Aasta ja 9 kuud.

Eile sai mu marakratt juba aasta ja 9 kuuseks. Täiesti uskumatu, kuhu see aeg küll sedasi käest kaob. Alles ta ju sündis..

Igatahes Aasta ja 9 kuune Põnn on umbes 80cm pikk ning kaalub umbes 12kg. Ehk siis keskmiste mõõtude järgi võttes täitsa kribukene veel. Täpsemate mõõtudega pean veidi ootama, varsti läheme taas pereõe juurde mõõte kontrollima.

Söömisega on juba enamvähem kuu aega tõeline sõdimine. Lihtsalt ühel päeval hakkas tõeline streik söömisega. Kui varem oli põhimõtteliselt kõigega anna ainult kätte, siis nüüd kõnni või kõrvadel, teda ei huvita. Värskete vaarikate ning maasikate peale hakkas lihtsalt oksele. Ainus, mida igas asendis võiks taldrikuteviisi süüa, on tatra puder. Seda nii erinevate kastmete (Nt maksakaste või guljašš), kui ka rohke hapukoorega. Lihatoodetest lähevad enamvähem ainsana peale vaid lihapallid. Viinereid võime me loomulikult ise süüa ning ka liha süüa ei soovi. Lisaks tatrale sobivad ka Salvest Põnn purgipudrud (Vaarikas, vaarikas-mustikas, banaan jms). Kuid neid ei jaksa lihtsalt soetada enam peale emapalga lõppu. Lisaks sobivad söögiks ka friikartulid, praekartulid ja kartulipuder hakklihakastmega. Vahepeal oli nõus ka hernesuppi sööma. Kaua ta sellise kesise menüüga jätkata kavatseb, ei kujuta ette.

Kui öisest söömisest ning lutist loobus praktiliselt ise, siis mähkmetega on lood keerulisemad. Kuna Matu pole veel potiga sõbraks saanud, siis neist lahti saada pole niipea veel ilmselt lootustki. Enne Inglismaale minekut keeldus Matu hetkegi potil istumast ning kargas sealt püsti, nagu oleks tulistele sütele ta surunud. Nüüd on ta paar korda nõus olnud isegi ühe hetke potil juba istuma, ehk siis tasa ja targu saab ehk potiga isegi sõbraks.

Olemiselt on aga poiss iga päevaga aina suurem ning asjalikum. Nii kärus, söögitoolis, kui ka turvatoolis on kohe vaja hakata ise rihmasid kinni panema. Kui emme ei viitsi kohe kommipaberit prügikasti viia ja selle lauale paneb, siis tuleb tubli laps ja läheb viskab selle ise prügikasti ära. Mänguasju veab õigele kohale ning sätib riiulisse. Seda küll siis, kui tal tuju on. Enamjaolt loobitakse asjad lihtsalt mõnusalt laiali, sest kõigega on vaja ju korraga mängida. Mitte mingi probleem ei ole üksinda mängida ning tegutseda, kuigi ka teistega koos meeldib talle tegutseda. Eriti äge on endast väiksemate eest hoolt kanda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mänguväljakul käime enamjaolt juba ilma käruta ja tipa-tapa. Niisamuti ei pea ma teda seal enam turvama vaid lihtsalt silmapiiril olemas olema. Ronib väga ilusti trepist üles ja alla, sätib end liumäe alguses ilusti istuma ning laseb kilgates mäest alla. Korra lasi pea ees ka ning sai suutäie liiva autasuks. Selle üle ta eriti õnnelik ei olnud ning sülitas tükk aega veel liiva hapu näoga, enne kui uuele ringile tormas. Enamjaolt ongi tema lemmik tegevuseks mänguväljakul kiikumine ning liumäest alla sõitmine.

Kohati on Matu väga suureks hellikuks hakanud. Ta armastab väga palju kallistada ning ka keset mänguhoogu on vahepeal vaja emmet kallistama joosta. Niisamuti hakkas ta veidi enne Inglismaalt ära tulekut ise musi tegema.  Esimesed korrad tegi seda hommikul peale ärkamist ja mulle nina otsa. Nüüd aga tuleb vahepeal selline musitamishoog peale, et teeb lausa viis musi jutti ja otse suule või põsele. Niisamuti teeb vahepeal pai, seda nii endale, kui ka teistele. Hommikuti armastab ta peale ärkamist mulle kaissu pugeda ning kõvasti selja vastu mind suruda. Nõnda me siis kaisus vedeleme ning juttu ajame, kuni lõpuks ennast üles ajame ja alla kobime.

Magama jääb Matu üldiselt all reisivoodis ning siis magama minnes võtame ta üles kaasa. Mulle meeldib, kui ta mu silme all on. Lisaks on üleval ainult tavaline voodi ning ta väga ei kipu magama jääma, kui tal on võimalus voodist põgeneda ning mängima asuda. Seega ongi lihtsam lahendus see, et ta uinub all reisikas ning viime ta üles siis, kui ise ka magama läheme. Magab ta jätkuvalt olenevalt olukorrast minu kaisus või enda voodis, mis on meie voodi ning seina vahel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Isiklik Piilupart Donald :D

Mänguasjadest meeldivad Matule kõige enam ikkagi autod, suured legoklotsid ning erinevad muusikat tegevad mänguasjad. Lauluraamat ning küpsisetünn on näiteks igapäevasteks kaaslasteks ning nendega võib tükk aega nurgas istuda ning tegutseda. Lisaks on Matu hakanud rohkem huvi üles näitama erinevate pehmete loomade vastu. Seega võib ta vahel voodis oma karvaseid tegelasi tükk aega ringi tõsta ning sättida. Niisamuti meeldib talle teatud tegelasi (Puhh, Oggy, Tiiger, üks väike karumõmm) vahepeal kaissu haarata ning kõvasti kaisutada. Üks suur lemmik on ka “helistamine”. Seal ei ole enam vahet, kas kätte satub mängutelefon, päris telefon, pult, juuksehari või muu selline ese. Paneb hoolega kõrva äärde ning kukub kõva häälega lobisema, seda küll omas keeles.

Sõnu ta jätkuvalt väga ei armasta kasutada. On jätkuvalt emme, issi, mämm-mämm, aitäh jms peamised sõnad, kuid ta kasutab neid tõesti nö viimases hädas. Üldiselt üritab kõik asjad hoopis tegudega selgeks teha. Kuigi “oma keeles” peab pikki monolooge ning dialooge maha, kuig paraku aru neist küll midagi ei saa. Vahel on hakanud osasid sõnu või väljendeid minu järele matkima, kuid oma sõnavarasse neid ei võta. Ühel päeval ütlesin nt Tsintsiljale “Täitsa Totu”, mispeale Matu kohe rõõmsalt teatas “Täitsa Totu” ja ise itsitas. Aga aega on, küll tulevad need sõnad ka, ega nad tulemata jää.

Täna sai esimest korda Matul ka juukseid lõigatud. Tegelikult tal eriti palju just lõigata ei ole, sest on sellised õhukesed 3 karva reas juuksed. Aga need olid mõlemalt poolt nõmedalt kõrva peal ja lõikasin siis kõrva ümbert karvad ära. Seega läksid Matu esimesed ära lõigatud juuksetutid ka lõpuks tema mälestusteraamatusse.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

“Halloooo?”

Seega kasvabki mu poisiklutt iga päevaga aina suuremaks ja asjalikumaks noormeheks. Varsti polegi enam nii väike ning ei vajagi enam nõnda palju oma emmet…

Kui kellelgi on kogemusi sellise söömisstreigiga, siis oleks tore kogemusi lugeda.. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s