Jalutuskäru otsingutel

Ma olen lootusetu inimene. Samal ajal, kui teised hakkavad vaikselt mõtlema kärust loobumisele, unistan mina taas uuest jalutuskärust.

Aga mis seal salata. Matu on veel pisike ja ilmselt niipea veel pikemaid vahemaid käima ei hakka. Praegu suudab ta küll ca kilomeetri ilusti ise käidud aga paraku liigun ma tavaliselt pikemaid maid ning seljas teda ka tassida ei jaksa. Ja päeval on vaja tal ju kusagil ka oma lõunauinak teha. Paraku linnas käies ei saa suvalisel ajal koju tagasi pöörduda, et laps saaks rahulikult oma voodis uinuda.

Tegelikult olen ma meie praeguse Urban jogger käruga väga rahul, aga sellel on üks pisi-pisikene probleem. Nimelt on kaalupiiriks 15kg ja see tähendab, et varsti jääb kaalu poolest Matu jaoks väikeseks. Lisaks ei ole mõeldavgi see, et käru külge Matu asjadega kott lisada või poekotid käru alla panna, sest raskus surub tagumised rattad lihtsalt pesast välja ning need tulevad alt ära. Väiksema lapse jaoks aga ideaalne kergkäru.

Ilmselt ma ei oleks üldse uue käru peale mõtlema hakanudki veel, kuid mu pilk jäi pidama 101 lapsevankrit kodulehel ning ma armusin. Sellel aastal on Tako välja tulnud uue jalutuskäruga, mis kannab nime V-road. Ja kuna ma hakkasin mõtlema, et Matu saab nüüd kahe aastaseks ning ei saa enam tasuta käru kaasa vedada inglismaale, siis ma jätaks nüüd minnes selle käru sinna õetütre kasutada ning soetaks Matule sünnipäevaks uue korraliku jalutuskäru, millega hea linna peal laiamas käia.

Mainisin enda ideed ka meie beebigrupis teistele, mille peale pakkus üks teine emme mulle aga Baby jogger city mini kergkäru. Tal käivad jalad vastu ning soetas endale uue sobivama käru, Baby jogger jäi aga seisma. Muidugi jättis mul selle peale ka süda paar lööki vahele, sest ma olen juba väga pikka aega seda käru ihaldanud, kuid hinna pärast ta valikust välja jätnud enda jaoks. Nüüd aga pakuti mulle vähe kasutatud käru poole soodsama hinnaga, kui hetkel (soodushinnaga!!!) näiteks Beebimaailmast saaks. Seega olin ma nagu kits kahe heinakuhja vahel, sest ihaldasin mõlemat käru ning ei suutnud kuidagi valida. Lõpuks otsustasin, et peaksin poes ära käima ning mõlemat käru isiklikult näppima ning vaatama, et suudaksin lõpliku otsuse teha.

kärud

Tako V-road <–> Baby Jogger city mini

Reedel seadsingi sammud lõuna ajal Mustamäe poole, et kõige pealt Beebimaailmas Baby jogger üle vaadata ning siis Mustika keskuses 101 lapsevankrit poes Tako käru näppida.

Beebimaailmas leidsin kohe Baby Joggeri üles ja jõudsin sellele vaid kerge pilgu peale visata, kui väga meeldiv müüjanna ligi tuli ning pakkus, et näitab kõiki selle käru funktsioone. Isiklikult olin peale tutvustust veelgi rohkem vaimustuses, kui eelnevalt.

101 lapsevankrit poodi sisenedes ja V-roadi märgates aga minu arvamus tõsiselt muutus. Tundsin kohe, et see käru on kohe väga minulik. Ka seal tuli väga armas müüjanna ligi ning näitas isiklikult ära, millised funktsioonid ja võimalused sellel kärul on ning vastas kõigile mu küsimustele väga viisakalt. Lõpuks olin ma peale V-roadi näppimist niivõrd armunud, et ei tahtnud enam ühestki teisest kärust midagi kuulda. Käisin korra veel all Baby citys ka Baby joggerit vaatamas ja tee mis tahad, Takol on paremad funktsioonid.

Mõtlesingi välja tuua mõlema käru plussid ja miinused (minu arvates).

Baby Jogger City Mini
+ Pikk kaarvari, mis varjab hästi päikese
+ Väga tugev. Paberite järgi kannatab 22,7kg last, kuid ei lagune laiali ka suurema raskuse peale. (GT versioonil paberite järgi lausa 30kg)
+ Kaarvarjul 2 akent, kust last piiluda
+ Seljatugi käib alla nööriga, ehk saab sobivaima kallaku valida lapse jaoks, sh ka täislamav
+ Väga kerge manööverdada
+ Väga kerge kokku panna
+ Käru kaal on 7,5kg
+ Täiskumm rattad
+ Tekstiil käib raami ümbert trukkidega ära ning on pestav

– Pikkadel inimestel hakkavad jalad vastu käima
– Lükkesang ei ole reguleeritav, lühike inimene peab käsi ebaloomulikult üleval hoidma. (Olen 160cm ja minu jaoks jäi liiga kõrgeks)
– Jalatugi pole reguleeritav, seega jalad ripuvad
– Kõik lisad tuleb eraldi soetada, sh ka turvakaar
– Topeltratta vahele võib talvel lumi koguneda, mis takistab sujuvat sõitu.

Tako V-road
Ühe luku avamisega pikendatav kaarvari (ei jää Baby joggerile alla)
+ Jalutuskäru kohta väga suured täiskumm rattad, mis ilmselt ei jää hätta ei lume ega liivaga
+ Turvakaar + kaare ja istumisosa vahel on tekstiilriba, ehk ei pea last otseselt rihmadega koguaeg kinni panema ja laps ei saa välja “ujuda”.
+ Reguleeritav jalatugi
+ Kergelt eemaldatav pestav istmekate
+ Jalatugi nahast, mida on kergem puhastada
+ Seljatoe asend reguleeritav 3 asendisse: istuv, puhkeasend ja lamamisasend.
+ Lükkesang on reguleeritav (84-118cm)

– Kaal on 13kg
– Käru alune korv on väike
– Kokku panemiseks peab kasutama mõlemat kätt

Ehk siis, kui ma hakkasin võrdlema mõlemat käru, siis ainus Baby joggeri tõsine eelis on mugavus kokku panemisel, sest pikk kaarvari on olemas ka Tako kärul. Minu jaoks on oluline just lapse mugavus ning rippuvad jalad ei tundu minu jaoks kõige mugavam lahendus. Lisaks meeldib mulle V-roadi värvivalik ning istmekatte mõnusad mustrid. Ja lükkesanga saan reguleerida täpselt enda jaoks vastavale kõrgusele ning käed ei väsi seetõttu jalutades ära. Lisaks on kaasas ka soojakott/jalakate, mis on talvel suure külmaga kindlasti suureks abimeheks. Neli ratast tundub minu jaoks pisut stabiilsem ka, samas esimesed rattad on pöörlevad ning seega väga mugav ning sujuv manööverdada. Ja kui Matu seda käru nägi, siis tahtis kohe hirmsasti sinna  kärru istuma saada, ehk siis ma ei ole ainus, kellele see käru kohe esimesest silmapilgust meeldima hakkas.

Igatahes praeguse plaani järgi tahaks Matule septembris just nimelt ühe ilusa V-road jalutuskäru soetada. 101 lapsevankrit poes on see hetkel müügis hinnaga 235 eurot. Kui kellelgi aga veidi parem hind silma jääb siis võib teada anda, sest ega ma ka miljonär ei ole. :)

9 thoughts on “Jalutuskäru otsingutel

  1. Meil on baby jogger city mini ja olen väga väga rahul. Ma pole muidugi seda teist käru saanud proovida ega mõelnudki mingi muu käru peale, aga endale meeldib juba välimuse pärast rohkem baby jogger. Kui rääkida selle käru väljatoodud miinustest, siis ma ise olen 158cm pikk ja ei tunne küll, et lükkesang oleks liiga kõrgel, minumeelest täpselt paras. Jalgade vastu käimise kohta niipalju, et meil oli varem mingi 100€ maksev hauck citi käru ja sellega käisid näiteks minu jalad vastu, aga mehe jalad ei käinud (mees on 175cm), seega ma arvan, et see ei olene mitte pikkusest, vaid inimesest üldiselt, kas ta hoiab käru liiga lähedal kõndides vms. Ja mehe jalad ei käi ka baby joggeri vastu. Jalgade reguleeritavuse kohapealt, mina teen nii, et kui laps jääb magama, siis tõstan ta lihtsalt kärus tahapoole, siis ei jää mitte midagi üle ääre, laps on praegu aasta ja 4 kuune. Käru lisad on tõesti kallid ja tuleb eraldi osta, kuigi mina ostsin selle kasutatult, vihmakile sain kaasa ja turvakaart polegi nagu vajalikuks pidanud, see lapse sinna kinnitamine käib nii kiiresti ja pole tülikas. Ainuke asi ongi see, et talvel võib sellega raske olla, saime selle kevadel ja talve veel näinud pole.

    • Tänan kogemuste jagamise eest. :) Võimalik jah, et see tõesti sõltub eelkõige inimesest endast, mitte niivõrd kärust. Aga mul saab poiss juba kahe aastaseks ja paratamatult jäävad jalad osaliseltki rippu,

    • Ma olen ikka ka totaalselt armunud. Mul suur käru ka Tako ja pole mind veel kordagi alt vedanud. Usun, et siin teen ilmselt ka 100% õige valiku :-)

  2. Mul oli city mini, kasutasin seda umbes kaks aastat seni kuni see lihtsalt täiesti katki läks.. Esiratas loksus, raam läks pooleks. Aga ega ma seda hellitanud ka. Lörtsis ja lumes sain ilusti hakkama.
    Nüüd Liisa jaoks õhkan aga hoopis Mamas&Papas Armadillo Flipi poole :)

  3. Pingback: Little Challenge |

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s