Laupäev

Mõtlesin kirja panna, milline näeb välja meie jaoks tavaline päev siin inglismaal.

Täna ärkasime 10:45 paiku. Õigemini see on see kellaaeg, kui Matu mind lõpuks üles ajas. Tema eelnevalt juba jutustas mu kõrval voodis omaette ning lõbustas ennast padja ümbrise (pole tavaline padjapüür) lukust lahti tegemisega ning ulatas selle siis mulle kõlava “Aitääääääh” saatel. See oli märguandeks silmad lahti teha ning ennast liigutama hakata. Ajasin end maast lahti, külastasin tualetti ning ronisime suurde tuppa diivanile multifilmi vaatama.

11:30 paiku, kui olin juba veidi rohkem üles ärganud, kolistasin ennast lõpuks vannituppa hambaid pesema ning peale seda magamistuppa riidesse panema, kaua sa ikka hommikumantli ja öösärgiga ringi lippad. Peale seda hakkasid Matu ja emme hommikust sööma ning mina maandusin kohvitassiga arvuti taha, et hommikused facebooki ning blogi uuendused üle kaeda. Mul ei ole hommikuti kõht eriti tühi ja nosisin kohvi kõrvale lihtsalt kaks väikest vaarikaga rullbiskviiti.

12:30 ajal hakkas mu ema Matuga mängima ning mina haarasin nurgast tolmuimeja ning käisin sellega korteri üle, sest kass ja laps(ed) suudavad ikka korralikult jama toota. Rääkimata siis meist endast ja jalanõudega sisse toodud liivast. Samal ajal kraamis ema muid asju veidi kokku.

13 ajal lõpetasin tolmuimejaga põrandate puhastamise ning sain hinge tõmmata. Matu mängis oma toas ning ema läks kööki õunakiselli valmistama ning süüa tegema. Samal ajal tegin ma kiirelt uue kohvi valmis ning maandusin aurava tassiga uuesti arvuti taha. Kõrvale võtsin nosimiseks ühe banaani.

13:30 ajal tahtis Matu aga tahvlist multifilmi näha ja ronis mõnusalt minu teki alla vaatama. Mina lobisesin kohvitassi taga emmega mõnusalt juttu. Vahel on nii mõnus lihtsalt lobiseda ja maailmaasju arutada.

14:30 ajal sai emal söök valmis ning ta sättis end tööle minema. Matu tegi vanaemale lehvalehva ära ning läks lõunaunne. Mina aga sättisin end mõnusalt diivanile ning hakkasin Ugly Betty teise hooaja viimaseid osi vaatama. Vaadatud sain! Vahepeal haarasin veel tassikese kohvi näppu ning asusin kolmanda hooaja kallale.

17:15 ajal saabus Isa töölt, ma jätsin vaatamise pooleli ning tegin talle kiirelt tassi teed ning lobisesime tükk aega köögis.

18.00 ajal otsustasime köögist tuppa ümber kolida, sest siin on jahedam, kuid ikkagi liiga palav. Issi maandub oma laptopi taha ning mina enda oma taha, et teile seda postitust kirjutama hakata. Matu magab juba kolm tundi õndsat und.

18:35 ärkab Matu lõunaunest. Isa suundub pesema ning mina tõstan meile Matuga õhtusöögi lauale. Ilmselgelt aga härral järjekordne streik, sest songib kahvliga taldrikus ja suhu ei jõua midagi.

19:00 hakkab isa õhtust sööma ja mina lõpetan. Kui algselt oli plaan peale söömist poodi jalutada, siis nüüd jääb see plaan katki, sest väljas kogunevad tugevad vihmapilved.

19:30 paiku hakkab väljas tugevalt sadama, Matu ei ole ikka veel sööma hakanud ja seletab oma titekeeles meile hoopis maad ja ilmad kokku. Lisaks vihmale hakkab kostuma mürinat, ehk siis täna õhtul on meie kaaslaseks väikene äikesetorm.

20 paiku läheb Matu oma tuppa mängima, toit teda jätkuvalt ei huvita. Pean plaani juba kartulite asemel taldrikule tatra asetamist aga otsustan veel tunnikese oodata, äkki ikka hakkab sööma. Nälga ka last jätta ei saa, muidu öösel ei maga. Võtan endale magustoiduks kiselli.

20:40 hakkame Matuga peitust mängima. Mina peidan ennast ära (Vannituppa, magamistoas teki alla, reisivoodi taha, tugitooli taha, vanemate magamistuppa, koridori nurka ja köögi nurka), tema otsib mind üles ja on enda üle siis eriti uhke. Teki alla ronides tuleb ronib tema naerdes koos minuga teki alla. Peitus on üleüldiselt meil igapäevane mäng.

21 paiku lõpetame mängu ning ma vahetan tema taldrikus kartulid tatra vastu välja, lasen kogemata toidu liiga kuumaks ja see peab veel jahtuma. Issi lippab alla poodi, et piima juurde tuua. Muidu ei ole hommikul kohvile midagi panna.

21:15 hakkab Matu lõpuks isuga sööma. Tatar läheb kõik nagu musta auku, liha sööb paar tükki. Magustoiduks annan talle õunakiselli, millest joob umbes pool ära ning suundub siis taas mängima.

21:45 peseme Matuga kahepeale tema hambad ning vahetame mähkme. Peale seda teeb ta vanaisale head ööd kalli, mulle head ööd kalli ja musi ning läheb voodisse. Panen talle väikese multika mängima ning tulen magamistoast uuesti arvuti taha. Tema jaoks on päev lõppenud ning peale multika vaatamist jääb tudule.

Mina lõpetan nüüd selle blogipostituse ning hakkan ilmselt mingit filmi või sarja vaatama.

Tegelikult me tavaliselt nii hilja ei ärka ning enamjaolt jääb äratus 9-10 vahele. Eile öösel aga Matu ärkas mitu korda nutuga üles ja eks see trall väsitas ta nii ära, et magas hommikul kauem. Hommikurutiin on muidu suhteliselt sarnane. Samas kui ilm ilus on, siis päeval enne lõunaund üritame hoopis kusagil käia, mitte toas istuda ja koristada. Täna oli aga vihmane ja kole ilm, seega ei hakanud välja ronima. Matu lõunaune ajal läks ilm küll ilusaks ja oli plaanis õhtul ka jalutama minna, kuid kuna ilm taas ära pööras, jäigi meil täna õues käimata. Mis padukaga ikka väljas teha, värsket õhku saab lahtise aknaga ka rohkem, kui vihmakile all kärus. Vahel käime ilusa ilmaga ka peale õhtusööki veel väljas jalutamas, oleneb täiesti päevast. Lõppkokkuvõttes on aga meie päevad siin suhteliselt sarnased, nagu täna sai kirja pandud.

DSCF0299

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s