Teine poolfinaal

Taas on aeg eurovisiooni (Jah ma tean, et õige oleks kirjutada ühe O-ga, kuid mina kirjutan siiski eesti päraselt, nagu väga paljud teised eestlasedki) lainele end sättida, sel korral siis teine poolfinaal ees ootamas. Taas pole lauludega kursis. Ainult seda tean, et Rootsi laul pidavat olema selle poolfinaali parim ning talle on osaks saanud plagiaadi kahtlus. Läheb lahti!

Sel korral on vähemalt õhtujuhtidel rohkem kokku sobivad rõivad, ei näe enam väga tsirkusetolade moodi välja.

1. Leedu – ” This time”. Mulle meeldib lava kujundus ning naise kleit, väga positiivne emotsioon kohe alguses. Peab tõdema, et väga hea algus teisele poolfinaalile. Laul tekitab väga positiivse ning sooja tunde, suudlus pani asjale veel punkti. Suudlusega tekkis kohe idee, et eriti ägedaks muudaks loo see, kui mees oleks naisele abieluettepaneku teinud laval. See oleks ilmselt kõige meeldejäävam ning ägedam abieluettepanek ever!

2. Iirimaa – “Playing with numbers”. Klaver tekitab silme ette Keskkooli muusikali filmi. Taust on imeilus. Laulda naine oskab, kuid pisut liiga vingus nägu on ees pidevalt ning laul ei tekita minus suuremaid emotsioone. Lugu aga oli märksa parem, kui nii mõnigi esimeses poolfinaalis esitatud lugu.

3. San Marino – “Chain of lights”. What is this? Kuni refräänini oli ikka paras WHATTT. Refrään kõlab veidi paremini aga no ikka väga mööda laul. Lauljate häält pole õieti kuulda, muusika käib täiega üle. Lavakujundus oli selle loo kõige ilusam osa, laul ise ikka väga mööda ja eurolooks ei kõlba kusagilt otsast.

4. Montenegro – “Adio”. Viiuli eest plusspunktid, väga ilus algus. Solisti mahe hääl meeldib väga. Kuigi laulu sõnumist aru ei saa, siis väga mõnus on kuulata. Mõnusalt punane lava, ma arrrrrmastan punast värvi! Tants on pisut veider aga laul võiks minu arust ilusti finaalis koha sisse võtta, väga mõnus. Mulle meeldib, kui laulja hääl on mehine, kuid mahe. Sellised lood teevad alati pika pai mu hingele.

5. Malta – “Warrior”. Juba teine sama nimega lugu. Esimene polnud suurem asi, kuid see laul tundub parem olevat. Laulja hääl on ilus ning kõlav, laul kindlasti võimsam kui esimene “Warrior”. Lava taust taas väga lahedalt kujundatud ja läheb jube hästi kokku looga. Tädi oli naeratades pisut hirmuäratav aga noh, sõdalased peavadki ju hirmutavad olema. Kokkuvõttes täitsa hea, kuid eelmise poolfinaali lemmikuid ei ületa. :)

6. Norra – “A monster like me”. Pisut naiselik hääl mehel kohati, natuke häiriv. Laul ei tundu midagi erilist kuni ühise refräänini, see osa meeldib väga. Naise riietus on veider ja mis värk sel aastal nende ülitumedate huultega on? Koos kõlavad nende hääled igatahes väga võimsalt ning hästi, kuulaks hea meelega teine kordki. Ilus, lihtsalt väga ilus!

7. Portugal – “Há um Mar que nos Separa”. Tädi üritab nahkhiirt meenutada? Järjekordne tuule tüdruk, selliseid sarnaseid “Ilus tüdruk – ilus laul – palju tuult” esitlusi on palju, seega sellega silma küll ei paista. Refrääni osa tundub päris mõnus. Aga kuna laulu sõnumist aru ei saa jällegi, siis jääb asi minu jaoks poolikuks. Parem igatahes, kui nt San Marino!

8. Tsehhi – “Hope never dies”. Naise hääl on imeilus! Solistide hääled kõlavad koos imekaunilt ja laul on tõesti fantastiliselt hea. Pole ühtegi paha sõna nende kohta öelda.

9. Israel – “Golden boy”. Khm, laulu pealkiri ajab küll naerma. Mulle meeldivad ta jalatsid väga! Mõnus diskolugu ja tõmbab jala tatsuma. Kas ka eurolik lugu? Ei ütleks. Ootasin igatahes midagi muud, kuid sain positiivse üllatuse osaliseks.

10. Läti – “Love injected”. Eee, kas tegemist on Läti või Indiaga? Nagu üle grillitud barbienukk oleks lavale topitud. Refrääni osa on väga ilus ja kõlav, kuid muu..

11. Aserbaidžaan – “Hour of the wolf”. Viimased aastad on nende poolt väga head lood olnud, olen juba elevil! Algus jällegi ei tekitanud emotsioone, kuid alates refräänist.. lihtsalt WAU! Taaskord super tasemel lugu ning taust ning tants annavad väga palju asjale juurde! Väga-väga super!

12. Island – “Unbroken”. Ilus baleriini kleit. Algus ja jalajäljed oli väga lahe idee. Lauljanna hääl on pisut nasaalne ning väga palju sõnade venitamist. Laul ise on aga päris mõnus ja kaasa haarav. Usun, et peale paari korda kuulamist võiks täitsa meeldima hakata mulle. Taust taas imeilus!

13. Rootsi – “Hereos”. Kena kutt! Aga sellest ma küll aru ei saa, miks seda selle poolfinaali parimaks peetakse? Refrääni osa on küll kaasahaarav aga salmi osa on täiesti mitte midagi ütlev. Klubis võiks selle järgi tantsida ja raadiost kuulata, kuid selle poolfinaali parim pole see kohe kindlasti mitte. Kriipsujukud ja lavaline kujundus on ju ägedad aga kuna see pole originaalne idee siis selle eest ka plusspunkte ei saa.

14. Šveits – “Time to shine”. Taustaks olev mets on äge ning trummid on vinged! Tädi ürp on veider, kuid kleit on imeilus! Aksent on natuke naljakas aga laul meeldib ja on väga mõnus ning rütmikas.  Taaskord ilus tüdruk, tuul ja kõva hääl. Nagu ikka igal aastal pooled esitlused. :)

15. Küpros – “One thing i should have done”. Aahhhhh! Armusin esimesest hetkest sellesse laulu. Midagi muud polegi lisada, just love it! Selle poolfinaali vaieldamatu lemmik.

16. Sloveenia – “Here for you”. Nagu Fran Fine oleks lavale saadetud! Vägaväga häiriv selline nasaalne vingumine. Laul ise oleks päris mõnus, kui seda laulaks mõni parema häälega naisterahvas. Nasaalne vinguv hääl rikkus minu jaoks kogu loo ära.

17. Poola – “In the name of love”. Imeilus lavakujundus, valge ja roosa, ei midagi üleliigset. Laul on ilus, lihtne ning puhas. Väga võluv kooslus!

Kui eelmine poolfinaal paistsid osad kohe silma ja teised tundusid väga mööda, siis see poolfinaal on palju-palju tasavägisem ning raske on välja tuua lemmikud või öelda, kes edasi võiksid saada.

Siin minu 10 : Leedu, Iirimaa, Montenegro, Norra, Tsehhi, Aserbaidžaan, Island, Šveits,  Küpros, Poola.

Neli kõige lemmikumat on Leedu, Norra, Aserbaidžaan ning Küpros.

Nii, ja finaalis on : Leedu, Poola, Sloveenia, Rootsi, Norra, Montenegro, Küpros, Aserbaidžaan, Läti, Iisrael.  Minu nelik on sees ja see on minu jaoks kõige olulisem. Võin rahule jääda selle poolfinaaliga. :)

Siinkohal jällegi mainin, et pole mõtet kellelgi solvuda, maitsed on erinevad ja siin toon välja vaid enda arvamuse :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s