Gripp murdis maha

Nädalavahetusel jäi mul õetütar tõbiseks. Esmaspäeva hommikul kolis ta koju tagasi ja päeval tundsin mina, et kurk on kergelt hell. Panin veel linna minnes ilusti salli kaela ja lootsin, et see ajutine värk ja varsti parem. Noh, lootus pidigi olema lollide lohutus. Õhtuks oli mul kurk päris valus ja ei aidanud ei külm ega soe jook midagi. Loomulikult ei lasknud valus kurk ka magama jääda ning öö hakul hakkas ka ninast jooksma, nagu kraanist. Nuuskasin nagu segane ning üritasin raamatut lugeda. Lõpuks taipasin vanemate ravimisahtlisse vaadata ning leidsin sealt strepsilsi imemistabletid, mis tegid olemise märksa paremaks. Und aga sellegi poolest ei tulnud ja lugesin edasi. Lõpuks sai raamat läbi ja kell oli juba pool 5 hommikul, panin tule kustu ning üritasin lõpuks magama jääda.

Hommik algas minu jaoks 8:11. Ärkasin ise selle peale, et nina on vaja nuusata. Ning muidugi peale nuuskamist ärkas Matu ülesse, seega oligi minu edasi magamine vaid ilus roosa unistus. Need paar tundi “und” möödusid ka enamvähem iga poole tunni tagant nuuskamise ning kella vaatamisega. Lisaks hakkas vahepeal niivõrd külm, et värisesin teki all nagu haavaleht. Tunne oli selline, nagu oleks trammi alla jäänud. Esimese asjana kraadisin end ning kraadiklaas näitas 37,1. Arvata võib, et see oli vahepeal kõrgem olnud, muidu ei oleks ma haavalehena värisenud. Tegin endale kiirelt ühe Gripitee ja jõin ära, see tegi olemise isegi paremaks ja sain vahepeal end peaaegu inimesena tunda, kui vaid nohu ei oleks mind ahistanud.

Päeval muutus asi jälle kehvaks. Ei tahtnud rohtu võtta ja üritasin lihtsalt magada. Matu ka magas ja oleks olnud ideaalne võimalus. Aga nohu tegi magamise täiesti võimatuks. Jääd tukkuma aga uni on niivõrd pinnapealne ning sisaldas miljonit ajuvaba unenägu. Seega pidin väga tihedalt nuuskama. Lõpuks suutsin magama jääda, siis helistas Kaido ja rääkisin temaga peaaegu 10 minutit. Peale seda üritasin veel magada aga kuna palavik jälle tõusis, siis värisesin kahe paksu teki all nagu haavaleht. Selleks hetkeks kui Matu ärkas, oli mul tunne, nagu oleksin lausa 2 kordse trammi alla jäänud 3 korda järjest. Lõpuks kraadisin, siis näitas see 37,5 aga olemine oli täiesti surm. Seega lasin isal endale uue gripitee teha ja värisesin teki all edasi. Ja siis võttis isa Matu ja läksid koos poodi, et ma saaksin tunnikese rahu ja vaikust. Jõin oma tee ära ja lihtsalt pikutasin raamatut lugedes voodis.

Õhtul oli olemine tänu teele juba palju parem ja vaatasime koos siin talendisaate poolfinaali. Isa tegi õhtusöögiks tatraputru ja seda suutsin isegi süüa. Eelnevalt polnud päev otsa söögiisu üldse ja näksisin vaid õuna. Matu panin õhtul tema oma voodisse magama ja ööseks enda kõrvale ei võtnud, lootuses ise veidigi paremini öösel magada. Lugesin veel veidi raamatut ning lõpuks magama jäädes magasin peaaegu terve öö ilusti. Paar kerget nuuskamisäratust aga peale seda magus uni jätkus.  Õnneks tudus Matu ka terve öö ilusti ning ärkas hommikul hea tujuga.

Täna on olemine olnud igatahes märksa inimlikum. Vähemalt pole palavikku enam. See eest aga valutasid jalad hommikul vastikult, kui voodist välja ronisin. Ja pea tundub hiiglasliku õhku täis kummipallina. St et mõistlikku vestlust minuga hetkel pidada ei ole väga mõtet, sest mu aju lihtsalt ei tööta.

Küll aga on mul tänasesse päeva ka üks rõõmustav uudis. Kurtsin ühele sõbrale muret, et läpakas minuga koostöö lõpetas. Tema kuulas asja ära ja seletas mulle, mida ma tegema pean. Tulemuseks töötav arvuti, kust ma hetkel ka seda postitust kirjutan! Jumal tänatud nõnda toredate sõprade eest, kes mind hädapätakat ikka hädast välja aitavad. Seega ei peagi hakkama uut arvutit ostma hakkama või muretsema failide kadumise pärast! Ja saan rahulikult ka koju jõudes edasi blogida. :)

Kui kellelgi on mõni hea nipp, kuidas kiirelt nohust lahti saada, siis võib mulle ka märku anda. :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s