Wythenshawe park and farm

Manchesteris ning selle ümber on päris palju erinevaid suuri parke, mille keskmes on tavaliselt mõni vanaaegne loss või mõis. Eelmisel korral siin olles külastasime Lyme parki ning 2013 käisime Dunham Massey-s.

Reedel oli imeilus päikeseline ilm hommikust peale ning kuna emmel-issil oli mõlemal vaba päev, otsustasime taas kusagile minna. Sel korral osutus valituks Wythenshawe park, kus on üle 600 aasta vanune mõisahoone ning väike farm. Kahe eelmise kohaga võrreldes oli see ka märksa lähemal meile.

Sinna on väga mugav sõita nii busside, kui ka trammiga. Mõlemad peatuvad pargile suhteliselt lähedal, ehk siis tuleb enda jaoks mugavam välja valida. Meie valisime trammi, sest käruga on seal mugavam ning raputab märksa vähem, kui buss. Pidime küll väikese ümberistumise tegema, kuid see oli kökimöki kõige muuga võrreldes.

Park ise laiutab 109. hektaril, kus on lisaks vanale mõisahoonele ning farmile ka näiteks staadion ning golfiväljak. Seal leidub ka talveaia moodi taimla, kus on esindatud ka sellised troopilised taimed, millelt saame banaani, ananassi, teed, kohvi ning riisi. Osad taimed on talveaias sees, osad väljas. Loomulikult leidub seal ka suur mänguväljak lastele, kohvik ning palju võimalusi pikniku pidamiseks.

Meie võtsime esimesena suuna loomulikult peahoonele. Käisime terve ringi ümber hoone, kuid sissepääsu kohta ei leidnudki. Lõpuks saime teada, et järgmine kord avatakse hoone külastajatele alles 16. augustil 12:00-16.00 ning see ongi avatud vaid korra kuus. Selle peale käisime siis veelkord ümber peahoone ning tegime pilte ning siis suundusime läbi mõisapargi ning imetlesime sealseid puid ning taimi. Aed on avatud kuni kella 20ni.

Kui kedagi huvitab, siis sel aastal on avamispäevad järgmised: 13. september, 25. oktoober, 15. november ning 5.-6. detsember kell 12:00-16:00.

DSCF0154

Uhked vanavanemad koos rahus põõnava lapsega. :)

DSCF0162

Wythenshawe Hall tagant.

Peale väikest ringi seal, külastasime wc-d ning suundusime Farmi otsima, et vähemalt loomakesi näha. Esimese asjana jäi meile silma kohe suur ja uhke punane pull, kes oma suurte silmade otsa jõllitas ning heina pugis. Ja siis päris mitu ilusat suurt roosat siga, kes mõnusalt oma suuri kõrvu lehvitasid ja rõõmsalt vastu jõllitasid. Tekkis tunne, nagu oleks Charlotte koob võrku raamatust tuntud põrsaga tegemist. Taha poole milles vaatasid veel paarist boksist meile vastu lehmad. Päris mitmes puuris olid erinevad kanad-kuked ning ühes faasan, valge part ning mõned kanad koos. Kõige lemmikum oli aga ilus punase-valge kirju vasikas, kes väikesel murulapil mõnusalt muru nosis ja end publikust häirida ei lasknud. Kaugemal boksis paistis hobuse pea ka, kuid sinna me ei pääsenud. Küll aga on võimalus hobusearmastajatel seal ratsutamas käia. Sellega saigi farmi ring tehtud ning suundusime sealt uuesti välja.

DSCF0193
Farmi kõrval oli Ice cream truck. Siin on need päris populaarsed ja pidevalt sõidavad igal pool ringi. Vähemalt kahel korral olen juba märganud, kuidas nad kohalikku parki ka mänguväljaku aia taha sõidavad ning rahvas siis kohale tormab, et jäätist soetada.

DSCF0199

Palju jäätist!

Meie jätsime aga jäätise vahele ning suundusime hoopis mänguväljakule, sest Matule sai lubatud, et ta saab sinna ka mängima minna. Tormaski kohe ronima ning liumäest alla laskma, ise hirrrrmus õnnelik. Tükk aega mürgeldas. Vanaema turvas tema üles ronimist ning vanaisa teisel pool turvas alla laskmist. Poisil nalja kui palju. Kahjuks väikeste jaoks ongi seal vaid üks turnimiskoht liumäega ning kiigud, suuremate jaoks on tegevust palju rohkem. Seega peale veidi aega ronimist ja liu laskmist sai Matu pisut kiikuda ka ning suundusime siis kohvikusse keha kinnitama.

DSCF0210

Õnnelik Matu

DSCF0215

Mina võtsin vee ja juustuburgeri, isa tee ja juustuburgeri ja ema kohvi ning juustuburgeri. Matule võtsime õunamahla ning friikartulid. Friikad olid täitsa okeid, alguses ainult kuumad. Meie burgerid koosnesid aga külmast burgerisaiast, suurest kuumast kotletist ja sinna peale sulanud juustust. Oleks eeldanud sellise raha (3,2 naela) eest midagi enamat, kuid õnneks oli vähemalt maitsev ning kotlet ise mahlane, seega väga kuiv ei olnud.

Peale lõunasööki suundusime kohvikust välja ning märkasin siis kohviku vastas pargis oravat ringi silkamas. Lähemal vaatlemisel lugesin kokku vähemalt 6 oravat. Lähemale minnes pistsid nad muidugi jooksu, seega head pilti ei õnnestunud saada. Kuid vaatepilt ise oli tõeliselt armas. Peale oravate imetlemist seadsime aga sammud kodu poole.

DSCF0223

Kõrgel oksal kükitav oravapoiss.

Oleks tahtnud tegelikult väga ka taimlat külastada, kuid kuna jõudsime parki alles kella kolme ajal päeval ning hooned olid vaid kuni neljani, siis paraku ei jõudnud. Tuleb teine kord see külastus uuesti ette võtta. Teel trammi peale saime veel imelist parki nautida. Pargis on väga palju erinevaid puid ning taimi, seega botaanikule on see tõeline maiuspala.

Ehk siis järjekordne mõnus perekondlik päev mööda saadetud ning taas üks vana ja väärikas park on “vallutatud”.

DSCF0227

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s