Inkasso või koomikute laager?

Olen facebookis päris paljudes erinevates gruppides. Üks neist on juhuslikult “Võlgnikud ja petturid Eestis”. Üleeile ilmus sinna aga postitus, et Lindorff tegutseb jälle. Postitus ise on järgnev:

TÄHELEPANU!!!!
LINDORFF EESTI AS on hakanud taaskord oma pettustega pihta !
Saadavad sellise sisuga kirju (need on esimesed kirjad)
“Informeerime Teid võlgnevusest Lindorffi andmebaasis.
Tulenevalt puudulikest kontaktandmetest ei õnnestunud meile Teiega varem ühendust saada. Täna pöördume Teie poole sooviga lahendada tekkinud olukord Teile kõige soodsamal viisil ja nii kiiresti kui võimalik.
Oma võlgnevuse suurust näete reaalajas veebis iseteenindus.lindorff.ee (link: htpp//:iseteenindus.lindorff.ee) . Sisselogimiseks on vajalik ID-kaart või Mobiili-ID.
Palun võtke ühendust Lindorffi klienditeenindusega hiljemalt 10.06.2015 a. telefonil 61 18 030 ja esitage omapoolne ettepanek võlgnevuse tasumiseks. Pakume Teile võimalust tasuda võlgnevus ka väikeste osamaksetena.
Juhul, kui Te pole saavutanud kokkulepet eelnimetatud kuupäevaks, on Lindorffil õigus avalikustada Teie andmed avalikus võlaregistris.
Lugupidamisega
Lindorff Eesti AS
Lindorffi klienditeenindus: 61 18 030″

kirjas olev iseteenindus ei tööta, telefonile keegi ei vasta!
Juhul kui ka saadad vastu kirja,et sooviks rohkem infot, hakkavad tulema mingid ulme asjad, põhiline teema on TELE 2 ja HOBBY HALL i ning Quelle ulmelised arved!
Abikaasa tuttavale kirjutati ka ja nõuti raha, mingite INGLIS KEELSETE Õpikute eest! Arve oli ühe 1000 euro olnud !

Kes ei usu, GOOGELDAGE !!

Noh, mõistetav ju, et inkassofirma üritab võlgasid kätte saada ja paljud on tõesti ise selles olukorras süüdi, isegi kui ei mäleta. Aga siis hakkasin huvi pärast kommentaare lugema ja see mis seal toimus, oli juba naeruväärne. Tuleb välja, et täpselt sama sisulisi kirju on saanud paljud inimesed ning isegi kuupäevad on samad. Kes oli väidetavalt 1996 aastal raadio ostnud ja võlgu jäänud, kellel jäänud mingi osamakse maksmata 2002 aastal. Kes olevat mingeid raamatuid soetanud, millest ei ole varasemalt midagi kuulnudki. Ja väga tavaliselt on muidugi erinevad sideteenuste eest võlgnevused.  Paljud neist ei ole juba üle 10 aasta Eestiski elanud ning tegelikult aeguvad võlgnevused 3 aastaga.

Muidugi ühines kommentaariumis kaagutamisega üks naisterahvas, kes juhuslikult oli Lindorffi ekstöötaja ning hirmsatmoodi asus Lindorffi kaitsma. Kõik on võlglased ning Lindorff ei eksi mitte kunagi. Isegi, kui tarbijakaitse on asjasse segatud ja võlg kusagile sujuvalt ära kaob, siis on kõik täiesti õige. Lõpuks muutus ta oma kommentaaridega ikka väga labaseks kätte ning tõesti ei suutnud ühelegi küsimusele otsest vastust anda.

Niikaua kuni tuli välja, et Lindorff saadab võlateatisi ka väljamõeldud tegelastele. Nimelt üks isik ei soovinud enda nimega avalikult figureerida ning mõtles enda jaoks välja nö varjunime. Eestis selle nimelisi ei eksisteeri. Küll aga elas Poolas kunagi selle nimeline isik, kes 1940. aasta paiku ära tapeti. Inimene mõtles nime välja, tegi endale selle nimelise e-maili ning sellega Fb konto ning siis laekub tema tehtud e-mailile selle nimeline võlateatis. Selle peale tekib mul ainult küsimus, et kuidas kurat selline asi võimalik on? :D

Auväärt endine töötaja muidugi ütles, et logige ikka oma andmetega kodulehel sisse ja näete ise täpsemalt, mille eest võlgnevus on. AGA KUIDAS INIMENE SAAB SISSE LOGIDA, kui selle nimelist isikut ning id-kaarti ei eksisteerigi? :D Ja kui üritad selgeks teha, et see pole võimalik, sest seda inimest ei eksisteerigi, siis Proua sõimab lihtsalt peast soojaks võlglaseks, kes oma vigu ei tunnista ja käsib minna oma võlgu tasuma.

Lisaks kõigele leidsin teiste seas veel ühe kommentaari, mis mind lihtsalt jahmuma pani:

  • Mulle ka helistati Lindorffist. Väitsid, et olen Hobby Hallist tellitud fotoaparaadi eest võlgu. Ma olevat jätnud viimase osamakse, mis aastal 2003 oli 100 eek, maksmata. Nüüd tahavad minu käest saada 300 eur. Ütlesin, et ma pole midagi võlgu ja, et see kõik oli ju 12 aastat tagasi, see on aegunud. Nemad raiusid vastu, et ei ole aegunud, nemad võivad nõuda. Ma tean, et võivad nõuda, aga selleks peavad nad minema kohtusse ja siis võib võlgnik teha kirjaliku avalduse ja paluma kohtult aegumise kohaldamisega kohtumenetluse lõpetamist. Seda neile ütlesingi, et mingu kohtusse ja mina teen siis avalduse aegumise kohta. Selle peale teatas Lindorffi esindaja, et nemad kohe kindlasti kohtusse ei lähe, aga hakkavad mulle iga nädal helistama, et mul võimalikult ebamugav oleks. Niimoodi ütleski. Tõsi, selline ülbus jahmatas. Ja nii ongi, nad helistavad mulle 2-3 korda nädalas. Vestlus on alati sama. Mina saadan nad kohtusse, et saaksin aegumisele tugineda. Nemad vastu, et ei lähe, aga helistame jälle. Viimasel ajal ei võta ma nende kõnesid enam vastu.

 

Kuidas on selline asi võimalik? Kust võtavad need töötajad sellise ülbuse, et inimesi sedasi ähvardada? Kui nad tahaksid oma raha ikka kätte saada ning kui neil oleks õigus, oleksid nad ammu juba oma raha käinud kohtus taga ajamas. Sama hea, kui naabri Maali tuleb homme ukse taha nõudma, et ma jäin talle esimeses klassis võlgu 1 krooni ja maksku ma talle see nüüd tagasi. KUST ma peaks sellist asja mäletama? Pealegi enamjaolt ei suudeta Lindorffi poolt ka tõestada võla õigsust, ehk siis puuduvad igasugused tõendavad paberid.

Ehk siis Lindorff on täielik koomikute laager ja kui keegi samasisulise kirja saab ning esialgu ei mäleta, millega tegemist on, siis tasub lihtsalt nõuda lisainfot. Omaks ei tasu midagi võtta, sest muidu maksadki end pooleks, isegi kui sulle on see võlg lihtsalt kraesse keevitatud kusagilt õhust. Tahaks väga teada, kust selliseid isikuandmed üldse saadakse?

 

11 thoughts on “Inkasso või koomikute laager?

  1. Minul on täpselt sama lugu.Äsja helistas mulle mingi porgandi häälega tegelane ja ähvardas minu nii-öelda võla kuhugi ulmelisse VÕLAREGISTRISSE panna, kui ma ta välja naersin ja ütlesin et sellist registrid pole olemas siis lubasid kindlasti selle teha.

  2. Minul sama asi, vastuseks kirjutati. Kuni kohus ei ole aegumist kohaldanud on Teil kohustus oma volg tasuda ning Lindorff jätkab Teilt vola sissenoudmist. Ma isegi ei saa neilt vastust mille eest ma siis volgu olen. Algatan kriminaal asja nende vastu.

  3. Abiks teile.Tsiviilsedus 146(lg1)ütleb:tehingust tulenevad nõuded aeguvad 3a.Ja 149ütleb:seadusest tulevad nõuded aeguvad 10a.Nad nahhaalselt petavad aegunud nõutega seadusi rikkudes raha inimestelt.Sellistel firmadel peaks kohus tegevusloa peatama.53745441

  4. Seadused on konkreetselt aegumise kohta ju olemas.Miks peab kodanik kirjutama kohtule paberile seadusi, mis puust punased ja teada ja ütlema et linroff on seadusi rikkund aegunud nõuetega raha välja pettes.See on täiesti jabur.Kui nõue on juba aegunud aastatega vastavalt seadustele siis taka on seda,mida siin veel kellegile tõestada.Kohtunikel muudki teha kui selliste totruste üle vaatamisega.Kui need inkassofirmad oma nahhaalseid korduvaid skeeme ei lõpeta,siis kohtunikel oleks juba ammu aeg neil tegevusluba peatada.

  5. Ma käisin Soomes juristi juures ja kohe õhtuks on kõik võlanõuded peatatud:) Saanud olen neid juba umbes 2000 euro eest:) Minuga saab neil raske olema, kuna õigusabi tasuta ja mina seda nii ei jätta.

  6. kasvõi ostke see õigusabi see ei lähe palju, lihtsalt tavainimese kirju nag ignoreerivad ja suruvad sind isegi maksehäireregistrisse oma aegunud võlgadega ja maha raisad ei võta.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s