Matu teine sünnipäev

Ma ei ole eriline ettevalmistaja ning ei näe üldiselt põhjust erilisi kaunistusi näiteks lauale või tuppa sättida ja hullu temaatikat välja mõelda. Minu eesmärk oli, et lapsel oleks vahva ning ta saaks toreda päeva veeta enda sõpradega. Ja seda saab suurepäraselt teha ka ilma erilise ettevalmistuseta, kui sul eksisteerivad nii vahvad sõbrad, nagu meil.

Ööl vastu 22. septembrit istusin ma köögis ning küpsetasin saiakesi. Matu ei tahtnud sel õhtul kuidagi magama jääda ja uinus alles niivõrd hilja, et jäigi mu küpsetamine väga hiliseks. Õnneks ei olnud singi-juustu rulle merevaiguga üldse keeruline teha ja kõige tüütum osa oli see küpsetamine ja jälgimine, et ära ei kõrbeks. Ja neid laare käis ahjus vist oma 5 tükki vähemalt.

Magama sain kella kolme ajal öösel ja võtsin Matu siis kõvasti enda kaissu. Minu väikesest aastasest sai 2.09 juba kahe aastane suur mees. :)

Hommikul ärgates läks muidugi kiireks. Valmis oli vaja teha veel salat. Elamine koristada ja laud sättida valmis. Ja loomulikult pidin ise pesemas ära käima. Vahetult enne külaliste tulekut, kui veel nipet-näpet oli vaja teha, käis mu põlv trepil jälle alt ära, seega pidin trepist alla kukkuma. Silme eest läks mustaks, kõrvad lukku ja korra oli tunne, et nüüd minestan ka. Õnneks olin jõudnud just vaheplatvormile ja sealt tulin siis tasakesi pepu peal alla, kõndida ma enam ei suutnud. See on nagu needus juba, eelmine kord oli sama jama, kui Septembrikad külla pidid tulema.

Igatahes kella 11-ks olid kutsutud esimesed külalised. Tuuli, Eliise ja Erik jõudsid täpselt. Katre-Henri ja Liina-Aron väikese hilinemisega. Pidu oli aga väga vahva. Lapsed said jälle koos mängida ning kuna nad on üheealised, siis seda vahvam neil tegutseda oli. Henri ja Matu kaklesid, nagu neil ikka tavaks on saanud. Meie saime juttu ajada, süüa, kohvitada ja kooki süüa. Armas Tuuli oli Matule üllatuseks teinud ilusa suure tordi, mille peal oli vahvlipilt puhhi tegelastega. Matu sai esimest korda ise küünalt puhkuda, väga hästi see tal veel välja ei tulnud. Kella ühe ajal sai pidu aga läbi ja teised suundusid koju. Meie Matuga hakkasime koristama siin kiirelt, et Matu saaks ka lõunaunne ära minna.

DSCF0966

Tuuli tehtud tort Matule :)

Peale koristamist läks Matu lõunaunne ja mina sain puhata kuni kella viieni. Kella viiest hakkasid taas külalised tulema. Esimesena tuli Elisabet. Tema ootas kuni ma Matu veerand kuue ajal üles ajasin ja hakkasid siis koos mängima. Peale seda tulid riburadapidi kõik teised, osad sõbrad tallinnast ning muidugi kallid naabrid. Vahepeal saabus kohale ka Kaido isa ja kõige viimasena Kaido koos Kauriga. Pidu oli suur, külas oli 8 last ja 9 täiskasvanut. Palju kisa, palju juttu ja tralli aga üldjoontes oli kõigil vist päris tore. Mul lombakana mitte nii tore ringi asjatada aga saime hakkama. Veidi peale kella seitset tõin tordi välja. Matul oli aga juba selge, et küünlad tuleb ära puhuda. Seega puhus ta ühe küünla kiirelt juba ära, enne kui sünnipäevalaulu saime laulma hakata. Seega pidime uuesti küünla põlema panema, siis saime ikka laulu lauldud. Matu hakkas plaksutamise peale muidugi ise ka plaksutama ja peaaegu õnnest kilkama. Lõpuks puhus ilusti küünlad ise ära ja kadus mängima tagasi. Külalised hakkasid aga vaikselt 8 paiku lahkuma, viimastena läksid isa ja Kaur aga alles kella poole 10 ajal õhtul.

DSCF0976

Tort sai tellitud sõbranna käest. Tegemist on Vahukoore-kohupiima tordiga, millel täidiseks vaarika toormoos ning mustikad. Imeline kooslus! Timmy Matu üks lemmik tegelasi, seega see pilt läks ka väga täppi. Küll on tore, et Liisu suguseid tordimeistreid ikka leidub :)

DSCF0993

Igatahes pidu oli vahva ja Matu oli õnnelik. Mul on nii hea meel, et meil nii toredad sõbrad ja naabrid on, kes Matu päeva nõnda ilusaks muutsid. Kingistuse hunnik oli ka suur, mida ma siis jao kaupa olen talle nüüd kätte andnud. Meie poolt sai suure rongiraja, millega ta nüüd pidevalt mängida tahab. Lisaks sai politseimaja koos helikopteri, 2 auto ja ühe tankiga. Mängurekka koos 2 sportautoga, 2 puidust puslet, 2 traktorit, 1 suure raamatu ning ühe pusleraamatu Smurfidega, Lego Duplo komplekti ja suure häirekeskuse, koos tuletõrje-, politsei- ning kiirabiautoga. Lisaks muidugi raha, sest osad tahtsid toetada Matule uue käru ostu ning Greete kinkis meile Matuga fotosessiooni.

DSCF0964

DSCF0949

12047693_10153699981596520_1833767336_n

12055090_10153699985586520_1381659831_o

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s