26 – lootus uus!

Ehk siis reedel oli minu 26. sünnipäev.

Viimati sain oma perekonnaga sünnipäeva veeta vist 2008. aastal. Sel aastal mõtlesin, et enne kindlasti koju tagasi ei sõida ning veedan taas sünnipäeva oma perega. Noh, niivõrd – kuivõrd.

Õde oli reedel tööl ja ema läks päeval tööle. Seega emaga sain alles hilisõhtul lauda istuda ning õde nägin vaid korra, kui ta läbi hüppas. Hommiku veetsin ema-isa-Melany ja Matuga. Sellegipoolest oli mul aga imetore päev.

Tegelikult tähistasime me ema ja isaga juba öösel vaikselt. Nad käisid peale ema tööpäeva veel poes ning jõudsid koju kella poole ühe ajal öösel. Juba siis soovisid nad mulle õnne ning kinkisid imeilusa roosikimbu tumepunaste, roosade ning valgete roosidega. Peale seda istusime lauda, sõime Homemade burgereid ning lõime “klaase” kokku. Tegelikult ei hakanud klaase määrima ja jõime siidrit (Mu lemmik vaarika Kopparberg) otse pudelist. Väga-väga mõnus oli sedasi koos istuda, nalju rääkida ning südamest naerda, nii et pisarad jooksid. Lõpuks läksime alles poole kolme ajal öösel magama.

Hommikul ärkasin Kaido kõne peale kella kümne ajal. Ema-isa juba olid üleval ja tegutsesid, Melany oli oma tulekuga nad üles ajanud. Matu ärkas ka õige pea üles ja siis saime kohvi ja koogiga lauda istuda. Vanemad olid hommikuks porgandikoogi ostnud. Matu muidugi koogist keeldus aga meie saime koos ilusat hommikut laua taga nautida. Melany kinkis mulle ise tehtud imemaitsvaid küpsiseid ning 11 imeilusat punast roosi.

Peale koogi söömist läksid isa ja Melany koos poodi viimaseid asju ostma ning ema hakkas kartulisalatit sööma. Meie Matuga läksime enda tuppa, et me emmet ei segaks. Viskasin voodile pikali ja Matu ronis minu kõrvale. Ja oi kui armas ja hoolitsev ta oli. Pani mulle enda teki peale, musitas ja kallistas mind. Rääkis aga tähtsa näoga juttu ja vahepeal võttis minu käe ja tõmbas enda peale, et ma teda kaissu võtaks. Imearmas hommikune ema-poja aeg.

Enne tööle minekut tegi ema veel terve hunniku pirukaid, osad banaanitäidisega ning osad rosinatega, ma nii armastan neid pirukaid. Poole kolme ajal pidi ta aga kiirelt sammud tööle seadma ja meie jäime siin omaette. Ma käisin pesus ja Melany tegi mulle meigi. Peale seda käisime korra väljas, Melany tegi minust mõned pildid ning lisaks käisime lähedal väikeses poes ja tõime õhtuks limonaadi.

DSCF0581

Tuppa jõudes käisin korra arvutis ning siis juba tuligi Merili. Samal ajal Merili tulekuga ärkas ka Matu oma lõunaunest. Panin Matu riide ning siis Matu mängis oma toas ning meie mängisime suures toas Saboteuri, mis on jätkuvalt üks parimaid kaardimänge minu arvates. Mängida saime ära peaaegu 2 mängu, kui jõudis Merle koos Milaga. Mängisime kiirelt selle mängu lõpuni ning hakkasime kiirelt lauda katma. Paraku aga oli Mila väsinud ja näljane ja Merle pidi teist pidi koju tagasi minema. Seega saingi temaga vaid hetke rääkida ning kingi kätte. Tähistada aga ei jõudnudki.


DSCF0655

Meie istusime aga viiekesi lauda ning asusime sööma. Matu pugis ainult hunniku lihapalle sisse. Meie sõime kartulisalatit viinerite ja lihapallidega. Kõht sai nii täis. Peale söömist nautisime väikest Malibu kokteili ja tundsime lihtsalt elust mõnu. Lobisesime ja olime. Sõime magustoiduks veel emme tehtud pirukaid. Õhtu lõpetuseks võtsin välja ka tordi, mida me lõppkokkuvõttes lahti ei lõiganudki, sest kellelegi ei mahtunud.

DSCF0642

Poole 10 ajal läks Merili ära. Varsti suundus Melany oma tuppa ja jäi suhteliselt vara magama. Meie issiga kuulasime siin muusikat ja olime niisama, niikaua kuni emme tuli. Siis istusime kõik koos jälle lauda sööma ning avasime Martini Asti, et veelkord kokku lüüa ja sünnipäeva lõppu korralikult tähistada.

Lõpuks päeva lugesime lõppenud alles kella 2 ajal öösel, kui magama läksime. Tordi lõikasime lahti alles laupäeva hommikul, et peale hommikusööki suu ka magusaks teha.

Pean aga mainima, et ma tunnen praegu puudust õigest eestis müüdavast tordist, mis on mahlane ja magus. Siinsed koogid/tordid on kõik ühesugused kuivad keemiapommid (Mis sa tahad, külmkapis neid ju hoidma ei pea), mis pole üldse minu teetassike. Ma tahaks hetkel sefiiritorti või trühvlitorti, ega mõnusast mahlasest puuviljatordist ka ära ei ütleks..

Sünnipäevaks sain 3 lillekimpu, imeilusa sõrmuse õe perelt, õetütre küpsetatud küpsised, Merililt imeilusa kleidi ning vanematelt raha, mis läheb mu kaamera kinni maksmiseks. Ehk siis vanemad aitasid mulle sünnipäevaks kaamera kinkida :)

pilt_10566_big

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s