Halb kogemus: Kristiine Juku mängumaa

Sai täna Septembrikate kambaga taas väike “kokkutulek” tehtud. Sel korral valisime kohaks Kristiine Juku mängumaa, sest see oli kõigi jaoks kõige parema asukohaga ja lastel palju tegevust. Suundusime sinna suhteliselt kohe peale avamist ning olime seal koha peal praktiliselt 2h.

Alguses oli kõik korras. Lapsed mängisid ja mängumaa ise on väga mõnusalt tehtud. Palju erinevaid võimalusi tegutsemiseks ning samas on hea lihtne lapsel silm peal hoida. Hind iseenesest ei olnud ka kõige hullem. Alla kahe aastase lapse eest maksin 4,4 euri, selle eest saab siis 2h mänguaega.

Vahepeal tuli sinna ka teisi lapsi juurde, kuid see ei häirinud esialgu kedagi. Vanemad olid juures ja hoidsid silma peal. Suuremad olid omapäi, kuid neil juba mõistus kodus ja tegutsesid rahus omaette. Kõik kena ja tore. Ühel hetkel sigines sinna aga üks väike heledapäine tüdruk kleidikesega.. üksinda. Esialgu mängis rahumeeli ja jooksis ringi siin ja seal, kuid üsna pea hakkas teisi lapsi reaalselt terroriseerima. Kuigi tegemist oli silma järgi öeldes vaid veidi üle 2 aastase plikatirtsuga!

Plika ronis aina teiste laste seltsi. Küll legolaua juurde, küll batuudile, küll mängumajja.. aga selle asemel, et rahumeelselt mängida, hakkas ta lapsi peksma, sikutama ja pikali tõmbama. Ronis batuudile, pani käe ümber kaela ja tõmbas teised lapsed lihtsalt pikali maha. Vahepeal lihtsalt lükkas pikali, endal nalja kui palju. Oleks asi siis vaid sellega piirdunud, kuid OH EI. Peale teise lapse pikali saamist viskas ta ennast lapse otsa lihtsalt pikali ja ei lasknud püsti. Mingi hetk viskas ise pikali ning hakkas teisi lapsi jalgadega peksma. See asi hakkas juba kontrolli alt väljuma.

Otsisime siis lapse vanemaid, kuid mitte kedagi ei olnud. Tuli välja, et lapsukene oli sinna jäetud ning mängumaale hoidmistasu selle eest makstud. Kui me aga töötajale ütlesime, et see laps lihtsalt terroriseerib ja peksab teisi lapsi, saime vastuseks vaid : “Ärge karjuge. Ta mängib ju nii ilusti. “. Kuigi mitte keegi ei karjunudki, vaid ema rääkis lihtsalt pisut kurjema tooniga, kuna tema lapsele tehti liiga ning töötaja EI teinud oma tööd, vaid eelistas selle asemel arvutis passida. Ka peale seda vestlust suundus neiu leti taha tagasi ning maandus rahus arvuti taha, seega pidime me jätkuvalt iga natukese aja tagant võõrast last õpetama ning keelama, et ta teistele lastele haiget ei teeks. Lõpuks viidi see väike kiusuplika vist minema, sest ühel hetkel oli ta lõpuks kadunud ja meie lapsed said rahus edasi möllata.

Asi pole isegi niivõrd selles, et kellegi laps on kiuslik ja vanemad ei arvesta sellega, vaid just nimelt mängumaa töötaja suhtumises. Ehk siis ma usaldan oma 2 aastase lapse mängumaa hoolde, maksan selle eest 5 eurot tunnis, lisaks mänguaja summale ja arvan tõesti, et laps on hoitud. Lähen rahus oma vajalikke oste tegema ja tagasi tulles on vb mu laps juba ennast kusagilt vigaseks kukkunud, sest et töötaja istub arvutis ja ei pööra absoluutselt tähelepanu sellele, mida tema hoiualune korda saadab?

Miks üleüldse teeb mängumaa “Tunnihoiu” võimaluse, kui neil ei ole selle jaoks piisavalt vastutustundlikke töötajaid? Saan veel aru sellest, kui on vaja pileteid või mahla nt müüa, kuid niisama arvutis igavleda samal ajal ei ole tõesti normaalne. Äkki oleks vaja siis võtta tööle korraga 2 töötajat, üks tegeleb müügi ning teine ainult hoidmisteenusega? Või kui ei suudeta kuidagi tagada lastele tõesti turvalist hoidu, ei tasu sellist teenust üldse luuagi.

Praeguse seisuga ei julgeks mina küll never seda teenust kasutada ning soovitan kõigil sõpradel ka sellest eemale hoida. Mis mõte on maksta olematu teenuse eest logelevale netisõltlasele.

7 thoughts on “Halb kogemus: Kristiine Juku mängumaa

  1. Mul oli Tartus Mängudzunglis kehvkogemus. Viisin lapse (kohe saab seitsme aastaseks) sinna ja läksin kuskil 45 minuti pärast järgi. Ära minnes tee peal kõndides hakkas laps rääkima, et tema enam sinna minna ei taha. Mingi poiss oli teda mitu korda peaga vastu seina löönud. Oleks me veel veidi lähemal olnud, oleks tädikesega läinud rääkima, et mis oli, aga olime juba päris kaugel. Eks kõike ei näegi, aga kui ikka mõni laps midagi korduvalt teeb, siis peaks nagu küll juba kohale jõudma, et võiks natuke rohkem jälgida, mis lapsed teevad.

  2. Oh, me just hommikul otsisime tegevust, oleks teadnud et septembrikad koos mängivad, oleks ka tulnud :)
    Aga omast kogemusest selle kohaga… Ükskord oli seal ka üks valveta laps, Kaurist veidi vanem poiss, kes Kauri hirmsasti lükata ja lüüa tahtis. Ajas ikka kurjaks küll. Nii kui ma korra pilgu pöörasin, tema juba otsis võimalust väiksemale haiget teha. Töötaja oli tol korral ka tuim nagu surnud kala, eriti pointless. Kui nad ikka sellist teenust pakuvad, siis see võiks vähemalt elementaarset järelvalvet sisaldada ma leian.

  3. Pingback: Tunnipileti või päevapiletiga mängutoad Tallinnas |

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s