Ideid katsikukingitusteks

Kuna paljude jaoks on suureks probleemiks see, mida katsikuks kinkida või mida kinkida lasta siis mõtlesin välja tuua väikese nimekirja, mis minu arvates oleks sobilik kinkida. Igasugused nunnud karvased mõmmikud aga nimekirja kindlasti ei kuulu, sest neid saab tulevikus niigi hirmus palju olema. Väike erand on muidugi olemas, nimelise ja andmetega kaisuka näol.

Kindlasti tasuks aga eelnevalt värsketelt vanematelt uurida, kas neil endal on ehk mingeid kindlaid soove. Kuna meil oli enamus asju olemas, soovisime kingituseks raha, et saaksime jooksvalt lapsele vajalikke esemeid soetada. Lisaks toodi ka väga mitu suurt pakki mähkmeid, millest oli tõesti palju abi. Lisaks siis mõned mänguasjad, Sophie sarjast sinine gnon, riideid ja vankritekk. Seisma ei jäänud nendest asjadest midagi.

PS. Kui peres on juba eelnevalt väikese vanusevahega lapsi, võib arvestada asjaoluga, et erinevaid mänguasju võib olla juba lademetes ning sellisel juhul tasuks kinkida siiski midagi personaalselt või tõesti vajalikku, nt mähkmeid.

PS2.  Suuremad ja kallimad kingitused võib alati mitme peale teha, ei ole mõeldud üksinda kinkimiseks. Pigem kinkida juba mitme peale üks korralik ja vajalik ese, kui palju väikeseid seisma jäävaid esemeid.

 • Mähkmed/Niisked salvrätid/Ühekordsed aluslinad – Paratamatult kulub neid kõiki lademetes ning selle alla läheb alati päris korralikult raha. Seega alati on hea noorel perel aidata varusid täiendada nende asjade võrra. Kindlastu tuleks aga emaga läbi arutada mähkmete mark, sest iga beebi on erinev ning kõigile samad margid paraku ei sobi. Ei tasu ka seda unustada, et beebi kasvab alguses päris tohutu kiirusega ning nr 1 mähkmeid kindlasti osta ei tasu, kui tegemist ei ole just enneaegse või väga väikest kasvu beebiga. Pigem tuleks võtta nr 2 või nr 3. Kui on soovi “Ilusam pakk” viia, saab lasta neist mähkmetest teha näiteks mähkmetordi või siis see ise kodus valmis meisterdada.
 • Tegelustekk – Kuna seda ei ole enne vaja, kui beebi hakkab asjade vastu huvi tundma ning asju silmadega jälgima, ei ole mõtet enne lapse sündi seda valmis muretseda. Seega on see täiesti sobilik katsikukingitus.
 • Närimisrõngad – Väga populaarsed ja head on näiteks kaelkirjak Sophied. Meile kingiti katsikuks sama sarja sinine Gnon ning siiani väga suureks sõbraks ja närib hea meelega. Niisamuti soovitan omalt poolt ka külmkapis jahutatavaid närimisrõngaid ning närimislutti, mida mugav näiteks väljas ringi kärutades närida ning mille saab ketiga riiete külge kinnitada. Tommee Tippee närimislutt on näiteks väga tugev ning mõnus.
 • Nimeline lutikett või kõrin – Neid valmistajaid on päris mitmeid. Kes on aga ise nobenäpp, saab ka ise kiirelt valmis nokitseda. Õpetusi leiab netist kindlasti palju.
 • Beebi nime ning sünniandmetega kaltsunukk või kaisukaru
 • Beebipoe kinkekaart – Kui olete mõelnud lapsele näiteks riideid kinkida, siis soovitaksin pigem viia kinkekaardi, millega värske ema saab oma äranägemise järgi vajalikke esemeid soetada. Kui katsikulisi on palju, võib lihtsalt juhtuda, et satuvad ühesugused riideesemed või kingitakse niivõrd palju bodysid, mida lihtsalt ei jaksa ära kanda. Ei pruugi ju ette teada ka seda, kui palju vanematel on juba lapsele riideid ette ära soetatud. Seega parem kinkida kinkekaart ning vanemad saavad ise vajalikud esemed siis poest soetada.
 • Käsitööna valminud riided – Kui on aga kindel soov viia riideesemeid, siis pigem käsitööna valminud eriline müts, kampsun või papud, mitte kaubanduskettides olev masstoodang.
 • Ilus vankritekk Vankritekk on kindlasti ese, mille võiks katsikuks kinkida. See pole hädavajalik ese, kuid siiski mõnus ja kasulik. Miks mitte lasta valmistada eriline tekk just lapsele mõeldes. Meile tegi Merili just nimelt ise ilusa helesinise kootud teki, millega lapsel oli vankris soe magada ning mis oli mõnusalt suur ja mida sai kasutada külas olles maas ka mängutekina. Vankritekk ei pea olema kindlasti kootud või heegeldatud, vabalt võib selleks olla ka ilus ja personaalne lapitekk, mis jääb tulevikus siiski mälestuseks.
 • Kõrinad/mänguasjad – Kohe peale sündi laps küll mänguasjade vastu huvi ei tunne, kuid juba õige pea hakkab ta nende vastu huvi tundma. Seega kindlasti on asjakohased erinevad värvilised kõrinad. Tuleviku tarbeks võib aga valmis kinkida ka erinevaid arendavaid mänguasju. Väga populaarsed on näiteks erinevad Fisher price-i mänguasjad (Küpsisetünn, Lauluraamat, Telefon, Käokell, CD-mängija jne).
 • Mälestustekarp/Ilus fotoalbum/Käsitöö märkmik(Käsitöö ja beebi andmetega) – Väga ilus kingitus oleks mälestustekarp ja/või fotoalbum, kuhu saab beebiaja mälestusi talletada. See aeg möödub lihtsalt niivõrd kiirelt. Niisamuti oleks väga ilus kingitus käsitööna valminud korralik märkmik, kuhu ema saab lapse esimese eluaasta kohta märkmeid teha ja olulisemad asjad üles kirjutada.
 • Beebimonitor – Eelnevalt uurida, ega värsketel vanematel see juba olemas ei ole.
 • Beebikiik/lamamistool – Kindlasti eelnevalt uurida, ega seda juba soetatud ei ole. Kuid võib osutuda värskele emale suureks abimeheks. Mina sain ainult tänu beebikiigule vahepeal tualetis käia või süüa, sest poiss soovis vaid süles olla.
 • Voodikarusell – Soovitatavalt patareidega, mitte üleskeeratav.
 • Fotoraam 12-le pildile – Et vanemad saaks esimesel eluaastal iga kuu sinna uue pildi lisada.
 • Sööginõud – Miks mitte kinkida lapsele tuleviku tarbeks ilusad nõud. Näiteks kauss, taldrik, tass, kahvel ja lusikas.

Kindlasti ei tasuks ära unustada ka värsket ema.

 • Kvaliteetne ning ilus ehe – Jääb mälestuseks paljudeks aastateks. Minule kinkis õde näiteks imeilusa kella.
 • DIY kupongiraamat – Tee värskele emale väike kupongiraamat, kus on sees näiteks 1h lapsega jalutamist või 1 päev lapsehoidu. See näitab värskele emale, et hoolid ning oled tema ning lapse jaoks tulevikus olemas. Lehti võid lisada just nii palju, kui ise soovid ning kirjutada just sellised asjad sisse, mida hea meelega oled nõus tema jaoks tegema. Kindlasti väärtuslikum kingitus, kui ükskõik milline kallis ese.
 • Korralik photoshoot – Laps kasvab niivõrd suure kiirusega, et hea on selline õrn olek korralikult jäädvustada. Üks asi on kodus seebikarbiga klõpsida, teine asi lasta pildistada proffil.

Peamine, kuidas värsket ema aidata saaksite, on end appi pakkuda katsikute korraldamisel. Viige ise toit või minge varem kohale ning aidake emal laud valmis panna. Ausalt, ta on selle eest sulle väga tänulik. :)

celebration

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s