Finaal!

Nii, istume terve perega nüüd tv ees ning oleme valmis igaaastaseks peretraditsiooniks, ehk eurovisiooni finaaliks. Pole küll mitmeid aastaid juba koos saanud vaadata, kuid seda erilisem see meie jaoks on sel aastal. Ennustusi hetkel teha ei oska, sest pole veel kõiki lugusid näinud. Jätkuvalt selleks, et veidigi põnevust säilitada. Aga arvan, et Eesti tuleb sel aastal seitsmendaks. Eks näis, kui mööda ma siis panen oma “ennustusega”. :)

Ja läheb lahti!

Viiuldajal on imeilus kleit! Oleks mul vaid ka selline keha, mis lubaks sellist kleiti kanda.

Saatejuhid on sel korral veelgi paremini suutnud oma riided sünkroniseerida. Paar saadet veel, siis oleks juba päris hea tulemus ilmselt.
Plusspunktid lastekoori eest, see on armas. See laul aga ise väga minu teetassike pole.

Mulle väga-väga meeldib sel aastal kogu saali ning lava kujundus. Väga mõnus on see, et “Green ruum” on toodud samasse saali, seega saavad teised osalejad otse näha ning kaasa elada. Lava ning LED valgustid on ka väga ilus lahendus.

1. Sloveenia “Here for you”. Nope, still crap. Fran Fine tegutseb edasi ja kriibib kõrvu. Kleidi alumine osa meeldib aga materjal on veider, nagu oleks kardinast kiirelt valmistatud.

2. Prantsusmaa “N’oubliez Pas”. Kiidan jällegi tausta, mulle nii meeldivad sellised pildid. Kurb on see, et üldse aru ei saa, millest ta laulab. Laul ise tundub täitsa nauditav aga “hinnet” kisub siiski alla see, et laulu tekstist aru ei saa. Trummid olid ägedad.

3. Iisrael “Golden Boy”. Papud jätkuvalt meeldivad. Tantsulooks on super ja klubis hea peput hööritada. Kuid kõrvu ei paita ning lihtsalt kodus nautimiseks ei sobi.

4.  Eesti “Goodbye To Yesterday”. Meie pere vaieldamatu lemmik! Kuigi inimesed vingusid tausta üle siis minu arust see avanev uks ja valgusvihk on geniaalsed. Lihtsalt nii ilus esitlus, et pisarad endal ka lausa silmas!

5. Inglismaa “Still In Love With You”. Ahhh, kuidas mulle meeldib! Geniaalne kujundus ning valgustus! Laul ise on mõnusalt tempokas ning positiivne. Tõeline üllatus nii LED valgustite kui ka Jazzi koha pealt. Super!

6. Armeenia “Face The Shadow”. Laul on minu mõistes keskpärane. Pole kehva aga pole ka midagi erilist ja meeldejäävat. Ühel naisel on imeilus hääl ja paistab teiste seast silma, see kahjuks üldmuljet ei muuda.

7. Leedu “This Time”. Poolfinaalis oli üks minu lemmikutest! Meeldib jätkuvalt, mõnusalt positiivsusest pakatav. Leiab tee igatahes mu mp3-me (või noh, telefoni playlisti).

8. Serbia “Beauty Never Lies”. Oi, tädi on osa meiki ära kaotanud. Põsed polegi enam nagu klounil. “Suur tantsuvahepala” jäi jälle olemata või olen mina loll. Aga noh, iga aasta räägitakse “suurtest erilistest asjadest” ja “favoriitidest”, enamus korrad jäävad tulemata. Paras palagan, ei istu mulle.

9. Norra “A Monster Like Me”. Mida rohkem kuuldan, seda enam meeldib. Esimesel korral tundus algus veider aga keskpaigast lihtsalt wow. Korra näitasin vahepeal õele netist. Ja nüüd otse vaadates.. no isegi algus ei häiri enam. Väga-väga hea laul!

10. Rootsi “Heroes”. Jätkuvalt ilus kutt ja refrään meeldib, kuid salmiosa jääb lahjaks. Ootasin enamat. Ja kriipsujukude idee “laenamine” minu silmis ka plusspunkte ei anna. Kuigi need Jukud on ägedad küll. Raadiost võin kuulata, klubis võin tantsida, kuid minu esikümnesse ei jõua.

11. Küpros “One Thing I Should Have Done”. LOVE IT! Muud ei olegi lisada, üks minu favoriitidest.

12. Austraalia “Tonight Again”. Jälle tekib silme ette High school musical, kuid tegemist on väga mõnusa looga. Mitte mu lemmik aga täitsa mõnus ja kaasahaarav. Ja kutt on ka armas. Muu meelde ei jää, siis tema naeratus küll. :P

13. Belgia “Rhythm Inside”. Arvamus ei ole muutunud. Nagu nukuteatri etendust vaataks ja laval oleks lauljate asemel puunukud. Ainus äge osa oli tüübi keerutamine loo keskel.

14. Austria “I Am Yours”. Wau, Austria lugu on päris hea. Eelmine aasta habemega naine ja sel aastal siis habemega mees. Põlev klaver on üliäge efekt! Peab tunnistama, et tõeliselt hea looga on tegemist! Huvitav kas igas proovis põletati ja üks klaver maha?

15. Kreeka “One Last Breath”. Hea laul, kuid mitte võidulaul.

16. Montenegro “Adio”. Oleks vaid inglise keeles ja saaks laulu sõnumist ka aru! No tõeliselt meeldib mulle see laul, seda ikka kogu kupatusega. Tantsu osa on veidi veider, kuid see ei häiri. Ülimõnus!

17. Saksamaa “Black Smoke”. Hööritamine on nõme. Laulul endal pole väga vigagi, või noh, vähemalt refrääniosal. Salmiosa pole minu silmis suurem asi. Pole minu tassike teed igatahes.

18. Poola “In The Name Of Love”. Mulle jätkuvalt meeldib väga roosa-valge kooslus, nii puhas, lihtne ning ilus. Laul ise on ka väga mõnus ja pehme. Imeilus.

19. Läti “Love Injected”. India barbie jätkab tegutsemist.

20. Rumeenia “De La Capat/ All Over Again”. Finaalis lubasid inglise keeles terve loo esitada. Pettumus, jätkuvalt vaid osa on inglise keeles. Kuid see ei muuda meie jaoks laulu halvemaks, tervele perele meeldib tõeliselt. Hingele tõeline pai!

21. Hispaania “Amanecer”. Pika keebiga punamütsike, kellel varastati poole laulu ajal keep lihtsalt ära. Nali naljaks, tegelikult oli tegemist väga väga looga. Ka tants ning kogu loo ülesehitus oli väga hea.

22. Ungari “Wars For Nothing”. Selle loo sõnum on niivõrd hinge minev, et pisaraid on raske tagasi hoida. Ahhhh!!!

23. Gruusia “Warrior”. Mulle meeldib see tüdruk ja mulle meeldib tema lauluhääl. Laul ise aga pole suurem asi, tema häälega oleks võinud midagi palju võimsamat ette võtta. Aga oi kui suur suu sellel neiul on. Mind on pisut hirmutanud alati need inimesed, kellel pool nägu suud täis on. Tume huulepulk muidugi võimendab veel seda “Ma söön su ära” efekti. Kinnise suuga on aga tegemist täitsa armsa tütarlapsega.

24. Aserbaižaan “Hour Of The Wolf”. Jätkuvalt väga-väga meeldib!  Laul ise on niivõrd võimas ning ilus. Ja see tants… UAU!

25. Venemaa “A Million Voices”. Lihtsalt nutan, võrratult hea!

26. Albaania “I’m Alive”. Nothing special.

27. Itaalia “Grande Amore”. Tegemist on väga-väga hea looga. Itaalia lõpetas tänase finaali ikka väga võimsalt.

Praegu läheb küll ikka väga võimsaks rebimiseks..

Uhh, ma ei hakka pingerida tekitama, minu jaoks LIIGA keeruline. Minu esikolmik on igatahes Eesti, Venemaa ning Rumeenia! Erinevalt teistest aastatest oli sel aastal ikka päris palju väga häid laule ning esitlusi.

Eesti sai parimad punktid Soomelt (10), Leedu (8), Valgevenelt (7), Ungari (7), Venemaa (7), Läti (6), Taani (6) ja Austria (6) + hunnik väiksemaid numbreid. Kokkuvõttes 106 punkti ja 7. koht, nagu ma ka ühes ennustusmängus arvasin. Igatahes Eesti üle väga väga uhke! Elina ja Stig esindasid meid ikka väga väärikalt. Ning see, et Eesti sai nii paljudelt riikidelt punkte, kes tavaliselt Eestile üldse punkte ei anna, siis see juba näitab laulu headust minu silmis.

Rootsi võidus olen aga pettunud. No ei ole see laul minu arust võitu väärt. Ise hoidsin Venemaale tõeliselt pöialt, sest tegemist oli VÄGA võimsa lauluga ning ma pisardasin seda kuulates ikka korralikult. Peale Venemaa oli aga veel terve posu tõeliselt häid lugusid, mis väärinuks märksa kõrgemat kohta, kui said.

Aga noh, enamjaolt on kogu värk nii poliitiliseks ära kiskunud, et isa ütles enamus korrad ette, kui palju mingi riik punkte saab ning kes võidab. Asja võlu kaob täiesti ära vaikselt.

Igatahes Eesti üle tohutult uhke ja selles osas võin finaaliga täiesti rahule jääda!

 

2 thoughts on “Finaal!

  1. Ma ei mõista hästi seda kui ütled, et kui laul polnud inglise keeles, siis ei saanud aru millest laulab. Tõlge oli ju all. Ega ma ka prantsuse keelt teab mis hästi oska, aga minu arust oli tõlge piisavalt korralik, et sai mõttest hästi aru. Eks muidugi tule see tõeeeline tunne laulu kohta kui mõistad iga sõna, aga päris nii ma ka ei ütleks, et ei saa aru laulust (tõlke olemasolul). Minule üldse ei meeldi kui pool laulu on emakeeles ja pool inglise keeles, vähestel toimib see hästi. Rumeenia laul oli üks nendest mis kõlas emakeeles väga ilusasti, aga kui inglise keeles laulma hakkasid, siis kadus pool vägevast tundest küll ära.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s