Eurovisiooni esimene poolfinaal

Sel aastal on korraldatakse eurovisiooni juba kuuekümnendat korda ja minu arust on väga vahva traditsioon seda koos perega vaatama sättida. Olemegi end isa ning õetütrega mõnusalt tv ees sisse seadnud ning ootame eurovisiooni algust.

Ma pole nimelt siiamaani lauludega tutvunud. Ainult Eesti ning Inglise lauludega olen eelnevalt kursis. Siis on põnevus vaadata suurem.

Esimesena tuleb lavale Moldova. Lauluks “I want your love”. Laul on täesti normaalne, kuid ei tekita minus mingit emotsiooni. Kostüümid on lahedad ning lavalist liikumist mõnus jälgida. Läbi aegade ilmselt üks parimaid Moldova laule.
Teisena Armeenia. Lauluks “Face the shadow”. Esialgne mulje on, nagu vaataks mingit muusikali. Udu laval teeb asja muinasjutuliseks. Laul ise ei tekita taas mingeid erilisi emotsioone, kuid on täiesti kuulatav.
Kolmandana Belgia ja lauluks “Rhythm inside”. Ma ei tea, kas mina olen täitsa emotsioonitu inimene või ongi kõik lood täna veidrad ning emotsioonitud. Lava jälgides on mulje, nagu hunnik ebastabiilseid inimesi oleks lihtsalt lavale lahti lastud.
Neljandana Holland ning lauluks on “Walk along”. Hollandi lood on tavaliselt väga head, seega lootused on suured. Tädi meenutab selle kostüümiga pisut lendoravat. Lugu iseenesest täitsa ilus ning kuulaks teine kordki, siiani kindlasti kõige parem lugu.
Viiendana tuleb lavale Soome ja looks on “Aina mun pitää”. Järjekordne idiootsus, nagu Soome keelset Leto Sveti vaataks. Väga tore, et puuetega inimesed on riiki esindama saadetud, kuid laul ise oli ehtne kräpp minu arust.
Kuues riik on Kreeka, kes esitab loo ” One last breath”. Tegemist on väga ilusa naisterahvaga ning loo algus tundub igatahes imeilus. Siiamaani kõige lemmikum esitlus ning laul, tõesti ilus!
Seitsmendana lõpuks Eesti ning “Goodbye to yesterday”. Arvestades eelnevaid lugusid, siis Eesti esitlus on ikka üle prahi. Väga rahul selle aastase euroloo valikuga ning uhke Elina ja Stigi üle!
Kaheksandana Makedoonia kord lava vallutada, looks “Autumn leaves”. Algus tundus veider, kuid lõppkokkuvõttes on lugu väga mõnus ning kuulub täna kindlalt mu lemmikute hulka.
Üheksas riik on Serbia ning lauluks “Beauty never lies”. Minu silmis taas täitsa keskpärane lugu, kuid poole pealt läks paremaks, kui pealmised riided pealt maha visati ning tantsuks läks. Üdjoontes aga täitsa keskpärane lugu ning homseks ilmselt ei mäleta enam sellest loost midagi. Siiski mis ilust saab rääkida, kui inimene end nii üle meikinud on.
Kümnendana Ungari looga “Wars for nothing”. Tegemist on ilusa ning kõlava looga, taustal asuv “pilt” tekitab taas mõnusa ning muinasjutulise tunde. Ilus ja lihtne laul.
Üheteistkümnes riik on Valgevene, esitavad laulu nimega ” Time”. Algus tundub mõnus ning laulja hääl on väga mõnus ja mahe. Lugu isenesest meeldib mulle väga, kuid enda mp3-me seda ilmselt ei lisaks, midagi jääks nagu veel puudu.
Kaheteistkümnendana vallutab lava Venemaa. Lauluks on “A million voices”. Lauljanna näeb imekena välja. Väga ilus ka kõlav hääl, lugu ka fantastiliselt ilus. Täna kindlalt kõige parem lugu ning esitlus, fantastiline!
Kolmeteistkümnes riik on Taani. Esitajad on veidralt õnnelikud  seal laval, suu koguaeg kõrvuni. Lugu ise on kaasahaarav ning mõnus, tekitab endalgi mõnusa tantsutuju ja rõõmsa oleku.
Neljateistkümnendana on Albaania looga “I’m Alive”. Kohati tekib tunne, et tädil on hääl pisut ära. Ei tunne ennast seda laulu esitades ilmselt kõige mugavamalt. Liiga palju ulgumist, ei ole minu tassike teed.
Viieteistkümnes, ehk eelviimane riik on Rumeenia. Looks sel aastal “De La Capat/All over again”. Mulle väga meeldib laulja, väga nauditav hääl. Lugu ise on ka väga mõnus. Laul oleks võinud ainult üleni inglise keeles olla, et saaks aru ka, millest nad laulavad. Ilmselt leiab see lugu tee ka minu mp3 listi, üks tänaseid lemmikuid!
Viimane ja kuueteistkümnes riik on Gruusia, laulu nimeks “Warrior”. Laul ise mulle väga ei istu, lauljannal on aga väga hea hääl. Kuulaks tema esitluses pigem pisut teist laadi lugusid.

Mina ennustaks edasi Holland, Kreeka, Eesti, Makedoonia, Ungari, Valgevene, Venemaa, Taani, Rumeenia ja Gruusia.

Nüüd siis teatakse edasi saajad. Kolm kõige lemmikumat mul igatahes Eesti, Venemaa ning Rumeenia!

Jesss, võib rahule jääda, sest kolm kõige lemmikumat pääsesid edasi! Eesti oli tubli ning vähemalt sel aastal saab end uuesti finaalis ka tõestada, super!

Nüüd jääme siis neljapäeva õhtut ning teist poolfinaali ootama. :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s