Mida kaheseks saavale lapsele sünnipäevaks kinkida?

Nii nagu minagi, on kindlasti paljud teised emadki raske valiku ees, mida lapsele sünnipäevaks kinkida või lasta külalistel kinkida. Küsisin nõu ka beebigruppidest ja otsustasin koos teiste abiga väikese kokkuvõtte teha, mida oleks lapsele sobilik kinkida.

*Muusikariistad – Kui laps tunneb muusikariistade ja muusika vastu huvi, siis miks mitte kinkida talle endale näiteks kitarr, trummid või süntesaator. Lapse huvi tuleb alati ära kasutada ja lasta tal ennast arendada. Meie nimekirja kuuluvad küll kitarr ja süntesaator, sest mõlema järele on täiesti hull.
*Tööriistalaud/Kööginurk/Poenurk – Poiste seas on raudselt väga populaarne tööriistalaud. Meie poisil olemas see juba kevadest saadik ja siiani suur hitt, millega võiks tundide viisi mängida. Niisamuti kindlasti tüdrukutele läheb peale kööginurk või poenurk. Samas miks mitte ka poisile kööginurk kinkida, kui ta eelnevalt näiteks mängutoas on selle vastu huvi üles näidanud.
*Liikumisvahendid – Jalgratas, jooksuratas, tõukeratas, kõik on lastele väga sobivad ning mõnusad kingitused. Samas päris sügisel-talvel sündinud lapsele on pisut veider kinkida selline ese, mis pool aastat veel toas tolmu koguma peab, enne kui kasutama saab hakata.
*Rongirada – Sobib mõlemale soole kingituseks väga hästi ning valik on lai. On patareidega, ise lükatavad, puust või plastikust, suured või väikesed, vali ainult.
*Aiamänguasjad – Näiteks liumägi, kiik, mängumaja, laste muruniiduk,  liivakastimänguasjad või elektri atv/auto. Samas jällegi enamjaolt sobivad sellised kingid kevadel-suvel sündinud lastele kingituseks.
*Mööbel – Miks mitte kinkida lapsele teiseks sünnipäevaks korralik voodi või laud + toolid komplekt.
*Kodutarbed – Mängunõud, kodumasinad, koristustarbed vms, et laps saaks ennast suure ja tegusana tunda vanemate kõrval ning ema kõrvalt näiteks koristamist õppida.
*Joonistustarbed – Joonistustahvel (kriidi või markeriga joonistatav), paber ja pliiatsid, kevad-suve lapsele asfaldi kriidid.
*Nukud/Nukumaja – Seda nüüd küll vaid tüdrukutele, kuid erinevad nukud ning nukutarbed on tüdrukutele kindlasti väga minev kaup, sest beebi on vaja ju ikka puhtaks pesta ning teda on vaja millegagi ringi kärutada mööda elamist. Ehk siis vann, käru, riided jms tarbed.
*Pusled/lauamängud – Sobilikud mõlemale soole ning arendavad last.
*Legod – Lõbu paljudeks tundideks ning mitmeteks aastateks. Taaskord mõlemale sobiv ning peenmotoorikat arendav.
*Auto – Puldiga auto, suur kallur vms oleks kindlasti naelapea pihta, sest enamus poisse hulluvad autode peale. Samas miks ka mitte tüdrukud, paljudele tüdrukutele meeldivad niisamuti autod.
*Meigilaud/Nukupea soengute tegemiseks – Et väikesed diivad saaksid salongi mängida.
*Kepphobune – Meie majas juba praegu armastatakse sellega ringi kapata.
*DVD-d/Raamatud – Miks mitte hakata juba praegu soetama tuleviku tarbeks lastele erinevaid eesti lastesaadete DVD-sid (Väike nõid, Mõmmi aabits, Tammetõru seiklused jne). Vaatama hakkavad nad lastesaateid nagunii, pigem siis tagada see, et vaadatakse mõistlikke asju, mitte neid mõistusevastaseid sõdimisi, mida telekast näitab. Raamatutest nii praegusel hetkel sobivaid kui ka tuleviku tarbeks muinasjutu raamatuid (Pipi Pikksukk, Bullerby lapsed jms klassikalised raamatud).
*Meisterdamiskomplektid – Valik on meeletu, igale maitsele ning vanusele leiab poelettidelt midagi.

Kui oskate veel midagi lisada või parandada, siis tagasiside kommentaariumis on teretulnud :)

 

One thought on “Mida kaheseks saavale lapsele sünnipäevaks kinkida?

  1. Pingback: Little Challenge |

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s