Soengud läbi aegade. (VÄGA palju pilte)

Praegusel hetkel on päris tore ajas tagasi vaadata ja mõelda, milliseid katsetusi oma juustega teinud olen. Augustis saab 10 aastat esimesest korrast, kui julgesin oma juukseid värvida.

Mul olid kunagi kooli ajal küll pikad aga väga sorakad juused. Ema keeldus juukseid maha lõikamast, et pikad juuksed on ikka niivõrd ilusad. Paraku 1cm aastas jäi väheks ja juuksed olid lõhenenud juba poolest saadik. Ühel hetkel, kui ema tööl oli, andsin isale käärid kätte ja palusin katkised juuksed lihtsalt maha lõigata. Ühe hetkega kadus üle 20 sentimeetri. Mina olin väga rahul aga ema oli meie peale veel tükk aega vihane. See selleks..

Böhöö 149

Veidi aega peale juuste maha lõikamist. Veel oma loomuliku juuksevärviga. Pildilt kumab küll karamell, kuid reaalselt täiesti tume kartulikoor.

Igatahes olin ma kunagi täiesti veendunud, et ma ei värvi oma juukseid NEVER (Loomulikult olin ma veendunud ka selles, et ei tee endale kunagi ühtegi neeti. Ei proovi mitte kunagi suitsu. Ei saa mitte kunagi lapsi ja palju muud, nagu pubekad ikka. Lõpptulemusena olen 3x teinud kulmuneedi ja 1x nabaneedi (hetkel neid enam ei ole), olen suitsu proovinud ning mul on laps). Siis aga märkasin  2005. aasta augusti Stiina-s (oli tol ajal populaarne tiinekate ajakiri) reklaami uuest poolpüsi juuksevärvist (Üritasin pool päeva selle värvi nime meenutada. Lõpuks otsisin 2005 aasta augusti Stiina välja ja voilaa, värvi nimeks Color Pulse)  ja klõps käis läbi. MINA TAHAN KA VÄRVIDA!  Küsisin isalt siis raha ja tema naeris mu välja, sest ma ei pidavat ju juukseid värvima. Igatahes raha ma sain, poest värvi ma tõin ja pähe selle ka panin. Kui ma ei eksi, siis oli värvitooniks mingitsorti karamell aga 10 aastat hiljem tõesti enam täpselt ei mäleta.

EXTA_17078_6695175A

Vot pilti mul sellest praegu ei ole, kuid käisin sellisena ringi üpris mitu kuud. Lõpuks kulus see muidugi maha ja olin enamvähem oma õiget karva tagasi. Lisaks värvimisele tekkis mul augustis muidugi “Vanilla ninja tuka” hullus, seega ulatasin isale jälle käärid ja palusin tal endale ka ilusa tuka lõigata ning juukseid veelgi lühemaks lõigata. Järgmised pildid tehtud september 2005, ehk siis veidike veel värvi peas. Käisime sõbrannaga reidikaid tegemas. :D

02316518ab82

“Vanaema õunapuu otsas”.

02316594d435

Kuri nõid.

Oktoobri keskel käisime isaga Tartu uut kaubamaja kaemas. Mul jäi pilk pidama mustal parukal ja palusin, et ta mulle selle ostaks. Isa vaatas korra hinda (oli vist ca 500 krooni) ja ütles, et ma olen nupust nikastanud. Kui tahan musta värvi juukseid, siis värvigu ma endal pea mustaks, tema mulle sellise hinnaga parukat küll ostma ei lähe. Lõpptulemusena käisime me toidupoest läbi, ostsin endale sealt musta juuksevärvi ning samal õhtul värvis isa mu juuksed mustaks. Jube julgus küll, sest võtsin püsivärvi ja mustast pole just kerge lahti saada, kui tõesti ei peaks sobima või meeldima.

05.11.05

Muidugi tekkis uue aasta tulekuga soov jälle midagi muuta. Seega järjekordselt ulatasin isale käärid ja ta lõikas mu juukseid veelgi. Noh, nagu sõltuvus kohe koguaeg midagi muuta.

IMG_4831

14.04.06

Enda sünnipäevaks olid mu juuksed aga taas pikemaks kasvanud ja sain neid vabalt taha kinnitada. Niisamuti üritasin endal tukka välja kasvatada. Kaua sa ikka Vanilla ninjat fännad eks.

28.08.06. Ja pildil olen oma Tootsiga, kes praeguseks on poole karvasem mölakas tänu kalaõli saamisele.

Siis tuli mul muidugi kaabu kandmis periood, mis õnneks talve saabumisega sai otsa. Vähemalt juukseid said veidi puhata, sest otsustasin neid mõnda aega enam mitte värvida. Ehk siis mõnda aega olin suhteliselt musta-pruuni kirju peaga. Kuniks lasin uue aasta alguses enda juustesse paigaldada 4 värvilist salku. Minu esimene juuksuris käik.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kaabu oli suurim sõber.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ja siin on näha välja kasvanud juuksed ning salgud.

Sellele järgnes muidugi lokitamise periood, mistõttu salgud kiirelt koledaks läksid ning ma need juustest uuesti eemaldama pidin. Siis sai muidugi jälle pikkusega mängitud ning vahepeal paar blondi salku juustesse tehtud, kui sõbral värvi üle jäi.

IMG_4327

Sügiseni  2007 olin selline kirju-mirju.

Sügisel aga vajas hing jälle vaheldust, no mis sa siis ära teed. Haarasin jälle värvi järele, sel korral punase.

0138507058c199

Välja kasvanud osa jäi ilus punane, alt värvitud osa jäi siiski tumedam.

3. november 2007 ei suutnud ma aga taas rahus olla ja tahtsin oma juukseid veidikene lühemaks saada. Ulatasin sõbrannale käärid kätte ja möödarääkimiste tõttu esialgu pisut kahetsesin seda, kuid hiljem armusin oma uude soengusse. Tõmbasin veel punase värviga veelkord üle ja voilaa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

November 2007

Nõnda ma siis elasin edasi oma poisipeaga ja tasapisi kasvatasin juukseid tagasi. Vahepeal muidugi pidin punast värvi uuendama, kuid see polnud eriline vaev. Just poisipeaga õnnestus saada ka kõige mõnusam dokumendifoto, mis mul kunagi olnud on.

Böhöö 155

Peale seda oligi ainus mis tegin värvimine. Vahepeal tukka veidi kärpisin, kuid muidu lasin juustel rahus kasvada.

IMG_2409

Kui juuksed piisavalt pikaks kasvasid, armastasin selliseid patse kanda. 2008 kevad.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

August 2008. Juuksed vahepeal värvitud punakas-pruuniks ja praktiliselt õlgadeni.

Siis tuli vahepeal jälle tahtmine oma juukseid värvida. Esialgu tumepruun. Siis must. Ja siis märtsi alguses 2009 värvisin uuesti punasega + lõikasin sirge tuka ette.

4

Sügis 2008

4. märts 2009

Böhöö 001

2009 aasta lõpp. Jätkuvalt kirju. Värvisin küll tumedamaga vahepeal üle, kuid punane jäi ikka alt kumama.

Siis sai vahepeal pea jälle süsimustaks värvitud. Mõne aja möödudes lasin taas juustel tasapisi välja kasvada, kuid tegin veidi blonde triipe peale lisaks, et oleks mõnusam kirju-mirju ja nii palju ei häiriks. Kusjuures see triibutamise osa oli täiesti ununenud. Praegu pilte vaadates ragistasin täiega ajusid, et miks mul juuksed pealt nii heledad on. Ehk siis 2010 esimene pool möödus musta peaga ning teine pool kirju-mirjuna.

Tln306-vi

 

34

28.08.10

Edaspidi panin põhirõhu juuste kasvatamisele ning ei värvinud mõnda aega enam juukseid. Kuniks 2012 novembris taas kastanpruuni juuksevärvi järele haarasin ning ennast tumedamaks võõpasin.

IMG_4383

28.08.2011. 2011 kasvastasin hoolega juukseid ning ei rikkunud neid värvimisega.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2012 Mai

PB034440 (2)

3.11.12

2013 alguses värvisin veel kord kastanpruuniga. Aga rasestusin ning peale seda olin mõneks ajaks sunnitud lausa värvimise unustama. Siis lihtsalt kärpisin oma juukseid aegajalt veidi.

IMG_5995

10.03.13

DSC_0069 (2)

31.05.13

040

6.10.13

Lapse kõrvalt aga ei olnud mul aegagi juustega midagi teha. Seega lasin neil niisama sorakil olla. 1. mai 2014 läksin aga teist korda elus juuksuri juurde ning lasin tal enda juuksed taas punakamaks värvida ning muidugi juukseid lühemaks lõigata. Taas oli vahelduseks inimese tunne.

DSC_1628-1

1. mai 14

DSC_2339

August 2014. Päike võimendab, nii leek ma tegelikult ei olnud.

IMGP6136_1

4. oktoober 2014.

Ja nüüd ma siis aegajalt ikka üritan pead punasega üle võõbata ja taas järjest lühemaks hakkida. Kuigi praegu pilte vaadates tundub, et peaks vist pikaks tagasi kasvatama, igatsus tuli peale. Leiutaks keegi nüüd sellise punase juuksevärvi ka, mis ülihelikiirusel maha ei kuluks, siis oleks täitsa priima :)

Aprill 2015

 

8 thoughts on “Soengud läbi aegade. (VÄGA palju pilte)

 1. Mina mäletan seda õunaga pilti! Ma ei tea kust (ilmest reidist või mõnest muust sarnasest saidist), aga ma mäletan nii hästi seda pilti. Raudselt olid TOP 1 vms? :D

 2. Mul seisab samasugune postitus draftis, aga ma löön alati käega, kui kuskile jõuan ja enam meenutada ei suuda, mis järjekorras miski oli :D :D :D

  Ja seda õunaga pilti mäletan mina ka :D

 3. Mul õnneks või kahjuks väga pilte ei ole, aga ma olen ka üle 10 aasta oma juukseid hävitanud, kuigi mul on endal väga ilus loomulik toon, millest ma muidugi alles nüüd aru saan. Puusadeni juustest poisipeaks, blondist mustaks, siis uuesti blondiks, siis siniseks, punaseks, roheliseks, pruuniks jne. Peale lapse sündi ma otsustasin, et enam ei värvi. Olen nüüd 1a4k juuksevärvi välja kasvatanud, käin iga 2-3 kuu tagant otsi piiramas, et katkist blondi otstest kätte saada, aga ma hetkel väga rahul. Naturaalne on ka vahelduseks päris mõnus olla. Ei pea muretsema tuhmumise ega väljakasvu pärast ja juuksed saavad ka puhata ja taastuda :)

  • Eks ta ole. Mul on ka vahepeal tahtmine lasta juustel lihtsalt olla. Aga siis näen jälle kellegi peas imeilusat punast tooni ja käsi haarab automaatselt värvipaki järele. Eks näis, kas ma ka millalgi maha rahunen selles osas uuesti. Kui enne mitte, siis uue rasedusega kindlasti tuleb taas paus. :)

  • Oi, nüüd sa panid mind punastama. Aitäh sulle! :)

   Mulle on üks sõbranna ka öelnud, et talle meeldib rohkem ilma tukata soeng. Mulle endale tundub, et tukk teeb mind nooremaks kohati ja kuna mul on olematud kulmud, siis varjab need ka ära. Üks mure vähem. :D

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s