Mida kinkida aastasele lapsele?

Postitus on ajendatud sellest, et viimasel ajal on selle teemalisi küsimusi siin ja seal mitmeid silma jäänud. Mis seal salata, olin ka ise väga suures segaduses eelmisel aastal, et mida esimeseks suureks sünnipäevaks poisipõnnile kinkida või kingiks soovida. Lisaks endale soovisid ka minu vanemad ning Kaido vanemad teada, mida Matul vaja võiks minna.

Lõpuks suutsin välja mõelda mõned asjad, mis sobida võiksid ja tegin sellise kollaaži.

Fotor090910463

Meie eelmise aasta soovide nimekiri.

Minu ema otsustas sellest nimekirjast kinkida lausa 2 asja, ehk siis kiikhobuse ning tõukeauto. Tõukeauto pärit Karupoeg Puhhist ning kiikhobuse leidsin hea hinnaga Home4You poest. Ja pean ütlema, et need tõepoolest on mõlemad väga täppi läinud kingitused. Tõukeauto on tema suur lemmik esimesest hetkest alates ning sellega ei tohi keegi teine külla tulles mängida. Selle najal tehti esimesed jooksmised ning ei möödu päevagi, kus auto nukralt nurgas seisaks. Niisamuti on suureks hitiks osutunud see sama kiikhobune. Esialgu oli tema jaoks küll pisut kõrge aga sai väga kiirelt nipi selgeks ning nüüd igapäevaseks kaaslaseks.

Hüppelooma kinkisid meile armsad naabrid. Küll mitte pruuni jänese vaid kollase eesli, kuid seal ei ole mittemingisugust vahet. Samas ütlen ausalt, et see tegelane pigem seisab meil ja selle vastu väga huvi pole tundnud algusest peale. Vahel harva veidi, kuid ilmselt hakkab reaalselt rohkem huvi tundma alles mõne aja pärast. Esimeseks sünnipäevaks seega pole kõige sobivam kingitus.

Laulukoera ostsime me Matule sünnipäevaks saadud rahade eest ise. Jällegi alguses huvi ei tundnud, praegu on rohkem hakanud seda kallistama ja tegelema, kuid alguses lihtsalt vedeles siin ja seal jalus. Kindlasti lapsed on erinevad aga oleks varem teadnud, ei oleks nii vara talle seda soetanudki.

Mänguasjakasti oli ka vaja, kuid kuna saime Kaido enda mänguasjakasti tema ema juurest, siis ei olnud seda vaja soetada ning jäi nimekirjast välja.

Jojo jänes oli küll minu suureks sooviks, sest mulle endale see väga meeldis. Paraku seda poodides enam ei ole müügil ja sünnipäevaks seda soetada ei saanud. Õnneks tuttava kaudu õnnestus tutikas Jojo jänes siiski väga soodsa hinnaga saada jõulukingituseks. Ja oi kuidas Matule see jänes meeldib. Mu enda kõrvad ainult ei kannata seda välja, seega ma ei ole peale patareide tühjaks saamist sinna uusi nimelt soetanud. Kuigi vahelduseks nüüd võiks. Kaua ta tassib seda jänest niisama mööda tuba. Kui võimalik kusagilt saada, siis kindlasti soovitan. :)

Meie poolt ostsin aga Matule esimeseks sünnipäevaks pallimere ja ütlen ausalt, väga hea otsus!

Peale pikka loba aga tooksin välja siis nimekirja, mida minu arvates võiks ühele aastasele lapsele sünnipäevaks kinkida (kui juba eelnevalt soetatud ei ole muidugi).

1. Pallimeri ( Meil näiteks see, palle saab ka juurde soetada).
2. Tõukeauto ( Näiteks sellised või siis sellised.)
3. KiikhobuneSoovitatavalt esialgu kindlasti seljatoega, kuid valik on suur )
4. KsülofonNäiteks selline )
5. TegevuskeskusMeil selline, väga suur hitt )
6. Fisher price Küpsisetünn ja lauluraamat
7. Puidust pusledNäiteks Karupoeg Puhhis on hea valik. )
8. Pallirenn või klotsitorn
9. Ja loomulikult poistele mõni asjalikum auto või tüdrukule korralik nukk on alati asjakohane.
10. Suured legoklotsid. ( 
Näiteks prismas on hea hinnaga erineva suurusega klotsikomplektid. Ei pea silmas Lego duplot, millega ennast ogaraks võid maksta)

Mis aga peamine, kui ei oska midagi asjalikku välja mõelda, siis pigem panna kaardi vahele raha, kui osta niisama nänni kokku. Lapse peale kulub nagunii meeletult raha ning sellisel juhul saavad vanemad osta lapsele juba midagi vajalikku selle eest. Või siis kinkida mitme peale midagi suuremat, mida lapsel vaja on. Alati küsida vanematelt üle, topelt ei ole ka asju vaja. :)

 

One thought on “Mida kinkida aastasele lapsele?

  1. Pingback: Little Challenge |

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s