Augusti esimesed nädalad

Ootamatult oleme me juba üle 2 nädala Inglismaal olnud. Aeg on lennanud linnutiivul ja ausalt öeldes polegi suurt midagi jõudnud selle ajaga siin ette võtta. Küll on ema tööl, siis isa tööl, või ei kannata ilm mingit kriitikat. Paduvihmaga kusagile parki ka jalutama ei tahaks minna.

Tegelikult esimene päev oli siin väga lühike ka, sest jõudsime koju alles 8 ajal õhtul ning palju sa siis ikka suudad mõne tunniga korda saata. Arvasin, et Matu raudselt kustub kiirelt aga tema kadus otsejoones oma tuppa mängima, sest siinsed mänguasjad jälle uued ja huvitavad, pole mitu kuud ju mängida saanud. Mingi hetk veel sõi veidi ja kadus uuesti mängima tagasi, magama sain ta alles peale 12 õhtul vist.. Ja Eestis oli selleks ajaks kell juba kaks. Vähemalt laps oli õnnelik. Mina ise ka muidugi, lobisesime ema, isa ning õetütrega ja tundsime mõnu koos viibimisest.

Teisel päeval saime täpselt nii palju kodust välja, et käisime õe ning väikese õetütrega mänguväljakul, kus lapsed said siis mängida ning meie juttu ajada ja ilma nautida. Ilm oli tõesti fantastiline ja päike säras. Õhtul istusime Melanyga mõnda aega kahekesi kodus ning vaatasime koos “Divergent”-i ära.

DSCF0088

Esmaspäeval, 3. augustil oli väike õetütar meile seltsiks. Käisime koos Ecclesi keskuses, külatasime poundipoodi ning ostsime lastele mängimiseks kitarri, trummi ning väikese tööriistakomplekti. Matu muidugi hammustas juba enne koju jõudmist kitarrile väikese augu sisse.. Siis väike toidupoe ring ning kiirelt koju, sest lastel tuli uneaeg peale. Õhtul käisime veelkord poes ning siis vaatasime emmega kahekesi filmi “George of the jungle”.

Teisipäeval istusime päeval kodus ning käisime õhtul väikesel poetiirul. Õhtu lõpetuseks vaatasime perega filmi “Click”.

DSCF0126

Kolmapäev möödus samamoodi koduselt ning vaid õhtuse poetiiru ajal saime korraks ennast välja tuulutama. Sel õhtul ei viitsinud isegi filmi vaadata ning mängisime selle asemel lauamänge hoopis.

See eest neljapäeval jalutasime me Matuga kahekesi õhtul õe juurde, nautisime veidi aias olemist ja jõin ühe kohvi ning siis võtsin suure õetütre endaga kaasa ning tulime väikese ringiga koju. Õhtu lõpetuseks vaatasime koos “Legally Blonde” filmi ära ja tundsime elust mõnu.

Reedel külastasime aga ema, isa ning Matuga neljakesi Wythenshawe parki, mis oli ülimalt mõnus koht ning millest ma juba varasemalt ka blogisin.

DSCF0154

Ja nädalavahetus möödus taas ainult logelemis ning lauamängu lainel. Laupäeval käisime korra ainult mänguväljakul mängimas, pühapäeval ei jõudnud üldse uksest välja.

Esmaspäeva(10. augusti) hommikul suundusime ema ja Matuga koos Traffokasse kolama. Vaatasime H&M-is Matule jopet ning emme ostis mänguasjapoest Matule süntesaatori. Lisaks sain kätte Kids Club Goodybag-i, mis sisaldas värviraamatut, väikeseid värvipliiatseid, karukleepse, pulgakommi ning järjehoidjat, lisaks muidugi oranzi värvi seljakott. Korra nägime ka Merili ära ning suundusime siis emmega KFC-sse sööma, mul oli hirmus kanaämbri isu kallal. Pugisime kolmekesi kõhud seal täis ning väikese vahepeatusega toidupoes suundusime tagasi koju. Kuna me kõike ära ei jaksanud seal süüa, siis pugisin veel pool õhtut oma kolme alles jäänud kana, hirrrrrmus hea!

DSCF0254

DSCF0269

Teisipäeval vedelesime lihtsalt kodus Matuga. Õhtul vaatasime aga issiga koos ära filmi “Uncle Buck”.

Kolmapäeval käisime kogu perega (Ema, isa, meie Matuga ning õde mõlema tütrega) väikesel jalutuskäigul, kokku 6,8km. Külastasime väga vana surnuaeda, saatsime õe koos väiksema tütrega koju ning siis tulime ringiga mööda Green wayd koju tagasi. Õhtu lõpetuseks vaatasime kõik koos “Legally Blonde 2”.

DSCF0327

Neljapäev ja reede olid taaskord täielikud logelemispäevad, sest ilm oli kole ja polnud tahtmistki mitte kusagile minna. Kodus oli nõnda mõnus vedeleda, raamatut lugeda ning mänge mängida.

Laupäeval käisime aga koos perega õhtul poes ning tagasi tulles külastasime ka mänguväljakut, kus Matu sai taaskord hulluda. Talle niiväga meeldib suurest keeruga liumäest siin alla lasta. Ometigi sirget liumäge pelgab aga seda ei karda. Oma 10 korda tahtis, et teda uuesti üles tõstaksin, et ta ise alla lasta saaks. Lõpuks haarasin ta lihtsalt kaenlasse ja toppisin kärru ära, sest ta oleks sinna vist jäänudki. Kodus vaatasime õhtu lõpetuseks koos filmi ” The Wedding date”, mis oli tõeliselt-tõeliselt hea!

Pühapäeval jälle välja ei jõudnud, vaatasime hoopiski erinevaid filme telekast ühe silmaga ja lihtsalt olime. Ma hetkel naudin täiega siin seda lihtsalt vedelemist ja puhkamist, ülimõnus. Õhtul lugesin veel oma Potteri viiendat osa.. kella kolmeni öösel. Mul oli pühapäeva hommikul jäänud lugeda veel 275lk aga kuna see lõpp oli just eriti huvitav, ei saanud enne käest panna õhtul raamatut, kui otsa sai.

Esmaspäeval ehk eile oli jälle väike Mila meil seltsiks ning otsustasime koos kolama minna. Külastasime The Range poodi, kus vaatasime lastele erinevaid toole. Tahaks siiski siia väikese laua ja toolid saada, kus taga lastel hea oleks istuda, mängida ja joonistada. Lõpuks otsustas Matu muidugi, et temal on kohe praegu vaja saada endale üks punane traktor, seega emal ei jäänud muud üle, kui see ära osta. Alguses tahtis Matu endale üldse tagant lükatavat kolmerattalist ning tõukeautost suuremat kallurit.. nende koju tassimisega oleks aga keeruliseks läinud. Seega väiksem mängutraktor oli isegi hea valik. Peale seda aga pidime kiire toidupoe peatusega kähku koju vurama, sest lastel oli uneaeg juba käes. Päeval siis puhkasime, kui lapsed magasid. Meie Melanyga vaatasime ära aga Harry Potteri viienda filmi, sest peale raamatu lugemist on hea kohe filmiga võrrelda. Õhtul sõime kõik koos mõnusalt kõhud täis, peale mida tekkis emmel jälle magusaisu. Lõpuks ei jäänud muud üle, kui kahekesi poodi lipata, kust ema sai head ja paremat kaasa haarata. Seega maiustasime veel enne magama minekut mõnusalt cheesecake-iga.

Teisipäeval käisime aga õe ning lastega taas Trafford Centres. Mila sai endale lõpuks kõva tallaga korralikud sandaalid ning siis käisid lapsed mängutoas hullamas. Peale seda suundus õde koju ning meil õnnestus emmega veel kokku saada, kellel just puhkepaus tuli. Jutustasime veidi ning tulime Melany ja Matuga koju ära ning kerisime kõik lõunat magama. Õhtul tuli aga õde Milaga koos külla ning saime taaskord jutu ajada ning seltskonda nautida.

DSCF0337

2 thoughts on “Augusti esimesed nädalad

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s