Mõned eripärad inglismaal vol 2

Korra ma juba kirjutasin erinevustest, neid saab lugeda siit. Mõtlesin vahelduseks veel mõned erinevused kirja panna.

1. Inglismaal on kasutuses enamjaolt kunstkuused, kuna kuusemetsi on siin väga vähe. Mõnest kohast küll on võimalik ka päris kuusk soetada, kuid selle hind on loomulikult ka vastav.
2. Populaarsed on elektrikaminad, koos uhke kaminasimsiga. Seda nii korterites, kui ka majades.
3. Kui eestis ostad ainult ühe otsa pileti, või päeva/kuu pileti, siis siin on võimalik osta ka edasi-tagasi pilet või nädala pilet.
4. Ratastooliga bussi pääsemiseks, laseb buss selle külje alla poole ning bussijuht tõstab kaldtee välja.
5. Jalgratturid ei pea kandma kiivrit.
6. Aedades kasvavad palmid.
7. Osad taimed õitsevad väljas ka talvel, siin ei eksisteeri nii külma talve lihtsalt, kui meil.
8. Tubakas ja alkohol on mitmeid kordi kallim, kui eestis.
9. Siin võib autot juhtida kuni 0,7 promillise joobega, 0,8 promilliga saad juba valusalt vastu pükse.
10. Tavaline on näha linnapildis ka ca 3 aastaseid lapsi vankris ning lutt suus. Niisamuti sõidavad selles vanuses lapsed rataste-tõukeratastega ringi ja imevad rõõmsalt lutti.
11. Rahvuslill on roos.
12. Kui mõned aastad tagasi ei olnud wifi eriti populaarne, siis praeguseks hetkeks on wifi olemas ka paljudes bussides ning trammides.
13. Siin on võimalik enamus esemeid poodi tagastada tseki alusel, kui ei sobi. Paljud ostavad suure sületäie riideid nt ja lähevad koju proovima, mis ei sobi, viiakse tagasi. Kunagi ostsin emale telefoni aga tema kaardiga see ei töötanud. Viisin telefoni tagasi ja ütlesin lihtsalt, et ei sobi. Ei vaadatud isegi karpi sisse ja sain raha kohe tagasi.
14. Siin on suurematele lastele mängusaalid, mis on täis erinevaid mänguautomaate. Osade seest on võimalik endale esemeid saada, enamustest võib aga pileteid võita ning piletite eest saab endale siis auhinna valida. Noorest peast alates mängusõltlaseks.
15. Siin on väike valik tavapäraseid koduseid püreesid lastele. Mõtlen just kartul-porgand-kõrvits või ükshaaval mõni juurvili. See eest on saadaval suur valik pasta bolognese, carbonara, lasagne ja muid taoliseid purgitoitusid.
16. Väga tavaline on talvel kohata sellist vaatepilti. et lapsevanem on kinnaste-mütside-saabastega ja korralikult sisse pakitud, väike laps kärus on aga paljaste säärte ning palja peaga (mitte ainult paari aastased lapsed, vaid ikka sünnist alates). Ka koolis käivad lapsed talvel paljaste säärtega tihti, niiet jalad sinised. Olen detsembrikuus näinud kaubanduskeskuses varbavaheplätude ja mütsi-salliga naist. Ja sooja ilmaga topitakse kiirelt uggid jalga.
17. Prügikaste leidub tänaval vähe, seega tänavad on prügi pidevalt täis. Niisamuti jõed-kanalid paksult prügi täis. ( Prügikaste on vähe seetõttu, et kunagi topiti neisse pomme ja need ohustasid liialt inimesi.)
18. Kõik majad on üldjuhul kivist ning kivikatusega. Linnas on enamus ridaelamuboksid, kuigi inglaste mõistes on need majad. Aiad on pisikesed.
19. Kanada haned on linnas väga tavalised, seda küll veekogude ääres. Julged ja tulevad kohe süüa norima. Ka küülikuid on parkides palju, nemad küll tulevad põõsastest välja alles hämaras ja inimese juurde ei roni.
20. Inimesed on palju vabameelsemad oma riietuse osas. Täiesti tavaline vaatepilt on nt see, kuidas hommikul lipatakse hommikumantli ja sussidega nurga peale poodi. On muidugi väga hoolsaid inimesi ka, kes ilma meigita uksest välja ei astu aga üldiselt on ikka vahe päris märgatav eestiga võrreldes.

Praegu tõmban otsad kokku. Eks näis, ehk tulevikus tuleb vol 3 ka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

One thought on “Mõned eripärad inglismaal vol 2

  1. Pingback: Mõned eripärad inglismaal vol 4 |

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s