Mänguväljak koduaeda?

Ma olen pikemat aega juba mõelnud, et tahaks Matule koduaeda väikese “mänguväljaku” tekitada. Meil on küll külas korralik suur mänguväljak olemas ja saame seal iga kell ka käia, aga vahel oleks hea laps maja taha hoovi mängima lasta ning ise nt muru niita või lamamistoolis raamatut lugeda. Niisamuti oleks lapsel tegevust, kui sõpradega aias grillida. Praegu olen talle maja taha suure auto, tõukeauto, kiikhobuse, palli ning telgi pallimerega viinud. Aga nendega ei ole muru peal kõige mugavam mängida ning pallimere telk lendab tuulega lihtsalt koguaeg ümber. Pealegi võiks osad asjad siiski ainult toas mängimiseks jääda.

Senimaani olen niisama mõelnud, et tahaks seda ja teist ja kolmandat, kuid kunagi ei ole ju vaba raha ja kõik maksab hingehinda. Nüüd aga teevad meie armsad naabrid omal terrassi ümber ning eelmised korralikud terrassilauad jäävad üle, sest on liiga lühikesed sinna. Seega lubaski naabrinaine, et saame vabalt nende käest laudu, et koduaeda liivakast ehitada. Küsisin äialt, kas ta saaks abikäe ulatada ning Kaidoga koos liivakasti valmis ehitada, tema oli muidugi hea meelega nõus aitama. Ainus lapselaps ja tahaks ikka ju teda poputada. Omalt poolt pakkus ta, et tal on suvilas veel materjali ja nüüd tuleks ainult mõelda, millist liivakasti me sooviks.

Lappasin enne siis Pinterestis erinevaid pilte ja ammutasin ideid, milline see liivakast olema peaks. Kindel on see, et liivakast võiks olla mõõtudega 1,5×1,5m ja omada kindlasti kaant. Esiteks on meil aias puud, mistõttu oleks liivakast siis pidevalt lehti ja oksarisu täis. Teiseks on meil külas palju kasse, kes kindlasti sinna ennast kergendama roniks. Leidsin siis kaks toredat ideed, milline see liivakast minu silmis olla võiks.

227d264616b3f7d4fd555a7831f95488

Nr 1. Pilt võetud Pinterestist.

ea1bc8bf6c403d423d50f4d5bb404175

Nr 2. Pilt võetud Pinterestist.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr 1 liivakasti oleks ilmselt pisut tülikam peale mängimist kokku panna, kuid samas oleks grilli ajal võimalus  võtta liivakasti pealt 2 lisaistet, ehk siis oleks selles mõttes meile endale kasulikum.
Nr 2 liivakast mõlkus mul aga juba enne meeles. Lapsel oleks mõnusam vahepeal pingi peal istuda ning väga mugav on kaas uuesti liivakastile peale panna. Tean, et selliseid liivakaste müüakse ka, kuid ma tõesti ei näe mõtet kellelegi selle eest suuri summasid välja käia, kui on võimalus see palju odavamalt ise valmis meisterdada.

Eks peame nüüd arutama ning vaatama, milliseks meie liivakast siis lõppkokkuvõttes kujuneb, kuid loodetavasti juba varsti saab Matu oma aias liivakastis möllata.

Lisaks üritasin ammutada veel erinevaid ideid, kuidas lapsele tegevust juurde tekitada. Pilk jäi pidama erinevatel tahvlitel ning tahvelseintel, kuhu lapsel hea suurte kriitidega joonistada. Taas väga lihtne (ning tegelikult ka odav) teha ning lapsel pikemaks ajaks kohe tegevust piisavalt. Ma ise oleksin olnud kunagi väga õnnelik sellise võimaluse üle. Meie pidime leppima pliiatsite ning plekist kuuri seintega.

Igatahes suutsin leida jällegi kaks sobivat ideed, milline see tahvel täpsemalt siis olla võiks.

de9307558e2339a08351fb91678936c8

Nr 1, pilt Pinterestist.

d9e41a5d06fe9742ad074e0b1d723c19

Nr 2, pilt Pinterestist.

Nr 1 idee on minu arust nii geniaalne ning armas. Samas arvestades Matu suurust, peaks majake olema väga pisike, et Matu selle katusele normaalselt joonistama ulatuks. Või siis muudaks pisut ideed ning teeks lihtsalt maja külje(d) tahvelseinaks. Sellisel juhul saaks majake ise olla ka pisut suurem ning pikema kasutusajaga, kui aasta-paar. Pealegi meeldivad kõikidele lastele igasugused onnid ning majakesed, kus mängida.

Nr 2 idee oleks muidugi kõige lihtsam. Võtad aga suure plaadi, tõmbad tahvelvärviga üle ning kinnitad kusagile/tekitad jalad.

Endale meeldiks majakese variant rohkem, kuid eks pean taas meestega läbi arutama, kas nad oleksid nõus ja saaksid teha. Lihtsalt tahvliga saaksin ma ise ka edukalt hakkama.

Lõpetuseks võiks Matul olla ka väike liumägi, seda on aga endal märksa ebamugavam teha ning ei pruugi tulla ka lapse jaoks niivõrd mugav. Lappasin mööda erinevaid internetipoode ning üritasin leida midagi sobivat. Mingil põhjusel aga ei armasta pooled kodulehed hindu juurde panna ning tavaliselt sellised lehed sulgen ma kohe. Tooks siis välja kaks liumäge ka, millised minu silmis meil aias võiks olla.

centrum-zabawy

Nr 1, pilt võetud http://www.photopoint.ee.

t2_basic350p_cad1_en

Nr 2, pilt võetud http://www.atix.ee.

Nr 1 oleks selles mõttes ideaalne, et seal on tegevust juba pisut rohkem, mitte ainult liumägi. Oleks olemas ka väike “majake” ning ronimisvõimalus. Rääkimata lauast ja pinkidest ning korvpalli korvist.

Nr 2 oleks aga lihtne, ilus ning ilmselt ka vastupidavam, kui esimene liumägi.

Kui kellelgi on mingeid ägedaid ideid mänguväljaku osas, siis olen üks suur silm ja loeksin nende kohta hea meelega. :) 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s