A busy june

Esmaspäeval saab juba kuu kodus oldud. Juuni kuu möödus lihtsalt linnutiivul ja niisama puhata polegi väga saanud.

Juuni kuu sisse mahtus palju külalisi, mitmeid külaskäike ning loomulikult Jaanipidu ning Kaido sünnipäev. Esimesest nädalast kodus ma juba kirjutasin, paneks kirja nüüd ülejäänud mainimist väärt sündmused.

17. juunil käisime taas Matuga linnas. Matu nägi üle väga pika aja oma vanaema ning vanavanaema. Ehk siis saime Lemmiga Kristiines kokku ning liikusime sealt koos vanaema juurde, kus veetsime mitu väga mõnusat tundi. Muidugi suutis Matu vahetult enne ära tulemist vastu laua nurka joosta, nii et hetkega kulm sinine oli ja kisa muidugi taevani. Sealt liikusime koos linna, kus meie teed lahku läksid. Lemmi koju ning meie Matuga jalutasime Solarisse kohvile ning sealt juba Kerliga edasi Kristiine poole. Bussipeatuses põrkasime kokku veel Kerstiga. Kristiines käisime koos Prismas ning sealt saatsid Kersti ja Kerli meid rongile ning põrutasime Laagrisse, et taas koju sõita. Meil on Matuga mugavam hommikul koos Kaidoga linna sõita ning õhtul koos temaga koju tagasi, mitte bussiga edasi-tagasi loksuda.

20. juunil oli meil Orus jaanipidu. Siin on igal aastal varem ja hea oligi, sest et õhtu oli lihtsalt fantastiline ning saime jaaniõhtust viimast võtta. Jaanipeost hakkab meil ka väike traditsioon juba saama. Enne suurele jaanitulele minemist istume naabritega koos ning grillime ning peale seda suundume kõik koos küla keskele suurele peole.

Kui eelmisel aastal oli ilm külm (osad lausa talvejopega) ning vihmane, siis sel aastal küll hommik oli vihmane, kuid juba päeval tuli päike välja ning õhtu oli mõnusalt soe, päikeseline ning kuiv. Seega kui eelmisel aastal toimus istumine eelnevalt ühe naabri juures toas ning poisid grillisid väljas varju all liha, siis sel aastal istusime teise naabri aias päikese käes ning nautisime seltskonda ning head toitu. Kella poole seitsme ajal sai naabrite juurde kolitud ning kella poole 9 ajal hakkasime koos küla keskuse poole jalutama. Eelmisel aastal oli tänu halvale ilmale kohal ikka üpris vähe rahvast. Sel aastal oli aga väga palju rahvast ning vähemalt pooled neist väga rõõmsameelsed lapsed. Nagu ikka, müüdi telkides näksimist ning juua, kohalikud lauljad laulsid ning peale neid tuli lavale bänd nimega “Eesti mees”. Bändi saatel löödi muidugi tantsu ning ka meie Matuga keerutasime veidi tantsuplatsil jalga. Matule nii meeldis ning lausa kilkas rahulolevalt. Ainult mina ei jaksanud teda väga kaua süles keerutada, ta on juba suur ja raske poiss siiski. Koju tagasi hakkasime jalutama veidi peale kella 23, sest Kaido oli juba väga väsinud ja Matul hakkas ka uni jalaga pepusse taguma.

21. juunil tulid meile külla Anna ning Lily, keda ma ei olnud juba väga mitu kuud näinud. Ok, Lilyga korra põrkasin 17ndal kokku, siis saigi talle küllakutse ka esitatud, mille ta rõõmuga vastu võttis. Igatahes alguses jalutasime poodi ja tagasi ning siis panime Matu lõunaunne ning kobisime välja grillima ning vesipiipu tegema. Ülimõnus päikeseline õhtu hea seltskonna ning maitsva söögipoolisega (Siin kohal soovitan kõigil Grossi hapukooresaslõkki osta, väga mahe ning maitsev!). Õhtul käisime veel naiste ning Matuga tiiru mänguväljakul mängimas ja Matul oli taaskord lõbu laialt. Alguses lõbutsesime beebide poole peal, Matu lasi liugu ning kiikus. Peale seda suundusime suuremate laste poolele, kus Matul veelgi lõbusam oli ja lausa laginal naeris. Lõpuks tagasi tulles otsustas Matu titte mängida ning Annat ja Lilyt ära kasutada, ehk siis nõudis aga mõlema sülle ja tahtis, et teda süles koju tassitakse. Peale seda läks Matu taas tuttu ning meie nautisime veel tükk aega väljas mõnusat ilma.

22. juunil veetsime mõnusa koduse päeva. Lobisesime, veetsime aias mõnusalt aega ning tegime piipu. Kella 19 ajal viis Kaido nad bussi peale ära ning saabus väike puhkehetk.

23. juunil saabus külla Kaido isa, kes tuli meie seltsi jaanipäeva tähistama. Loomulikult vihma sadas, mis tähendas, et grillimisest ja tulest ei tulnud midagi välja. Poisid toestasid siis varjualuse ühe tala hoopis ära ning peale seda tegime salati, viskasime grillvorstid ahju ning saime ikkagi mõnusalt kõhud täis pugida ning Matu sai vanaisaga kvaliteetaega veeta.

24. juunil ikka sadas. Poisid aga tahtsid Matu liivakasti valmis ehitada, ehk siis tegutsesid vihmaga võidu. Nagu vahepeal kuivem hetk saabus, tormasid tegutsema ning kui vihm tugevnes, tulid tuppa puhkama. Niisiis saigi lõpuks liivakasti raam valmis tehtud ning ootab tekstiili alla löömist, kaane ehitamist ning liiva sisse toomist. Siis on Matul ka oma liivakast, kus iga päev mõnusalt mängida. Vahepeal saabus taas kuivem hetk, siis Kaido käis kiiruga väljas ning grillis liha ära ning saime veel mõnda aeda üksteise seltskonda nautida, kuni päris õhtul Kaido isa koju tagasi sõitis.

25. juunil oli Kaido sünnipäev. Kuna aga nädala sees Kaido ei jaksa ega taha pidutseda, siis tegingi õhtul talle vaid väikese sünnipäevalaua ning “tähistasime” vaid oma pere keskel vaikselt. See eest aga 26. juuni õhtul tulid külla naabrid, kellega sai väikestviisi siiski sünnipäev maha peetud ja taaskord üks mõnus õhtu mööda saadetud. Õhtul peale kümmet saabus külla veel minu sõber Urmo, keda me ei olnud kumbki ikka väga ammu juba näinud.

27. juunil oli aga ühel mu sõbrannal sünnipäev ning ta küsis luba siin korraldamiseks. Mis mul saab selle vastu olla, seega tulidki nad päeval kogu kraamiga siia ning mina vaid istusin ja nautisin seltskonda. Enne külaliste tulekut käisime aga koos Kaido ja Urmoga Kosel, sest oli vaja ju väike kingitus ning lilled muretseda. Tagasi tulles võtsime bussi pealt tulnud Kersti ka auto peale ning tulime teisi külalisi ootama. Alguses lootsime küll väljas grillida ning istuda, kuid kuna ilm oli kahtlane, katsime lõpuks siiski tuppa laua. Hea oligi, sest kui Kaido jõudis viimaste grilltoodetega tuppa, hakkas väljas sadama. Veetsime taaskord väga mõnusa päeva. Õhtu lõpetuseks käisime Kaido ning Kerstiga veel väikesel jalutuskäigul, et uni tuleks ikka eriliselt magus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Matu koos sõbranna Liisuga. :)

28. juunil vedelesime hommikul niisama. Mängisime wii-ga ning hiljem mängisime Saboteuri. Urmo läks kella neljase bussiga koju, seega saatsime Kersti ja Matuga ta bussile ning tulime väikese ringiga tagasi. Samal ajal saime aga imeilusat ilma ning kaunist vaadet nautida, sest põllud on taas moone ning karikakraid täis. Kersti ise aga lahkus kella poole 8 paiku õhtul ning jättis meid Matuga rahu ja vaikust nautima.

P6281491

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Kuu viimased kaks päeva veetsin aga mõnusalt puhates. 29. käisime lausa kaks tiiru jalutamas. Päeval Matuga kahekesi ning õhtul käisime kogu perega õhtut nautimas ning Kaido korjas mulle väikese kimbu karikakraid ka. Ma naudin seda, et praegu saab vaasid värskeid lilli täis hoida ning seda täiesti tasuta, vaid korjamis vaev. Kuu viimane päev oli aga vihmane, seega nautisime Matuga lihtsalt kodust päeva. Eelnev kuu oli niivõrd tihe, et selline lebotamine ja vabalt võtmine on nagu ehtne õnnistus.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s