Riided ja jalanõud lapsele

Katre tegi mõnda aega tagasi postituse lapse jalanõudest. See ajendas ka mind tegema postituse sellest, kust olen mina Matule jalanõusid ning riideid soetanud.

P6161426

 

Praegusel hetkel on Matul olemas 11 paari jalanõusid, mida hetkel kanda. Pildil on neist välja toodud 9 paari. Puudu jäid ühed Clarksi kingad, millega Matu liivakastis käib ning kummikud. Mõlemad on saadud teiselt ringilt ehk sõprade käest.

Pildil alustades ülevalt vasakult :
Sinise-kollasega ning Oranzi-halliga on mõlemad Adidas Neo papud ning ühed minu lemmikutest. Mugav jalga panna ning tundub, et mugav lapsel ka liikuda. Pärit on mõlemad Sportsdirectist ning hind oli umbes 17 naela paar. Järgmisena mustad tennised. Hinnaks 3 naela ja soetatud sai Sportsdirectist. Valge-mustaga piltidega jalanõud on saadud teiselt ringilt sõbranna käest. Väga vähe kasutatud. Paraku suhteliselt ebamugav jalga panna, kuid lapsel mugav käia. Viimasena Kollide kompanii teemaga Crocksilaadsed papud, mille hinnast ei tea midagi, sest vanaema ostis lapsele eelmisel suvel. :)

Alt vasakult võttes aga pisut kinnisemad sandaalid, mis on pärit ASDA-st ja mille hind oli natuke alla 8 naela. Mustad sandaalid, mille hinnaks oli 7 naela ning mis said soetatud taas Sportsdirectist. Minu vaieldamatult lemmikud sandaalid, sest tänu krõpsudele, saan nii tagant, kui ka pealt täpselt lapse jala järgi reguleerida. Nendele järgnevad Timberlandi sandaalid, mis on taas sõbranna käest saadud ning vähe kantud. Ja viimasena basseini jalanõud, mis on pärit ka teiselt ringilt mu naabrinaise käest.

Olen eelnevalt soetanud ka H&M-ist lakk-kingad, kuid need on praeguseks väikesed. Niisamuti olen ise ostnud ka ühed rohelised tennised, mis ka ammuilma väikesed on, kuid üleval kastis tulevast kandjat ootavad. Enamus esimestest papudest olen aga saanud sõpradelt-tuttavatelt, pooled neist jalanõudest täiesti tutikad. Pildilt puuduvad ka talvesaapad, milleks olid Kuomad. Taaskord teiselt ringilt, kuid sel korral ostetud 15 euroga. Igaljuhul oma hinda igati väärt, kuid järgmiseks talveks väikesed.

1 nael võrdub ca 1,3 euri.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kõige esimesed kingad, mis on tutikana saadud tuttava käest. Kahjuks ühe neist kaotas ta linnas ära ning nina pealt kulus “nahk” kiirelt maha.

Kui aga riietest rääkida, siis ma olen see õnnelik hing, kellele on nii sõbrad, tuttavad kui ka naabrid kottide viisi riideid kokku toonud. Seega mul ongi üleval kastides-kottides veel kuni 110 suurus riideid ootamas. Kõige enam on 86 suurust, olemas nii talvekomplekt, kombekas, kui erinevad püksid-pluusid-bodyd ja muud vajalikud riideesemed. Praegu on aga kasutusel ilmselt mõnda aega veel suurus 80, ning seda suurust oleme ka ise poes täiendanud.

Kui aga rääkida algusest peale, siis hakkas mu ema juba minu raseduse alguses poode tuulama ning aprilli kuus ostsime juba ka esimesed riideesemed valmis. 12ndal nädalal öeldi ultrahelis mulle ära küll lapse sugu, kuid 100% tõena seda me ei võtnud ning esimesed esemed olid neutraalsed. Kuid peale looteanatoomia ultraheli ning soo kinnitust sai ostetud riideid juba vastavalt soole. Seega Juuni alguses oli Matut ootamas juba terve posu erinevaid riideesemeid.

P6085895

Suurusjärk 50-62, neid kõiki kandis Matu juba peale sündi väga rõõmsalt.
Alt paremalt võttes Smurfi bodyd ning valge komplekt (ning ka sokid) on pärit H&M-ist. Bodydel oli sees küll suurus 50, kuid vastasid tegelikult 62 suurusele, seega Matu natuke uppus esialgu nende sisse. Pükste-sipukate kompekt, helesinine kombekas ning mõmmiga tekike on pärit Tkmaxxist. Eelviimane tudukombe ning üleval Tiigriga komplekt on pärit ASDA-st. Viimane “Born in 2013” tudukas on pärit Nextist ning see on plaanis ära raamida ning seinale panna. Kootud valge komplekt on ostetud turult ning on käsitöö. Selle kohal olevad pruunikad-beezikad bodyd on ostetud Bootsist. Karupoeg Puhhiga pluusi päritolu ei tea, sest see oli esimene minu ema ostetud kingitus Matule. Roheline Mike-i body ning kollased püksid on aga pärit Peacocksist. Ehk siis pean tunnistama, et kõik esimesed esemed saigi Matule soetatud just nimelt Inglismaalt ning Eestist oleme reaalselt riideid lapsele vähe soetanud. Kuid ongi ägedam, sest siis erineb teiste seast.

Riided

Next – Peacocks – Next.

riided2

Päritolu: Tesco. Ema tõi need kaasa, kui Matu sünni ajaks (õigemini päev peale Matu sündi) Eestisse tuli.

Uskumatu, kui armsad need pisitillukesed riided on ning milline beebiisu neid vaadates või kastis neid riideid lapates peale võib tulla. Õnneks saab mõistus siiski võitu, veel on liiga vara õe või venna peale mõtlema hakata.

pusad
Praegustest riietest võin näidata näiteks pusa valikut.
Ülevalt vasakult võttes see khakivärvi on pluusi-pusa komplekt ning pärit taas ASDA-st. Ahvikesega pehme pusa on mu enda üks lemmikuid, leidsin selle Paavli kaltsukast ning maksis ainult 50 senti. Valge pehme pusa on pärit H&Mi-st.
Alt reast Mikiga pusa on pärit H&M-ist ning näeb nii uskumatult armas Matu seljas välja. Oranzi Monster pusa tõi aga armas Gerli Matule ameerikast esimeseks sünnipäevakingituseks. Sellel on kaasas ka komplekti käivad tumepruunid dressipüksid. :)

Mu enda lemmik koht riiete soetamiseks on ilmselt H&M. Esiteks on riiete hinnad väga mõistlikud, teiseks on riided väga mugavad ning mõnusate materjalidega. Seega olengi sealt ajapikku soetanud päris palju erinevaid riideesemeid. Inglismaal meeldib mulle aga osta ASDA-st, Peacocksist ning Primarkist, sest seal on kõige paremad hinnad ning leidub imearmsaid esemeid.

Kui aga ei põlga ära ka kasutatud riidetest, siis soovitan kindlasti külastada Paavli kaltsukat. Sealt leiab lastele imevahvaid riideid ja väga-väga soodsate hindadega. Ise leidsin sealt Matule viimati selle armsa ahvikesega pusa 50 sendiga, teksapüksid 50 sendiga ning paksud talvepüksid 2 euriga. Näiteks fb gruppidest soetades oleksin maksnud märksa suuremaid rahasummasid nende esemete eest, rääkimata siis postikulust, mis veel juurde tuleks liita hinnale. Toreda lasteriiete valikuga on ka Magda Misjonipood. Küll aga on mõlemas ebamugav koos lapsega käia, sest vahekäigud on kitsad ning vankrit treppidest üles tassida on ebamugav.

Tooksin aga välja paar toredat internetilehte, kust on võimalik lapsele ilusaid riideid leida:

ASDA/George
Tesco
Boots
Sportsdirect
Next

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s