Kergelt invaliid

Ma olen ikka üks “õnnelik” inimene. Viimasel ajal pidevalt juhtub ikka midagi.

Täna suutsin Matut voodisse tõstes enda selja ära tõsta. Väike raks käis alaseljast läbi ja ossa raks, KUI valus on ennast peale seda liigutada. Üritasin pool päeva enamus ajast voodis siruli olla aga kohati osutus see päris keeruliseks, sest Matul oli vaja ikka seljas turnida ning ratsutada.

Homne saab veel toredam olema, sest pean üksi oma väikese hulluga toime tulema. Ema homme pika päeva tööl. Õetütar koolis ning kuna isa täna öösel töötab, siis homme päeval ta ilmselgelt magab hambad laiali. Nüüd jääb üle ainult loota, et Matu oleks homme puhanud ja rahulik ning et mu selg on peale magamist ehk pisutki parem. Vastasel juhul tuleb homme väga keeruline päev ning võin olla mõneks ajaks sujuvalt toaarestis.

Kuigi rääkides ilmast, siis täna oli enamus päevast väga tuuline ja vihmane. Homme lubab pool päeva äikest + päev otsa vihma ning kolmapäev vahelduvat vihma.. ega väga lapsega välja jalutama vist nagunii minna ei saa.

Aga rõõmus olen ka, sest sain Matule kaua ihaldatud püksid täna ostetud. Ning loodetavasti jõuab paari lähima päeva jooksul endale tellitud kleit ka kohale. Nüüd oleks vaja Matule korralikult kingad veel leida ning endale käekott, siis võib rahule jääda ning ülejäänud ostud oleks vaid plussiks. Mis teha, kui hinnad on siin mitmeid kordi soodsamad, kui eestis :)

 

5 thoughts on “Kergelt invaliid

 1. Ma tegelesin kunagi kergejõustikuga, sai palju võistlustel käidud, kuni juhtus mul õnnetus alaseljaga. Tõkkejooksu ajal tundsin, et alaseljast käis raks läbi, kuid sain lõpuni joostud. Tegemist oli kahepäevaste võistlustega, õnnetus juhtus esimesel ning tol päeval rohkem mul midagi teha polnud vaja, selg ka ei valutanud. Järgmisel hommikul enam voodist püsti ei saanud, vot nii valus oli. Olin üksi kodus ja ukerdasin kuidagi voodist välja ning jõudsin isegi võistlema. Teatasin ka treenerit, et eile vist läks miskit nihu. Sai masseeritud ja võimeldud, kuid ei aidanud.. Kui toona hüppasin kaugust nii pea 4m, siis tol päeval sai 1.20m kirja, sest ma ei olnud võimeline liikuma rohkem. Peale seda olin sunnitud katkestama ja minema Rapla haiglasse. EMO-s sain kohe paar süsti alaselga, öeldi, et tõmbasin paigast ära ja selle paranemine on erinev..mõnel päev, teisel kuid kulub. Kodus magasin kõval pinnal, lasin voodisse tuua miski puit asja, kus peal magada :D. Kolm päeva ja sain juba kooli minna, kuid sellega lõppes minu “karjäär”.
  Arst ütles kohe, et spordist võin unistada, aga see pisik oli minus juba nii suur, et kaks kuud hiljem leidsin end korvpalli mängimast.
  Siiani on olnud 2-3 korda, kus ma olen seda valu seljas tundnud, aga umbes 10× õrnemalt, peab end lihtsalt hoidma.
  Kui sul ta ikka üle ei lähe, ehk peaksid arstile minema vms. Kergelt võimlemine võib tulla kasuks, aga võib ka kurvalt löppeda.

  • Ma magan hetkel maas madratsi peal, on ka päris kõva pind. Õnneks öö möödus rahulikult. Hetkel on veidi parem, iga liigutus põrguvalu enam ei tee aga püsti ikka valus ringi liikuda. Arstile minek raskendatud, viibin hetkel välismaal.
   Spordiga ei saa ma nagunii tegeleda, mul on vana põlvevigastus, mis endast ikka märku annab. Aga aitäh, et oma kogemust jagasid :-)

 2. Kuna ma varasemalt palju spordiga tegelesin, siis ma tean väga hästi mida vigastused tähendavad. Ma kannatan ka juba mitu aastat seljavigastuse all (kukkusin rulluiskudega nimmelüli veidi paigast, väga pisike kuid õnnetu õnnetus) ning kui juhtun väikse liigutusega seda uuesti paigast tõmbama, siis olen mitu päeva täiesti pikali, kuigi ka lamamine on valulik, ning valu võtab jalad tuimaks. isegi valuvaigistid ei aita, tuleb lihtsalt ära kannatada, kuna mul on vigastus halva koha peal lihtsalt. Oleneb, mis koha pealt selja täpsemalt ära tõmbasid? Võib olla ei jää sul tüsistusi kui midagi väga hullu polnud.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s