1. sünnakink ehk pisike punane kaamera

Nagu ma varasemalt korra kirjutasin, siis minu selle aasta sünnakingi sooviks oli kompakt- või hübriidkaamera. Ideaalne oleks olnud minu jaoks üks Lumixi kaamera, kuid selle hind oli päris soolane ja ega ma oma armsaid sõpru taha nüüd tühjaks ka pigistada.

Enne Inglismaale tulekut aga selgus, et Kaido ei taha, et ma sel korral peegelkaamera endaga kaasa võtaksin ning tema soovib ise seda Eestis kasutada. Olin üpris õnnetu, sest teadsin ju ette, et olen Inglismaal vähemalt kuu aega ning selle aja jooksul ikka on selliseid päevi, kus tahaks Matutki pildistada, rääkimata kusagil käimisest. Telefoni kaamera on aga alla igasugust arvestust oma kvaliteedi poolest ning on praeguseks korralikult kriimuline ka. Ehk siis sellega just erilisi mälestusi ei talleta.

Mõtlesin erinevaid lahendusi, et kuidas saada kaamera jaoks varem raha või kust saaksin mõneks ajaks kaamerat laenutada, et reisil olles siiski aparaat olemas oleks. Kuna mul sissetulek puudub, siis paraku keegi mulle järelmaksu ka ei anna. Lõpuks käisin Kaidole välja idee, et ehk on ta nõus siis esialgu enda nimel võtma kaamera järelmaksule ning peale sünnipäeva maksame lihtsalt kaamera kohe kinni (Perekond lubas toetada). Ta oli esialgu kahtleval seisukohal, kuid kui ma näitasin talle enda välja valitud kaamerat, siis lõpuks nõustus ning tellis kaamera ära. Päev enne siia sõitu käisime sellel ise järel ning võisingi oma uut kullakest tundma õppida.

Kuigi minu suurimaks unistuseks sel hetkel oli väike armas Lumix, siis leidsin alternatiiviks palju mõistlikuma hinnaga punase Fujifilm FinePix S8600. Andmete järgi tundus täiesti mõistlik aparaat ning vastas täpselt minu vajadustele. pilt_10566_big

Praegu võin öelda, et ma ei saaks rohkem rahul ollagi. Ma küll alles õpin selle kaamera erinevaid võimalusi tundma, kuid see meeldib mulle juba praegu rohkem, kui Kaido peegelkaamera. Seda on väga mugav igal pool kaasas kanda ning ei ole raske. Saan väga ilusaid pilte ka ilma välku kasutamata ning teha ka ilusaid lähivõtteid. Saan teha mälestuseks videovõtteid ja väga kerge on teha ilusaid panoraame. Rääkimata paljudest filtritest, nagu nt Kalasilm.

Kõik augustis blogisse lisatud pildid on tulnud just läbi selle kaamerasilma. Loodan seda kaamerat veelgi paremini tundma õppida, et saaksin kvaliteetsemaid pilte teile näidata.

Lõppkokkuvõttes ei ole asi ju kaamera hinnas, vaid mutrikeses kaamera taga :)

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s