Polli loomaaed

Kolmapäeva hommikul ärgates paistis päike nii mõnusalt aknast sisse ja tekkis idee Matuga kahekesi Polli loomaaeda külastada. Peale hommikusi protseduure ja söömist muidugi avastasime, et väljas hakkas sadama. Õnneks lühikest aega ning vaid kergelt, seega meie plaani see ei rikkunud.

Kolmveerand 1 ajal pakkisin Matu kärru ning seadsime sammud Polli poole. Meil on sinna ca 2,7km kodust jalutada, seega paras jalutuskäik värskes õhus. Päike tuli välja, õhk oli mõnusalt soe ning väga mõnus oli kvaliteetaega Matuga veeta.

Pollis ostsin kõige pealt pileti ning Matu imetles seni põhjapõtru. Varasemalt olid nad taga tallis, kuid nüüd on kõige esimesse boksi tõstetud ning seal on lisaks väike põdratitt ka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Põdratitt magab vasakul heina sees. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Põdrakesi imetlemas.

Sealt liikusime edasi ning imetlesime kitsekesi ja lambaid. Peale nende boksi tulid linnud. Üks hani lebotas rahulikult aia ääres ja vahtis mind pikalt sellise näoga, nagu tahaks küsida: “Mis vahid töll, pole varem hane näinud või?”. Lisaks muidugi pärlkanad, faasan ja paabulind. Imeilusad linnud!

“Ma siin niisama lebotamas”.

Peale lindude imetlemist suundusime linnuaedikute taga asuvasse väikesesse hoonesse, kus nägime kitsekesi ning saime neid Matuga ka paitada. Lisaks muidugi põrsas, küülikud ning veel linde. Faasani kisa peale tahtis Matu kiirelt sealt ajama panna, seega suundusime sealt kiirelt edasi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

“See on mu ilusam külg, pildista mind siit”

Sellest majakesest veel taha poole jääb tuvimaja ning aedik lammaste ning kitsekestega. Tuvid Matule huvi ei pakkunud, kuigi siin on imeilusad lumivalged paabusaba tuvid. See eest vaatas ta nii huviga kitsekesi ja lambaid ning lõpuks sai neid ka läbi aia võilillelehtedega toita. Laps oli kohe nõnda rahul ning lausa kilkas õnnest.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

“Süüa ka saab vä?”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Sealt võtsime suuna metssea ning jaanalinnu juurde. Nendega ühes majakeses pesitsevad ka küülikud, kelle ma hea meelega oleks koju kaasa tassinud. Ma lihtsalt armastan küülikuid nii meeletult ja need isendid seal olid võimatult armsad. Lisaks on ühes toas seal vabapidamisel tsintsiljad ja nümfkakaduud. Samas ruumis aga puuris on lisaks veel deegud. Neid vaadates läks Matu muidugi äksi täis, sest tsintsiljadega on ta ju harjunud ning oleks hirmsasti tahtnud neid paitama minna.

Jaanalindu vaatas Matu väga segaduses näoga, et mis asi see nüüd siis on? Lõpuks hakkas väga nihelema ning oleks tahtnud teda ka patsutama joosta aga paha emme hoidis ju teda tagasi. Pildile oli teda pea võimatu püüda, sest ta toppis aina oma pead aia alt läbi, et sealt rohtu napsata. Kuigi kui kätt aiale lähemale panna, siis läks kohe äksi täis ja oleks tahtnud kätt naksata.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Päris pisikene lind. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

“Tuled tüli norima vä?”

Ja muidugi Jaanalinnu aediku taha jäävad veel omakoera koer ning rebane.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hiireke vudis parasjagu aedikust välja, selle pärast aia äärt nuusibki.

Peale seda läksime imetlesime veel metssiga, emusid ning Guanacot. Ka hobused jäid meile silmapiirile, kuid nad tormasid ringi ning ei tahtnud kuidagi lasta ennast patsutada. Õnneks Guanaco lubas ennast patsutada küll.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Guanaco

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

“For me? Really?”

Peale seda külastasime veel talli, kus saime lähemalt vaadata vaid küülikut, sest teised loomad olid kõik väljas ilusat ilma nautimas. Ma sain küülikut paitada ka aga Matu nii kaugele ei jõudnud, sest ta hakkas turtsuma ja ei olnud sellega just eriti rahul, et keegi tema lõunatundi häirib.

Peale seda mängisime veidi aega mänguväljakul. Liumägi tundus Matu jaoks pisut hirmus. Küll aga kiikusime me selle kahekesi koos kaalukiiguga ning hiljem ka tavalise kiikuga.

Eelmisel aastal istus Matu korra ka poni seljas ja tegime pilti. Seega mõtlesin sel aastal, et võtaks talle ponisõidu ning vaatame, kuidas talle see meeldiks. Läksime ostsime siis ühe sõidu ning suundusime talli taha platsile oma korda ootama. Esialgu oli Matu väga äksi täis, näitas käega ikka hobuste peale ja tahtis hirmsasti minna. Ka poni selga istus ta esialgu väga hea meelega ja õnnelikult. Mina seisin muidugi tema kõrval ning hoidsin teda kinni, et ta ei kukuks.  Küll aga sattus paanikasse siis, kui hobune liikuma hakkas. Matu ratsutamine piirduski ca 1 meetriga, siis oli vaja kiirelt minu sülle tagasi saada ning keeldus edaspidi hobusele istumast. Pakkusin siis meie ratsuringi järgmisele tüdrukule, et see raisku ei läheks. Kui me aga kõrval ühte halli hobust veel imetlesime, siis lapse ema tuli mind tänama ning tuli maksis mulle selle poniringi raha siiski tagasi. Vähemalt nüüd ma siis tean, et Matu on ikka liiga noor selle jaoks.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Peale seda vaatasin, et Matu on ikka väga väsinud juba ja aeg on sammud kodu poole seada. Värava poole tagasi jalutades avastasime, et ka isane põhjapõder on peidust välja tulnud ning tuli meid ka aia äärde uudistama. Sain poissi silitada ja patsutada. Sarved on nii mõnusalt pehmed ja karvased.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Väike omavaheline vestlus neil Matuga.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kella kolme ajal seadsime sammud tagasi kodu poole. Matu muidugi kustus enamvähem paarisaja meetriga ära. Mina sain rahulikult poest läbi jalutada ning koju puhkama tõtata. Matu magas veel tükk aega peale koju jõudmist ning mina sain ka puhata.

Loomaaiast rääkides, siis see on ju pisike küll ja loomi on vähe, kuid minu arust on see sellegipoolest nii mõnus ja rahulik koht, kuhu jalutada. Eriti hästi sobib see neile, kes hobuseid meeletult armastavad, sest seal on palju erinevaid hobuseid, kes hirmsasti palju paisid ning hoolitsust vajavad.

Ehk siis minge külastage Pollit :)

 

2 thoughts on “Polli loomaaed

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s