Kaamera otsingud


Mu viimase aja suurim peavalu on normaalse hübriid või kompaktkaamera leidmine. Meil on olemas küll töökorras peegelkaamera, kuid see hakkab ajale jalgu jääma ning originaalobjektiiv on ikka väga nõrguke. Paraku sellele mudelile ei olegi eriti suur valik objektiive enam ning ka hinnad on vastavad. Kuna ma aga kasutan kaamerat enamjaolt looduse, Matu, loomade ning ehete pildistamiseks, siis ma ei näe mõtet ainult selle pärast kalli hinna eest objektiive ostma hakata. Seda enam, et peegel on ikkagi suur kobakas ning tegelikult Kaido oma, tahaks ikka päris oma aparaati.

Leidsin siis Photopointi kodulehelt ühe huvitava artikli, kus on välja toodud erinevad parameetrid, mida jälgima peaks hea kaamera puhul. Nende parameetrite järgi ning enda eelistuste järgi on praegu silma jäänud Panasonic Lumix DMC-LX7Müügil on see hetkel näiteks Fotoluksis ning Photopointis, mõlemas hinnaks 379 eurot.

Kas kellelgi on äkki selle välja toodud kaamera kohta kogemusi jagada või oskab soovitada mõnda muud tõesti head kaamerat?  Tahaks just midagi sellist kompaktset ja väikest, mida on mugav kaasas kanda. Hinnapiiriks võiks olla ca 400 eurot. Hetkel kohe mul nagunii pole võimalust, et kohe välja osta,  kuid teen juba eeltööd. Eelmisel aastal soovisin sünnipäevaks raha, et tahvelarvuti soetada, sel aastal on siis järg kaamera käes.

Niiet kellel kogemusi, palun-palun mulle ka neid jagada. Aitäh!

panasonic-lumix-dmc-lx7

Panasonic Lumix DMC-LX7

 

2 thoughts on “Kaamera otsingud

 1. Minul on juba vist poolteist aastat hübriidkaamera NIkon 1 V2. Esiteks, see näeb megailus välja! Aga tegelikult on see ka väga võimekas ja teeb igatahes paremaid polte kui mõni väike kompaktkaamera ja mu sõbranna, kellel on samamoodi tavalise objektiiviga vananenud peegelkaamera ohhetas ja ahhetas minu väikese hübriidi piltide kvaliteetide peale.
  Väike ülevaatlik pildipostitus on mu blogis siin: http://www.bowtiediary.com/2013/06/my-week-with-nikon.html. Aga põhimõtteliselt kõik pildid mu blogis on selle kaameraga tehtud ning usun, et kui viitsiksin seadeid sättida, saaksin veel paremaid pilte. Objektiividest on tavaliselt ees 30-110mm, aga 10-30mm on ka okei.
  Loodan, et sain aidata! (Kuigi tõsi, hinna osas ei sobi see sinu soovituga…)
  -P.
  BOWTIE DIARY

  • Tõesti väga hea kvaliteediga pildid on. Aga ma olen selles mõttes hinnatundlik jah. Lapsega kodus olles seda raha kusagilt ei tule, et koguda ka õnnestuks.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s