1-4. juuli

Juuli algus on meid ikka väga “toredate” soojakraadidega õnnistanud. Minu jaoks on kuni 25 soojakraadi väga mõnus ja kõik mis üle selle, on ilmselgelt TOO MUCH. Ma ei kannata nimelt üldse kuuma ja see palavus teeb mind täiesti haigeks. Seega olengi enamus päevast öösärgis siruli maas ja alles õhtul olek normaliseerub, kui temperatuurid alla lähevad. Lisaks kehvale enesetundele hakkab kuumaga mängima ka vererõhk ning vahel lööb lausa palaviku üles.

Esimesel Juulil oli aga minu juures väike Septembrikate (2013 septembris sündinud beebide grupp) kokkutulek. Kokku oli koos meiega 6 emmet ning 9 last (Kaksikuid ei ole, lihtsalt 2 suuremat ning üks pisem laps olid ka ühes). Meil oli muidugi tore omavahel lobiseda ja head-paremat nosida. Lapsed said ka omavahel mängida ning lolluseid teha. Ainult Matu ei olnud olukorraga väga rahul ja tõstis kisa, sest tema tõukeautoga mängisid teised lapsed ning ta ei luba sellega tavaliselt kellelgi mängida. Lõpuks pidin selle silme alt lihtsalt ära viima, siis kisa vaibus. Nii kaua, kuni tema Matu ja Mcqueeni mudelautodega mängima hakati. Ma ei tea mis teema tal nende Matu ja Mcqueeniga on, muude asjadega lubab mängida küll.
Lõpuks peale ühte sõitsid 2 emmet + 2 last koju tagasi ning meie neljakesi koos lastega suundusime veel mõneks ajaks mänguväljakule hullama. Õues oli lastel veel toredam, jooksid ringi, lasid liugu ja kiikusid. Eriti pop oli see autoga vedrukiik, kus ikka 2-4 last enamjaolt korraga kiikusid. Poole nelja ajal suundusime mänguväljakult tagasi, teised siirdusid koju ning meie Matuga tulime tuppa. Matu aitas natukene mul asju kokku panna ning kui ta voodisse panin, et kiirelt tolmuimejaga põrand puhtaks tõmmata, vajus kutt lihtsalt paari minutiga unne ja magas magusalt 4h jutti. Õhtul kella 21 ajal käisime Matuga veel väikesel jalutuskäigul ja nautisime poolteist tundi värskes õhus liikumist.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Teisel juulil seega otsustasime hoopis rahulikult Matuga võtta. Panin talle basseini aeda püsti ning kutsusime veidikeseks ajaks ka naabritüdruku talle seltsi. Kokku hullas basseinis üle tunni aja, enne kui tuppa tulime sööma ning lõunaund tegema. Õhtul kella 21 ajal läksime taaskord väikesele jalutusringile, kokku 6,62km ja imetore oli olla.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Esialgu üksi basseinis olles oli päikese käes, kuid siis panin basseini kohale päikesevarju, päike kõrvetas armutult.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Minu viis õues aega veeta.

Kolmandal oli veelgi kuumem ilm. Jalutasime hoopistükis poodi päeval, et jäätist osta. Selle väikese ca 3km ringiga saime me Matuga muidugi nii toredasti päikesega sõbraks, et minul õlad + ülakeha punased ning Matul üks käsi tumeroosa. Õnneks Solari päevitusjärgne ihupiim tõmbas õhetuse ja helluse kiirelt tagasi. Koju tagasi jõudes Matu muidugi mõnusalt kleepus jäätisest. Seega pistsin ta veerand tunniks basseini sulistama ning peale seda tuttu ära. Õhtul käisime taaskord väikesel jalutuskäigul, päeva jooksul kogunes kahe jalutuskäiguga ca 7,5km.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Neljandal, ehk siis eile, ootas meid aga ees korralik koristuspäev. Äi helistas hommikul ja avaldas soovi õhtul koos oma naabritega siia grillima tulla, et tema sünnipäeva tähistada. Õigel päeval oli ta Saaremaal mingil koolitusel ja nüüd siis oli täpselt vastav ilm ka grillimiseks. Kuna kuumus on oma töö teinud ja enamus päevi olen siruli maas olnud, siis ühtteist oli vaja ikka koristada ja korda seada, päeva jooksul käisin muidugi 3x kokku dušši all, sest lihtsalt ei jaksanud muud moodi olla ja pilti hakkas taskusse viskama. Õhtul käisin veel enne külaliste tulemist naabrite juures lilli kastmas (nad on hetkel ise ära) ning siis saime mõnusalt mitu tundi väljas lobiseda, grillida ning taas head ja paremat sisse pugida. Veidi enne 11 külalised lahkusid, siis tassisin asjad tuppa ning käisin ise veel väikesel jalutustiirul üksinda. Mmmmmmõnus!

Kokku nelja päevaga kogunenud 22,81km. Ootan juba õhtut, et saaks järgmisele jalutuskäigule siirduda :)

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s