15 asja, millele mitte raha kulutada?

Kuna kommentaarina oleks olnud liiga pikk mu vastus, otsustasin selle eraldi postitusena teha. Ehk siis minu kommentaar Mari-Liisi postitusele, mille leiate siit: https://lepapii.wordpress.com/2015/10/02/15-things-you-are-wasting-your-money-not/

 1. Mobiiliäpid – Ma olen selline kitsipung, et ma ei raatsi isegi tasulisi äppe osta, rääkimata siis erinevatest lisadest mängudele. Pole vist siiani ühtegi korda äpi ega lisa eest tasunud ja ilmselt vähemalt niipea ei maksa ka.
 2. Suur hulk puhastusvahendeid – Milleks soetada terve hunnik, kui enamus tööd teeb väga hästi ära ka Fairy? Isegi igasugused plekid riietelt saab Fairyga lahti, mis siis põrandatest või muudest pindadest rääkida. Mõned üksikud lisavahendid eksisteerivad meil ka aga neid on tõesti vaid mõni üksik. Aknapesuvahend ja wc poti vahend näiteks.
 3. Disaineririided beebidele ja lastele – No MILLE jaoks, ma küsin? Minu arvates on laste riided niigi tohtult kallid, miks peaks vaid “Firmaka” eest siis veel poole rohkem juurde maksma? Isa tahtis Matule osta Timberlandi jope 60 naelaga, tassisin ta seepeale H&M-i, kust ostsime 80 naela eest kotitäie riideid, sealhulgas ka imeilus jope. Paar firmakat on Matul ka olnud aga need on kõik tulnud teiselt ringilt tasuta. Seega siia kohe kindlasti raha ei kulu.
 4. Viimase moe järgi nutitelefon – Minu viimased kaks nutikat (mõlemad kusjuures on kingitud), tulid mõlemad lõpumüügist ja korraliku allahindlusega, seega ei ole siin juttugi viimase moe järgi telefonist. Loomulikult kui keegi tahaks mulle lihtsalt niisama kinkida Sony xperia Z5 telefoni, siis ma sellest ära ei ütleks. Aga lihtsalt ise ühe telefoni alla iks summasid panema kindlasti ei hakkaks, et “Kõige uuemat ja ägedamat” telefoni omada.
 5. Lemmikloomad – Lemmikloomad on luksus jah aga ma ei leia ka, et neilegi tuleks kõige kallimaid ja ägedamaid asju soetada, saab ka palju odavamalt läbi. Arvan, et Kaidol kulub õlle peale kuus märksa rohkem raha, kui meie nelja lemmiklooma peale kokku.
 6. Pudelivesi – Ostan harva ja vaid siis, kui linnas joogijanu peale tuleb ja muud võimalust ei ole. Kodus eelistan iga kell kraanivett. Üldiselt üritan aga kusagile minnes veepudeli juba kodust kaasa võtta, et selle peale raha kulutama ei peaks.
 7. Kulleritasud – Olen 2 korda tasunud kullerile postkontorist paki kätte toomise eest, sest 2 euri maksta on odavam, kui ise Kosele järele kobistada. Üldiselt eelistan aga igasugu pakiteenustele üldsegi käest-kätte võimalust või loobun üldse, sest ei taha pettuse või paki kadumise ohvriks jääda.
 8. Lisagarantiid toodetele – Ei näe mõtet selle eest lisaks maksta. Enamus kordadel leitakse nagunii, et ise oled veas süüdi ja maksa ise. Eriti kui asi juba mõnda aega kasutuses on olnud.
 9. Kallid meigitooted – Ma ei meigigi ennast. Mõned meigiasjad kodus eksisteerivad aga need on ka odavamapoolsed. Loreali ripsmekas ja Oriflame huulepulk jms. Ainsad kallid asjad millesse nõus panustama olen, on lõhnad. Head lõhna on lihtsalt raske leida.
 10. Telefoni parandus – Ühe korra on üleeelmine telefon paranduses käinud. Kotis läks energiajoogi purk katki ja uputas telefoni üle, seega pidi telefon käima “pesus”. 24 euri ja töötab jälle. Ilmselgelt nutikat tasub rohkem hoida ja sellele ka kaitseümbris tellida, sest need purunevad ka palju kergemini. Aga kõik sõltub siiski ju kasutajast endast ka.
 11. Maniküür ja pediküür – Maniküüris pole kordagi käinud ja pediküüri olen külastanud 2x, kuid maksnud pole kummagi eest. Esimene kord oli mul kinkekaart, mille olin sünnipäevaks saanud. Teisel korral õnnestus saada tasuta, kui salong tegi sünnipäeva puhul kõik teenused tasuta. Praegu aga pean plaani taas pediküüri juurde minna, sest mu jalgade eest on lihtsalt raske hoolt kanda ning vahel on hea ennast hellitada lasta.
 12. Toidu kojutellimine kohalikust restoranist – Õnneks või kahjuks meil kohalikku restorani ei ole, on ainult pubi. Siin aga eelistame sellisel juhul juba kohapeal söömas käia. Ma vist ei olegi kordagi toitu kusagilt koju tellinud. Oleme pigem kas ise kusagilt midagi kaasa haaranud (mõni kiirtoidukoht) või toidupoe soojaletti külastanud.
 13. Lõunad või õhtuooted kaastöötajatega – Pole tööd, pole ka kaastöötajaid kellega lõunastada.
 14. Uhiuued disaineririided – Miks ma peaks disainerkleidi ostma 100+ euriga, kui teisest poest saaksin sama raha eest 4-5 kleiti? Seega selle peale juba raha mul ei kulu.
 15. Automaat-autopesud – Kodus on voolik ja vesi olemas, käed on ka justkui otsas, miks selle eest maksma peaks? Vahel külastame neid käsipesujaamasid küll, kus pistad mündi sisse ja siis saad teatud aja pesta.

Seega ilmselgelt enamus nende asjade peale meil väga raha just ei kulu. See kulub ikka igale poole mujale. :D

15 thoughts on “15 asja, millele mitte raha kulutada?

   • 15)autopesu- elame linnaskorteris. Ainuke varjant on autot pesta pesulas. Iganädal käime ja sopasemal ajal kulub pea 6€ sellelle. 13) Lõuna kaastöötajatega. Minu puhul klassikaaslastega. Käime enamvähem igapäev sööklas söömas, sest on valida kas süüa puuvilju või nälgida.
    9) kallid meigitooted. Küüned on väna nõrgad ja ainukene ravim neile on 18€ maksev lakk, mida kulub umbes pudel üheskuus.
    6) pudelivesi. Meil tuleb kraanist nii ilget räpsu, et isegi kass ei joo seda.
    5) Lemmikloomad. Eriti palju ei kulu aga igakuu ikka 10€ ninni-nänni peale. Ikkagi pereliige.

    Kõige muuga nõus. Nt. see lastele kallite firmakate ostmine. Enda omale ostan alati ainult talveriided ja üleriided kallimad.

   • Ma ei raatsi lapsele isegi talvekaid hirmsa hinnaga osta, sest ta kasvab neist ju meeletu kiirusega välja. Eestis on järelturg suur ja saab väga hea hinnaga korralikud soojad asjad soetada. Või siis sportsdirectist ja/või H&M-ist saab ka korralikke talveriideid ja märksa paremate hindadega. Need Lenned ja Huppad on täis hinnaga ikka väga üle hinnatud.

    Aga linnas on selle autopesuga keerulisemad lood jah. Samas alati saab valida odavama varjandi ja ei pea kõige kallimas kohas automaatteenust kasutama. :)
    Koolis lõunasöök on siiski midagi muud. Eelkõige oli mõeldud sellega siiski ala restoranis või pubis söömas käimiseid, mitte söökla lõunaid. :)
    Rääkides meigitoodetest, siis mõned asjad ongi vajalikud ja selle pealt ei tasugi kokku hoida, kui see aitab. Aga no igasugused ripsmekad, lauvärvid ja muu staff on küll selline, mille pealt annab kokku hoida. Eriti kui harva meikida, on mõtetu kokku osta. Lõpuks viskad poolikud minema, sest aeguvad.
    Kraanivee osas äkki aitab Britta veekann? Mul vanemad kasutasid seda vahepeal, kui neil kraanivesi eriti kõlbulik ei olnud.
    Ja 10 eurot lemmiklooma peale kuus kulutada kindlasti ei ole palju. Aga no bling-bling kalleid rihmasid jms ei ole ilmselgelt ju mõtet niisama kokku osta.

   • Mul pole enam nii beebi ka kui sul. Sai just 5 aastaseks.Otsin talle koguaeg 30-40 € maksvaid kombekaid. Reaalselt ühe talvega olid nii kulunud või siis üldse katki. Eelmine aasta sain hea diili. pea 200€ maksev tensoni kombekas 70€. Pigistasin silma kinni ja kevadel ta lasi liugu kivide peal. Tunde olime õues ja see reaalselt hülgas kõik niiskuse. Ta oli mõnusalt soe ja täiesti kuiv olla. Pani kohe mõtlema, et kui palju läheb raha tegelikult kui osta IGA aasta uued asjad. Muidugi on ka vanuses suur vahe. Sest 2-3 aastane kasvab nii ruttu ja ega nii pisikese sa tunde lumehanges ei mölla, nagu 5 aastasega seda teed.

   • Ilmselgelt 2-3 ja 5 aastast selles mõttes võrrelda ei anna. 30-40 eurot on kombeka eest veel väga ok hind maksta aga 80-90 on minu jaoks juba liiast.
    Meil on enamus lapse garderoobist teise ringi kaup. Õnneks tuttavaid palju, kes siis jaganud kottide viisi. Osad puuduolevad asjad siis oleme üritanud Inglismaal käies ära osta, sest seal hinnad ikka hoopis teised. Selleks talveks sai soetatud naabri käest 10 euriga Lenne komplekt, mis näeb välja nagu uus. Suht hea diil. :D

   • Ja autopesu. Kasutamiseg odavamat varjanti. Soomes maksab automaat pesu alates 17e-35€. Meie käime käsipesulas ja peseme ise. Kuigi nüüd septembris kui väga porine oli läks nädalas 18€ pesu peale :D

 1. Täitsa naljakas mõelda, et inimesed võivad nii erinevalt mõelda ja finantsiliselt käituda.
  Meil nt kulub kohe kindlasti rohkem kuus lemmikloomadele raha kui alkoholile, sest ostame neile üpris kallist toitu, et nende tervise eest võimalikult head hoolt kanda ning sellega vältida olukordi, kus peab loomaarsti juures suuri summasid välja käima. Noh, meil ei joo keegi õlut ka kodus :D
  Ma joon ainult pudelivett :D Okei, see on sedasi nüüd, kui ma elan Tallinnas, sest ma ei suuda seda rõveda maitsega vett, mis siin on, lihtsalt juua ja kõik.
  Ka oleme lisagarantiisid kasutanud, eriti Apple toodete puhul, kuna need on kallid ja tihtipeale õrnad ning oleme pigem kartnud kui kahetsenud.
  Mida aeg edasi, seda rohkem ma haaran pigem kallimate meigitoodete järgi, sest ma näen lihtsalt kvaliteedis ja lõpptulemuses suurt vahet. See ei ole küll kõikide toodete puhul nii (nt ripsmeka eest ma üle 10 euro väga välja ei käi), aga ma olen nüüd nt nõus maksma peitekreemi eest 20 € kuue asemel, sest tulemus on silmnähtavalt parem.
  Toitu tellime me ka tihtipeale koju. Okei, Tallinnas pole seda veel teinud, aga Tartus tegime pidevalt. Ma olin nõus selle 4,5 eurot rohkem maksma, et ma oma tagumikku saaks samal ajal laiaks istuda. Tohtutult mugav ja me nt oleme nõus selle mugavuse eest veidikene rahakotti kergitama.
  Samuti olen ma beebile soetanud paksud üleriided pigem kallimad ja nende pealt kokku ei hoia. Muidu ostan küll asju H&Mist, aga üleriiete suhtes olen kuidagi väga kriitiline ja tahan, et need oleksid hästi kvaliteetsed. Seda sama olen tegelikult ka enda puhul jälginud, et jalanõud ja üleriided oleksid heast materjalist ning et nad oma eesmärki 100% täidaksid.
  Ja kodukeemiat on mul ka pigem rohkem kui vähem :D Mul peab olema iga asja jaoks eraldi vahend, mingi imelik kiiks lihtsalt :D
  Samas olen nõus, et mobiiliäppidele raha kulutamine on suht mõttetu ja nutikas ei pea olema see kõikse uuem ja parem ning kulleritele ka ei raatsi raha anda :D Maniküüris/pediküüris pole ka kunagi käinud, spaas ka mitte :(

  Päris põhjalik romaan tuli :D :D

  • Mu kaasa armastab jah õhtuti õlut juua, seega paratamatult selle peale seega raha kulub. Ja toit on üks asi aga pigem ma arvan on sellega mõeldud eelkõige muude asjade soetamist. Taskukoerale vast ei ole vaja ka Gucci jopet ja kristallidega kaelarihma osta. :D
   Jaa Tallinnas on kohati väga rõve kraanivesi aga see nii oleneb linnaosast ja kõigest. Meil mustamäel oli näiteks väga hea vesi, mida ma hea meelega jõin.
   Meigitoodetest rääkida, siis sa ilmselt meigid end ka mitmeid kordi rohkem, kui mina. Kui sa tihedalt meigid, siis teatud asjadele ongi okei rohkem kulutada. Aga “Võtan kõige kallima, sest siis olen kõige ägedam” suhtumisega viiakse ennast lihtsalt pankrotti. Eriti need, kes ennast harva meigivad ja pool lõpuks ikka minema viskavad. :) Vähemalt mina arvan nii.
   Meil oli esimene talvekombe H&M-ist ja ma olin niii rahul. Lapsel oli soe ja hea seal. Eelmine sügis sai sealt õhem talvejope ostetud ja sel aastal nüüd Softshell. Vähemalt ma ei kurda üldse, lapsel on väga mugav, soe ja hea olnud alati. Jalanõude osas olen ma juba kriitilisem aga nende eest pole ka nõus väga ulmelisi hindu välja käima. Vankribeebiga selles mõttes vähemalt lihtne, et ta on korvis ilmastiku eest kaitstud ja alati saab veel tekikese või katte peale panna, ehk siis pole raske last soojas hoida. Aga juba aasta-paarine, kes ise ringi liikuda tahab.. palju keerulisem leida riideid, mis tõesti oleksid mõnusad ja soojad ja sealjuures mugavad, et lapsel oleks võimalik ikka ringi joosta.
   Ma ka ei ole spaasse jõudnud veel. Olen isegi mõelnud, et võiks ju.. aga siis hakkad hindu vaatama ja igasugune tahtmine kaob ära :D
   Romaanid on head :D

 2. Minu jaoks tundub naljakas, kui alkoholile kuluvat raha loetakse normaalsemaks kui muule kulutatavat :D Ilmselt ei mõeldud asja küll nii, aga täpselt selline mulje mul jäi :D
  Riiete ja meigi poolelt eelistan kvaliteeti ja kvaliteet tähendab pahatihti veidi suuremat välja minekut kui soodsam eksemplaar. Ja ajaga on nii kujunenud, et enne ostan ühe kallima kleidi, kui 3-4 odavat. Kui noorem olin, panin muidugi kogusele rõhku – mida rohkem seda uhkem :D
  Autopesuga on ka nii et elan küll maal, aga vahel olen nõus mugavuse eest ka maksma.

  • Ei-ei, ma ei pea alkoholile kuluvat raha üldse normaalsemaks aga see postitus oli vastus lihtsalt teisele blogijale ja ma ei hakanud sellele juurde lisama. :)
   Eks see olegi nii, et kes mida eelistab. Ma eelistan pigem odavaid osta. Siis ei ole kahju, kui katki läheb või kuidagi rikutud saab. Ja samas ongi rohkem vaheldust. :P

 3. Pingback: Mida mina arvan ehk 15 asja, millele mitte raha kulutada | Merily

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s