Mõned eripärad inglismaal vol 3

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kellelgi hakkas jalgadel vist palav, keset muruplatsi sandaalid visatud.

1. Tänavale visatakse kõik, mida endal enam vaja ei lähe. Seega pole haruldane näha tänaval kingi, külmkappe, diivaneid või muid tarbeesemeid.
2. Pangast on võimalik rohkem välja võtta, kui arvel on. Kuid sellele järgneb trahv. Ehk siis kui ajutiselt tõesti rahaliselt kööga on, siis see võib sind ju hädast välja aidata, kuid hiljem maksad ennast selle eest pooleks. Eestis on selles mõttes ikka parem, ei ole vähemalt mingit ohtu kogemata üle limiidi minna ja end hiljem trahvidest oimetuks maksta.
3. Kui meil on telefonipakettides praeguseks internetti ikka kuni 50GB, siis siin on heal juhul paar GB. Lisaks muutub eestis internet peale kasutusaja täitumist lihtsalt mega aeglaseks, kuid siin pead iga ületatud MB kinni maksma. Seega kui pole aimugi, palju netti kasutanud oled, võib sind kuu lõpus kole üllatus oodata (Arve näol).
4. Pangaautomaadist ei saa välja võtta 5 naelast rahatähte, vaid 10,20, 30 jne. Lisaks annab pangaautomaat sulle enne kaardi ning siis alles raha. Vähemalt ei unustata kaarte automaati, nagu eestis.
5. Koolides on kohustuslik koolivorm. Igas koolis erinev ning kooli logodega. Samas korraldatakse ka “Vaba riietuse” ning kostüümipäevi, seega saab vaheldust ka.
6. Nõutud on vaid riigi keele tundmine, kuigi siin riigis on väga palju ka muust rahvusest inimesi.
7. Koolivaheajad ei klapi eesti omadega. Siin algab suvevaheaeg alles juuli teises pooles ning kestab veidi üle kuu. Samas on siin kõige pikem periood järjest koolis käia 7 nädalat ja seegi vahetult enne suvevaheaega.
8. Käsimüügi ravimeid saab soetada pea igast poest ning tanklast. Peavalu korral ei pea hommikul apteegi avanemist ootama, vaid võid poodi või tanklasse silgata oma valuvaigistite järele.
9. Siin on palju erinevaid Poundipoode, kust võib endale väga odavalt erinevaid asju soetada. Seal leidub kõike, alates pesuvahenditest ja mänguasjadest ning lõpetades prillide ning meigiasjadega.
10. Kinopiletite hinnad on poole kallimad, kui Eestis. Niisamuti tuleb siin 3D prillid endale osta, mitte ei ulatata neid sulle kinosaali ukse taga. Samas kui prillid korra ostetud ja vitsid kaasas tassida, siis rohkem selle peale kulutama ei pea ning neid saab kasutada ka kodus 3D teleri olemasolul.
11. Alates 16. eluaastast on lubatud lauas näiteks toidu kõrvale alkoholi tarbida, kuid ei ole võimalik ise seda soetada. Alkoholi ostmiseks peab olema siiski täisealine.
12. Prügipäeval peavad majaomanikud prügikastid aiast välja sikutama, sest muidu neid lihtsalt ei tühjendata.
13. Paljudel on maja esised “aiad” nii väikesed, et autot sinna parkida pole võimalik. Seega on kõnnitee äärekivid autosid täis pargitud.
14. Teed juuakse piimaga ning ka kohvikus tuuakse teega koos lauale väike piimakann, et saaksid soovi korral teele piima lisada.
15. Palju on erinevaid hoiatavaid silte, mis võivad eestlase kohati lausa kulmu kortsutama panna. Mis mõttes hoiatatakse, et mänguasi pole söödav? Paraku inglased on suured kohtusse kaebajad ning nende hoiatustega üritatakse ära hoida üleliigseid hagisid.
16. Kui Eestis on enamjaolt palgapäevad ühe korra kuus, siis siin on kohti, mis maksavad ka 2x kuus või lausa korra nädalas.
17. Kodutuid tänavapildis ei kohta. Küll aga on palju rohkem tänavamuusikuid või artiste, kes kivikujusid mängivad (Üleni värvised ning seisavad paigal nagu kivikujud, vahepeal ainult liigutavad)
18. Inglismaal on tavaline, et kodudes on enamus ruumid vaipkatte all. Paraku pole see haruldane vaatepilt ka kortermajade koridoris, ürita siis koridore puhtana hoida.
19. Inglased ei armasta eriti jalanõusid ära võtta ning kõnnivadki oma poriste jalanõudega sulle rahulikult tuppa.
20. Siin on paraleelsed telekanalid, kust jooksevad samad saated, kuid erineva algusajaga. Selles mõttes mõnus, et kui saade hakkab 19:30 ja sa ei jõua selleks ajaks koju, siis saad rahulikult teiselt kanalilt 20:30 vaatama hakata.

5 thoughts on “Mõned eripärad inglismaal vol 3

  1. Mõnusad tähelepanekud :) Ühe punkti kohta ütleksin nii palju, et Three pakub £15 naela eest top-up’i, milles on all-you-can-eat data. Ehk siis tarbi, palju jaksad. Sõnumeid on 3000 ning kõneminuteid 300. Olen märganud, et erinevalt eestlastest käib brittide suhtlus sõnumineerides ning kui keegi sulle helistab, on see enamasti a la pank ja mitte su sõber :P

    • Ohoh, seda küll hea teada, peaks õele mainima. Õde siin kirus, et olematu internetimaht. Aitäh! :)

      Seda tean jah, et siin enamjaolt sõnumineerides suheldakse. :-D Ma õega suhtlen ka enamjaolt whatsappis sõnumeis vahetades, odavam :-P

  2. Siin on samamoodi, et enne kaart ja alles siis raha. Ma pole ikka veel harjunud, ja mõnikord peale raha saamist ootan ikka veel kaarti. :D

  3. Pingback: Mõned eripärad inglismaal vol 4 |

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s