Viimased päevad Inglismaal

Viimased päevad Inglismaal läksid pöörase kiirusega, tunnid lausa lendasid käes.

Vahepeal, kui ema-isa töötasid hoolega, siis olin mina koduperenaine. Käisin vajadusel poes ja pesin nõusid-tegin süüa. Seal oli kuidagi hoopis teine tunne asjatada, kui kodus olles.

1. juunil käisime vanematega veel kord Urmstonis Sportsdirectis, sest mul oli vaja uus kohver osta ning tahtsin Matule sealt ühed sandaalid osta. Kohvri saime, hea ja kerge (3kg. Endine kohver kaalus märksa rohkem) ning maksis 15 naela ainult. Sandaale me aga ei saanudki, sest Matu numbrit ei olnud ( Aga koju tulles tellisime need lihtsalt koju, seega päris ilma neist ei jäänud).
Sealt suundusime KFC-sse sööma. Olin ammu tahtnud seal ära käia aga seni ei olnud mahti saanud. Sain lõpuks kätte oma kanaämbri, mis pea igas filmis figureerib. Ja issand kui maitsev see oli! Friikartulid olid ka mõnusad ja vähese soolaga, ehk siis lapsel hea nosida. Edaspidi vist muud kiirtoitu enam ei tahagi.
Peale seda hüppasime veel ühest riidepoest läbi, kuid ei leidnud midagi tarka. Ja siis külastasime veel üht “kõige” poodi ning ostsime sealt kassile süüa, mõned maiustused, mulle juuksevärvi ning Matule mänguasja, mille ta ise välja oli valinud. Kaalusin sealt ka tõukeratta ostu aga Matu üritas selle peale istuda ja ei saanud põhimõttele veel pihta, ju siis liiga vara. Peale seda vurasime kiirelt koju tagasi.

Kolmandal oli isal sünnipäev. Ema ja õde käisid poes sünnipäevakraami toomas ja meie issiga olime lastega kodus. Õhtul tuli siis õde perega külla ja tähistasime oma pere ringis issi 50. juubelit. Kingituseks sai endale Samsung Galaxy S5 mini. Ta oli ammu tahtnud juba endale samsungi nutikat. Enne oli tal Iphone 3 aga talle need näritud õunad kohe üldse ei istu. Tegime veel sünnipäevalapsest ning lastest mõned pildid ning õde läks perega koju ära. Igatahes issi oli õnnelik, et sai oma tähtsa päeva koos lastega veeta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Neljapäeval jalutasime koos issiga mu õele külla. Pooleteist kuu jooksul jõudsin tervenisti 2x sinna, sest õde käis iga päev ise meil. Jõudsin vaevu ärgata, kui ta juba ukse taga oli. Igatahes jalutasime issiga külla ja kuna ilm oli imeilus ja soe, siis ronisime oma tee-kohviga aeda ning nautisime päikesepaistet. Lapsed said väljas teki peal mängida ja meie juttu ajada. Mina suutsin muidugi ennast ära ka kõrvetada, niiet õlad-selg täitsa punased. Lõpuks kui koju hakkasime liikuma, jäi Matu jälle sujuvalt kärus magama ning läksime isaga siis pisikese ringiga koju, et ta saaks veidigi end välja puhata. Muidugi tunnike hiljem koju jõudes ärkas ta ikka värava kriuksu peale juba üles.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Reedel käisime hommikul emaga veel viimaseid asju soetamas ASDA-st. Mul oli pesu vaja ning üks kingitus oli veel puudu. Lisaks muidugi soetasime Matule veel ühed nunnud lühikesed teksad, suvel kulub marjaks ära. Poest välja astudes tuli meile vastu Merili, kes pidi viimast võimalust kasutama mulle külla tulekuks. Jalutasime sealt koos Ecclessi keskusesse, kust soetasin kiirelt 3 Wii mängu. Meeldisin vist müüjale, sest tegi mulle 5 naela allahindlust, seega 30 naela asemel maksin 25 naela. Peale seda aga kiskus ilm koledaks, seega vurasime kiirelt kodu poole ja emme suundus veel toidupoodi. Poolel teel koju jõudis õde ka järele meile, seega saime kõik koos rõõmsalt koju liikuda. Lapsed said mõnda aega kodus koos veel mängida ning siis läks õde oma koju ning Matu tudule. Emme sai veidi kodus olla ning lippas siis tööle. Meie jäime Meriliga kahekesi. Nautisime kohvi ning jutustasime. Lõpuks vaatasime ühe filmi veel ära ning siis ärkas Matu üles. Ja siis tuli õde taas külla koos lastega. Matu ja Mila said mängida ning meie juttu ajada. Ja siis juba tuli issi ka koju. Lõpuks läksid aga õde ning Merili riburada pidi koju ning meie jäime issi, Melany ja Matuga viimast ühist õhtut veetma ning kaarte mängima. Lõpuks läksid isa ja Melany kella 1 ajal öösel vist alles magama, meie emmega jutustasime veel edasi, vahepeal pesime kiirelt ka Matu käru puhtaks ning pakkisime mu kohvris asjad ringi. Magama sain alles kella 3 ajal öösel.

Laupäeva hommikul ma isa enam ei näinudki, sest tema läks juba enne seitset tööle. Käisin veel pesemas ning pakkisin viimaseid asju ära, hädavaevu sain kõik topitud kohvrisse. Emme käis veel kiirelt poes ja tõi mulle kotitäie maiustusi kaasa, et ikka oleks inglise maiustusi ka. Need mahutasin siis lõpuks käsipagasi kohvrisse. Tegin veel meie voodi ära ja tõmbasin tolmuimejaga põranda üle, et veidigi viisakam oleks asi ja Milal oleks seal hea mängida. Emme usub ebaõnne ja ei korista kunagi peale lähedase kodust lahkumist, seega tuleb enne seda teha või järgmise päevani oodata. Ei taha inimest kodust välja koristada. Muidugi siis avastasin, et üks mu lemmik kleitidest on veel ukse küljes nagis rippumas. Toppisime selle veel kuidagi suurde kohvrisse ära, see oli pilgeni täis aga kaalu veel jagus. See eest käsipagasi kohver ning Matu kott olid üle kaalu veidi. Õnneks neid väga ei kontrollita, kui just silmnähtavalt liiga palju ei kaalu. Ehk siis olin lõpuks valmis lennujaama liikuma, et koju sõita.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s