. Jumal, see reaktsioon oli ikka fantastiline. Veel täna hommikulgi küsis mult mitu korda, et olen ma ikka 100% kindel, et ma praegu koju tagasi ei sõida või? Ja ma pidin talle siis kinnitama, et tõepoolest ma hetkel veel tagasi koju ei sõida ja jään mõneks ajaks veel inglismaale.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Täna oli aga meie jaoks nukker päev, sest et Kaido sõitis üksinda koju tagasi. Hommikust peale oli juba tuju väga null ja mida aeg edasi, seda hullemaks asi läks. Ja kui kodus oli Matu veel emmekas ja rahulik, siis lennujaama jõudes ei tahtnud ta enam kuidagi issist lahti lasta. Loksusime kõik koos päeval lennujaama, saatsime Kaido ilusti lennukile ja loksusime koju tagasi. Buss sõidab üle tunni aja ja “tõstab iga nurga peal jalga”, nagu Kaido armastab öelda. Matul oli muidugi peale lennujaama mõnda aega veel tuju nukker aga õnneks õhtuks oli juba täitsa lõbus. Kaido jõudis õnneks ilusti koju tagasi ja mul süda rahul. Matu magab ka juba mitu tundi rõõmsalt minu voodis ja ootab mind kaissu, saame järgnevad nädalad jälle kahekesi koos laiutada.

Muidugi tänane bussisõit läks halvasti, sest et Matuga juhtus väikene õnnetus. Buss tegi nii äkilisi manöövreid, et üks hetk läks käru koos Matuga lihtsalt ümber. Jumal tänatud, et Matu rihmadega kinni oli, seega lõppes asi vaid kerge ehmatusega kõigi jaoks. Tagasi sõites aga paistis ühel pool bussi päike ja teisel pool bussi sadas tihedat vihma. Inglismaa ilmastik (y)

Nädala jooksul sai aga kokku jalutatud vaid natuke üle 20 kilomeetri, esimese nädalaga võrreldes ikka niru tulemus, kuid eelnevate kuude lõikes olen see kuu väga tubli olnud.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s