Juku mängumaa saaga vol 2

Sain peale eelmise postituse kirjutamist päris palju tagasisidet mitmelt poolt ning nii mõnelgi inimesel oli veel küllaga negatiivseid kogemusi jagada. Reede hommikul panin seega e-maili kokku meie kogemuse + osade teiste kogemustega ning saatsin kirja ära nii mängumaade juhatajale, kui ka tegevjuhile. Täna sain lõpuks mängumaade juhatajalt vastuse ning kuna lubasin seda ka teistega jagada, seega panen selle siia kirja.

Tere!

Sain Teie, meie probleemidele, viitava kirja.Kirjas küsite,et kas kontollin oma töötajaid.Kindlasti ja palju tuleb ka igasugu selgitustöid teha pidevalt,nii et me oma töötajaid ei kontrolli ega juhenda,sellist asja kindlasti ei ole.
Kindlasti tuleks lastevanematel endale selgeks teha,mis vahe on nn. tunnihoiul ja tunnimängimisel.Alates viiendast eluaastast võib lapsevanem omal vastutusel tuua meie mängumaale lapse mängima.S.t. seda, et lapsevanem peab eelnevalt oma lapsele selgitama,kuidas mängumaal käituda.Ka seda et üksi mängumaalt lahkuda ei tohi.Tunnimängimisel on meil ka vastavad mängumaa reeglid,millega võiksid lapsevanemad ennast kurssi viia.

Mängumaa tagab töötaja alalise kohaloleku ning abistab ja suunab lapsi vaid viimaste vajadusel.
Mängumaal viibivad lapsed on lapsevanema vastutusel.
Vanemad on kohustatud jälgima laste tegevust.

Mängumaal mängivad lapsed iseseisvalt,meie töötajad ei ole kohustatud nendega mängima,v.a. juhtumid,kus laps vajab abi (soovid juua,tualetti,on saanud omale kriimu või muhu või soovib lapsevanemat omale järgi).Kindlasti peavad meie töötajad hoidma mängumaal silma peal,et tagada kord ja rahu.
Seega allpool arvamust avaldanud inimene,kes arvab,et laps oli tunnihoius ja nendega peab tegelema,ei tea ju kindlalt väita,et need lapsed ikka olid tunnihoius,aga mitte lihtsalt omapead mängima toodud?

Tunnihoiuga on meil veidi teistsugused reeglid.

Laste tunnihoid Juku Mängumaal

LAPSE NIMI:…………………………………………………………………………………….

VANUS:……………………………………………………………………………………………

VANEMA NIMI:………………………………………………………………………………..

KONTAKT:……………………………………………………………………………………….

LISAKONTAKT:………………………………………………………………………………..

HOIUS VIIBIMISE ALGUS JA LÕPP KELLAAEG:…………………………………

MUU INFO LAPSE KOHTA:………………………………………………………………

JUKU MÄNGUMAA LASTE TUNNIHOIU REEGLID:
*HOIDU VÕETAKSE KOOS HOIDJAGA MÄNGIMISEKS 2-4A LAPSI
*ESIMESEL KÜLASTUSEL ON SOOVITAV VANEMAL ISE HARJUMISEKS LAPSEGA KOOS MÄNGUMAALE TULLA.
*LAPS OSKAB KÄIA POTIL VÕI KANNAB MÄHKMEID (MÄNGUMAA TÖÖTAJAD MÄHKMEID EI VAHETA)
*HOIDU EI VÕETA HAIGUSNÄHTUDEGA LAPSI (NOHU,TUGEV KÖHA,LÖÖVE VMS)
*LAPS ON HARJUNUD VÕÕRASTE INIMESTE SELTSKONNAGA.KUI LAPS HAKKAB HOIUPERIOODIL NUTMA NING TEDA ON VÕIMATU LOHUTADA,ON TEENINDAJAL ÕIGUS KUTSUDA VANEM LAPSELE JÄRELE.
*TEENINDAJAL ON ÕIGUS KEELDUDA HOIDMAST LAST, KES ILMSELGELT  HÄIRIB TEISI LAPSI JA TÖÖTAJAID (LÖÖB,KARJUB,EI KUULA SÕNA,LÕHUB MÄNGUASJU JNE)
*LAPSE TOITLUSTAMISE EEST VASUTAB LAPSEVANEM
*MÄNGUMAALE VÕIB LAPSELE KAASA ANDA JOOGI (SAAB KA KOHAPEALT OSTA)
*MÄNGUMAA TÖÖTAJAD EI VASTUTA ÕNNETUSTE EEST (va juhtumid,mis on tingitud mänguvarustuste riketest)
*MÄNGUMAA EI VASTUTA KLIENTIDE KADUNUD,KAHJUSTATUD VÕI VARASTATUD ASJADE EEST
*TEENINDAJAL ON ÕIGUS LAST TUNNIHOIDU MITTE VÕTTA, KUI ON JUBA KORRAGA ÜLE 5 LAPSE.
*TUNNIHOIUS SAAB KORRAGA OLLA KUNI 5  2-4A LAST
*HOIDU SAAB LAPSE JÄTTA 15MIN, 30MIN, 1H VÕI 2H KAUPA.
*HINNAD:E-R: 15min 2.50€; 30min 3.50€; 1h 5.00€; 2h 10.00€ .
  L-P: 15 min. 3,00€; 30 min. 4,00€; 1h 6,00€; 2 h 12,00€
 Iga hilinetud alanud 15min 2.60€
*MÄNGUMAA TÖÖTAJAL ON KOHUSTUS TEAVITADA VANEMAT KÕIGIST LAPSEGA SEOTUD TEGEVUSTEST HOIUPERIOODI JOOKSUL (kukkumised,nutmine jne)
PALUME VEENDUDA ENNE LAPSE HOIDU JÄTMIST TEMA VALMIDUSES ISESEISVALT MÄNGUMAALE  JÄÄMISES!KUI LAPS ON JUBA MÄNGUMAALE SISENENUD,EI KUULU RAHA TAGASTAMISELE.

OLEN TUTVUNUD MÄNGUMAA NING LAPSEHOIU REEGLITEGA!

NIMI…………………………………KUUPÄEV……………………..ALLKIRI……………………………..

MÄNGUMAA TÖÖTAJA…………………………………………..ALLKIRI…………………………….

Mängumaa kontakt:
Juhataja: 56 933 102

Tunnihoidu võib siis meile tuua lapsi 2-4 a.max hoiuaeg 2 h.Tunnihoidu toodud laste järgi peab vaatama meie töötaja.Korraga võib tunnihoius olla kuni 5 last,aga kui palju lapsi meie töötajad korraga tunnihoidu võtavad ,seda otsustavad meie töötajad ise,sest nemad vastutavad sinna jäetud laste ees ja seega on neil õigus otsustada,kas nad jõuavavad garanteerida neile turvalise mängimise.Samas võivad nad ka mitte üldse võtta teatud perioodi jooksul ühtegi last tunnihoidu(kui nt. on sünnipäevad või palju mängijaid),kui nad on veendunud,et ei jõua laste järgi vaadata.Tunnihoid on meil üks võimalikest pakutavatest teenustest võimaluse piirides.Ka lapsevanemad võiksid aru saada,kui teenindaja keeldub võtmast last tunnihoidu,siis see on tavaliselt kindlatel põhjustelja samuti  ka oluline Teie lapse turvalisuse seisukohalt.
Tunnihoius teenindaja võib mängida lapsega,aga võib ka lihtsalt teda silmas pidada,kui laps ilusti üksi mängib.Teenindaja peab teadma,millega laps tegeleb ja kus ta parasjagu viibib ning aitama teda vajadusel.

Teie kiri on saadetud meie mängumaadele edasi ja nõutud töötajatelt omapoolseid selgitusi.

Liigsest  arvutis olemisest on meil pidevalt juttu ja tehtud ka sellekohaseid ettekirjutisi.Teen seda sel nädalal veel täiendavalt.
Vabandan mängumaade nimel ebameeldivate kogemuste eest ja lubame omapoolseid parandusi.

——————————————————————————————————

Ühesõnaga väga meeldiv on näha, et töötaja selgitas ning vabandas, ning ühtlasi nõudis selgitust ka töötajate käest. Ehk paneb see veidigi inimesi mõtlema ning oma töösse vastutustundlikumalt suhtuma. Endal on plaanis sel nädalal kindlasti seal uuesti käia ning loodan, et asi on tõepoolest paranenud. Kui ei, siis tuleb asja edasi hakata ajama.

Ühtlasi kutsun üles ka teisi, et kui külastate Juku mängumaad (või üleüldse erinevaid mängunurki), siis hoidke silmad lahti ning vaadake sealset olukorda. Ning kui esineb negatiivseid kogemusi, siis sellest kindlasti teada anda mängumaale. Iga hääl ju loeb ja iga kaebus võib ära hoida mõne traagilise sündmuse, mis muidu võib olla vastutustundetu töötaja tõttu tagajärjeks.

 

2 thoughts on “Juku mängumaa saaga vol 2

  1. Kohutavalt häiriv oli lugeda, sest kirjavahemärkidele ei järgnenud tühikuid. Kuidas võtta tõsiselt ametlikke kirju, mis on “msni” stiilis ülekäe sisse trükitud? :D Õnneks algasid laused suure tähega.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s