Rassism ei ole ok, ehk pagulaste teema ajab juba kopsu üle maksa.

Viimaste nädalate vaieldamatult kõige enam kõneainet pakkuv teema on pauglastest. Paraku voolab neid erinevaid arvamusi, oletusi, solvanguid ja hirmujutte pidevalt ustest ja akendes sisse. Ja see hakkab juba ära tüütama. Varasemalt olen saanud end sellistest teemadest eemale hoida ilusti, lihtsalt ei loe lehti ega vaata uudiseid. Siis nüüd näib, et vähemalt poole sõbralisti arvates on vaja kõigist üle karjuda oma arvamus ja see on juba väga-väga ahistav.

Ütlen kohe, et ma EI poolda pagulaste bussidega siia toomist ja ei hüppa rõõmust lakke selle üle. Eestlased isegi ei tule omadega toime ja Eesti riigil pole raha, et omasid toetada, nüüd siis peame võõrad enda tiiva alla võtma. Küll aga ei ole ma rassist ja seega ei ole minul vahet, kas tegemist on nüüd Hiinast, Aafrikast, Prantsusmaalt või Brasiiliast pärit indiviididega. Mis vahet seal on, millist nahavärvi keegi omab või millise usu esindaja ta parasjagu on.

Nüüd aga näen, kuidas Eestlased “kodumaa eest seisavad” ja räuskavad, et kuradi rätipead, neegrid, mõrvarid, idioodid ja kõike muud. Vabandage väga aga selline rassism ajab mul küll südame pahaks. Ükski välismaalane ei tohiks Eesti pinnale kunagi oma jalga tõsta, sest ta loobitakse siin kohe kividega (või sõnadega) surnuks, selline pasarahe ja roppuste loopimine ei ole OK! Samas aga need samad Eestlased arvavad, et täiesti ok on ennast mujal riigis mugavalt sisse sättida, toetusi nõuda ning mitte ükski sealne isik ei tohi ju never Eestlasele halvasti öelda, sest see on ju rassism ja taga kiusamine! Aga mida te ise teete vabandage väga??? Soomes on Eestlasi märksa rohkem, kui vaid paar tuhat. Mis te arvate, kui Soomlased Eestlaseid nüüd välja puksima hakkaks sealt ning sedasi kividega loopima? Ja muidugi kõige suuremad kividega loopijad ongi need samad välismaale põgenenud Eestlased, keda Eesti elu nagunii otseselt ei puuduta.

Oh kuidas praegu räägitakse muidugi hirmulugusid, kuidas kõik Eestlased ära tapetakse ja vägistatakse, sest Moslemite hordid lendavad peale. Et Moslemid nõuavad, et kõik naised ennast ürpidesse topiksid ja elu on kohe hetkega perses. Halloo, kas te olete vaadanud milline on keskmine eestlane? Viinapudel näppu ja kaklema ning “kogemata nuga andma”. Eestlased on mitmeid kordi jõhkramad, kui need samad Moslemid. Niisamuti on Eestlased jutti ka välisriikides Eesti mainet mõnuga juba rikkunud, sest need samad pätid ja vargad ronivad välismaale edasi sigatsema. Esimene kivi visaku see, kes ise on süüst puhas. Ja Eestlased seda ei ole teps mitte. Ja kui rääkida nüüd neist üpridest, siis ka Moslemi meestele meeldib paljast naise ihu vaadata, seega ei ole nende poolt küll mingeid nõudmisi tulemas. Kes aga Moslemiga leivad ühte kappi soovib panna, see peab ürbiga sõbraks saama tõesti.

Muidugi ma olen teadlik, et paljud neist ei viitsi tööle minna ning üritavad ikka toetustest elatuda. Küll aga usun ma ka seda, et Eesti EI ole heaoluriik ning need samad pagulased ei soovigi Eestisse elama jääda. Reaalselt vb väike protsent, kes siia paikseks oleks nõus jääma. Ja nemad juba üritavad ära õppida ka keele ning leida töö, et ära elada. Eesti toetused ei ole suured ning arvestades, kui rassistlik on meie rahvas, siis ei soovigi inimesed siia elama jääda. Kas teie sooviksite elada kohas, kus sa tead, et ümberringi KÕIK sind vihkavad, ning sul ei ole ei perekonda ega ka sõpru? Eesti on vaid vaheplatvorm ja varsti suundutakse sujuvalt edasi juba Soome, Rootsi ning paljudesse teistesse euroopa riikidesse, kus neid juba teised moslemid ja sõbrad ees ootavad. Täpselt nii, nagu soovivad Eestlased parema elu peale saada ning kolivad selleks välismaale, soovivad ka need samad pagulased parema elu peale saada.

Inimesed palun olge inimlikud ning ärge olge sellised rassistid. Ma saan aru, kui te olete vastu sellele bussidega siia toomisele ja olen ju ise ka, sest Eesti EI ole valmis. Aga selliseid inetusi loopida on minu arust väga kohatu ja matslik. Karma is a bitch ja kõik tuleb nagunii ringiga teieni tagasi. Seda enam, et nagunii on otsus juba vastu võetud ja selline netis lahmimine ning kohale sõitmine, et “koht kätte näidata”, ei muuda enam mitte midagi. Tekitab ainult viha nendes samades pagulastes ning kutsubki lõpuks esile mingi katastroofi. Sama moodi, nagu koolikiusamine on vahel lõppenud enesetappude ning mõrvadega, võib see asi praegu sama moodi lõppeda. Ja siis on süüdi ikka need pagulased, mitte “süütud” Eestlased.

Minu seisukoht on täpselt selline, et kui välismaalane (olenemata nahavärvist ning usust) soovib tulla Eestisse elama, meie keele ning kultuuri omaks võtta ning tööle asuda, siis TERE TULEMAST. Kui aga inimene soovib vaid sigadusi korda saata ning ei kavatsegi tööle asuda, siis riigipiir ootab teid. Näete, arvamust SAAB avaldada ka viisakalt.

Siin kohal pean aga mainima ka seda, et see on minu arvamus ning ma ei soovi selle postitusega kedagi konkreetselt solvata. Paraku ei saagi kõik inimesed ühte moodi mõelda, kuid ma tundsin vajadust see endast välja kirjutada. See kaev hakkab lihtsalt liiga üle keema juba. 

6 thoughts on “Rassism ei ole ok, ehk pagulaste teema ajab juba kopsu üle maksa.

 1. Ma ei ole ka rassist, aga mul on ausalt nende ees hirm. Sest Vao külas on juba esimene vägistamisjuhtum aset leidnud, nad marsivad valimatult inimeste kodudesse sisse, nad EI ÕPI ei keelt, ega lähe tööle, kuigi nad on seal pool-teist aastat juba kohapeal looderdanud. Ja mis eriti pinda käib ongi see, et meie oma rahvas elab allpool vaesuspiiri ja meile nähvatakse, et vaata ise kuidas hakkama saate. Ja siis tuuakse siia keegi võõras, kellele tuuakse kõik hõbekandikul ette. Vao küla elanikud rääkisid uudistes, kuidas vald neid ähvardas, et nende majadest võetakse küte ära, kui nad veel kobiseda julgevad. Pagulaste elamus on aga teine küttesüsteem, et neid see ei mõjutaks. Mis näitab sulaselgelt, kuidas see pagulaste paigutamine on lihtsalt raha ja äri. Keegi sellest midagi võidab, muidu ei toodaks 35 kohalisse elamusse üle 80 inimese. Mingisugused pearahad peavad siin mängus olema. On liikvel mitmeid postitusi, kus naised, kes on pagulastega võõrriigis lapsed saanud, räägivad, et tegu on lihtsalt pettusega. Nad on seal “sõjakoldes” kohapeal käinud ning seal ei toimu mitte midagi sellist, mida meedia meile ette söödab. Kuidas keeleeksameid toetuste saamiseks sooritatakse võltsitud dokumentidega jne. Välismaal on üldjuhul inimestel neist savi (näiteks Soomes), sest Soome kodanikel endil on täpselt samad toetused, hüved, abiprogrammid, nagu neid jagatakse ka pagulastele. Aga meil Eestis seda ei ole. Meil tõstetakse lastega peresid kodudest välja, selleasemel, et neile abikäsi ulatada. Mina tõesti kardan, et kui viiaksegi jälle kuhgi maakohta bussitäite kaupa neid võõraid inimesi, et mida näiteks minu vanavanemad peaksid tundma, kui äkki neile hoovi peale võõrast keelt rääkivad võõrad inimesed marsivad ning neid ära pole ka võimalik ajada, sest nad lihtsalt ei saa mitte millegist aru. Meie külas bussipeatuses üks võõras must mees juba niiviisi passis, küsis kust seksi saab? No see ei ole normaalne! Ma elan kurat Lasnamäel, käin siin õhtul hilja sporti tegemas ja ma ei karda. Ma olen pärit Ida-Virumaalt, venelaste keskelt. Ja ma ei karda. Aga kui mulle tuleb tänaval vastu kamp mustanahalisi, kes võõras keeles midagi mulle järgi karjuvad ja mul järel hakkavad käima, vot siis on mul hirm. Siin ei ole küsimus rassismis. Siin on küsimus tegudes. Ja nad on oma maine vastavalt oma tegudele välja teeninud. Minu südametunnistus on puhas, pole võõras riigis käinud eestlaste nime rikkumas. Aga kui on vaja kaitsta oma last ja perekonda, siis ma olen nõus selle esimese kivi viskama.

  • Ma olen sinuga täiesti nõus selles kõiges. Ja olen ammu aru saanud, et seal ongi suured rahad mängus ja selleks nad siia tuuakse. Nad ei ole seda ju ka varjanud, et iga pagulane maksab selle eest kenakese kopika, et ta laevaga euroopasse üldse tuuakse. Ja ilmselt räägitakse neile pagulastele ka maad ja ilmad kokku, kuivõrd hea elu neil olema saab ja petta saavad nemad ka, mitte ainult meie.

   Igatahes ma ei ürita üldse pagulasi kaitsta ja jätkuvalt ei poolda nende sisserännet. Aga minu arust on kohutavalt kole see, kuidas inimesed niivõrd madalale laskuvad ning sedasi ropendavad ja sõimavad. Igal ühel on õigus oma arvamusele aga seda saab ju alati viisakalt avaldada?

 2. Ma täielikult nõustun sinu selle lausega, et kui inimesed tahavad tulla siia elama ja meie keelt ja kultruuri õppima, siis tõesti welcome, muidusööjaid me ei vaja!

  …et kõiki ühte patta panna ei saa. Kurvaks ja vihaseks teeb kogu see olukord tõesti ja hirm on ka endal nahavahel aga hirm mitte otseselt mustanahaliste ees…..ja see on see koht,mis mind kurjaks ajab, et kogu teema ongi läinud üle kuidagi eriti rassistlikuks, sest NEEGRID tulevad siia, tuleks bussitäis türklasi või hiinlasi minu kodukülla oleks olukord ju täpselt sama.

  • Just! Mul on ka hirm, sest Eesti rahvas ise kutsub praegu üles katastroofi oma suhtumisega. Sellega, et nad neile pagulastele selga sõidavad, selle asemel et minna nt toompeale või vallavalitsusse kisa tõstma ja õigust taga nõudma. Nurka aetud metsloom ikka ründab enesekaitseks ning asi võib väga nurkalt lõppeda. Ja ega süütud Eestlased siis ju süüdi ei ole, ikka ainult pagulased.

 3. Oi no näed, lugesin enne FBs kommentaariumi ja nüüd lugesin postitust, kust paistab su arvamus paremini välja. Aga mis ma rohkem lisada oskan, et tõesti – lausviha õhutamine pole kuigi arukas, ega pagulaste mutta tampimine seda olukorda ei muuda, pigem tuleb kõrgematele härradele asi selgeks teha. Kuskilt lugesin kellegi arvamuspostitust, et kui härrad poliitikud meeltult neid siia tahavad, siis miks nad panevad pagulased lihtrahva kaelale – võtku enda naabriteks. Kui nad ütlevad, et pole vaja karta vägistamist ja laamendamist, siis nad võiksid vabalt elada nende ja nende tütarde kõrval Viimsis, Tiskres ja kus iganes paikades need otsustavad härrad elavad. Siis ehk rahvas ka ei kaeble, et miks pagulased tuuakse kuskile metsa, kust vajaduse korral isegi politsei appi tulla ei saa. See on uus asi meie riigile (kuigi immigratsioon on viimased 15a täiesti norm nähtus…) ja loomulikult inimesed pelgavad.

  Aa, eile sain laevas koos paar teise eestlasega kuulata üle tunni aja ühe soome vanamehe sõimu, et me kõik eestlased oleme v**ud ja meiesugused v**ud tuleks tagasi saata, sest eestlastest vi**ud on ühed värdjad… Siiani kõrvad jooksevad kakavett :D

 4. Novot. Ei meeldi meile sõimu kuulata, miks peaksime teisi siis rämedate sõnadega sõimama.

  Selline lausviha ja viha õhutamine viibki lõpuks lihtsalt kodusõjani. Suunaku oma viha nende inimkaubitsejate ja riigipeade poole. Pagulased on hetkel nagu metsloomad, kes enda arust suundusid paradiisi, kuid sattusid põrgusse.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s