Tallinna mängutoad

Tänapäeval on niivõrd palju erinevaid mängutubasid olemas, et valiku tegemine on päris keeruline. Üldjoontes käib asi ikka soovituste põhjal. Teiseks määravaks kriteeriumiks on enamjaolt hind. Mõtlesingi kirja panna, milliste mängutubadega meie oleme Matuga kokku puutunud ning mida ma neist arvan.

Esimene kokkupuude ametliku mängutoaga oli meil Matuga eelmise aasta novembris, kui Matu oli 1a2k vanune ning me läksime naabripoisi esimesele suurele sünnipäevale. Pidu toimus Tallinna kesklinnas asuvas Mirelli mängutoas. Piltide järgi esialgu ei osanudki midagi arvata, kuid koha peale minnes lausa armusin. Koht on tõeliselt hubane ning armas. Eraldi suur tuba pallimere, väikese ronimiskoha ning suure liumäega. Eraldi väike tuba tütarlastele, kus nad saavad “köögis” kokata ning nukkude eest emalikult hoolt kanda. Eraldatud x-boxi tuba ning muidugi suur saal, kus päris väikestele mõeldud mänguasjad ning suur täispuhutav batuut. Loomulikult ei puudu ka lastele mõeldud laud ja toolid ning täiskasvanutele mõeldud mugav diivaninurk. Hind on olenevalt ajast 50-90 eurot ning hinna-kvaliteedi suhe on paigas. Soovitan igatahes kahe käega.

 

IMG_5586

Mirelli mängutuba – Pilt võetud nende kodulehelt.

Teine kokkupuude mängutoaga oli meil selle aasta märtsis, kui meil oli väike kokkutulek teiste septembrikatega mustamäe tee alguses asuvas Hopp mängutoas. Taas olin meeldivalt üllatunud. Tegemist on küll pisut väiksema ruumiga ning pole eraldatud tube, kuid see muudabki laste järele vaatamise palju lihtsamaks. Pallimeri puudub, kuid selle asemel on näiteks palju rohkem erinevaid transpordivahendeid, mis on väikeste laste seas teatavasti päris populaarsed. Ette soovitan aga vaadata ühe puidust kolmerattalisega, sest see lendab kergelt ümber ja Matu sai hooga üle lenksu lennates korraliku sinika endale otsa ette. Muidu väga tipp-topp koht ning väiksematel lastel pisut enam tegevustki, kui Mirelli mängutoas. Hinnaklass on 60-90 eurot, olenevalt peo toimumise ajast.

53c4d8010f352

Hopp mängutuba – Pilt google.ee

Järgmisena sattusime me lausa 2x väikese vahega Kristiine Juku mängumaale. Sellest olen ma juba varasemalt rääkinud, et seal esimesel korral väga ebameeldiva kogemuse osaliseks saime. Mängutuba ise on väga muhe ning tegevust jagub nii suurtele, kui ka väikestele. Batuudid, beebiala, erinevad sõidukid, liumäed ning palju muud. See on nüüd küll enamjaolt tunnipileti ostjatele, kuid on võimalik rentida ka sünnipäevapeo jaoks. Kui ise lapsega seal viibida, siis üks väga tore koht. Paraku peale selliseid kogemusi last sinna ilma valveta jätta küll ei julgeks ja ei soovita seda ka teistel. Töötajal on täiesti sügavalt poogen, kas ja mis sinu lapsest saab.

KRISTTTT

Kristiine Juku mängumaa – Pilt google.ee

Septembri esimeses pooles olime kutsutud sünnipäevale Zelluloosi batuudikeskusesse. Mis ma oskan öelda, minu jaoks oli see koht väga vinge. Esiteks batuute on palju ning kõik saavad rahus hüpata, ilma üksteisele liiga tegemata. Teiseks on maru vahva nende Multi-D kino võimalus, mida saab sünnipäeval eraldi teenusena võtta. Sünnipäeva pidamiseks on mitmeid eraldi tubasid ja saab mitu pidu korraga olla. Firma jaoks kasulik, kuid piduliste jaoks mitte niiväga meeldiv, sest vajadusel tuleb batuuti ning muid lõbustusi jagada võõrastega. Meil vedas ja võõraid ei olnud, ainult meie seltskonna rahvas hullas ringi. Ainult väiksematele on tegevust seal vähe, sest batuudi peal nad ei oska ega suuda veel sedasi ringi trallitada ning kolmest liumäest ja ronimislinnakust 2 osa olid pisemate jaoks liiga suured. St üles said ronitud küll aga alla laskmisega oli probleeme. Käisin lasin siis liumäest alla nii, et ühel põlvel istus enda poiss ning teisel põlvel naabripoiss. Pisut suurematele (ütleks alates 5-6 eluaastast) on see koht aga väga mõnus sünnipäeva pidamiseks ja enda tühjaks rahmeldamiseks. Pluss on see, et sinna saab ka üksikpileti alusem hullama minna, ehk siis batuudifännidele ideaalne. :)

batuudikeskus

Zelluloosi batuudikeskus – Pilt google.ee

Viimane kogemus on aga Septembri lõpust, kui külastasime Buba mängutoas toimunud sünnipäeva. Esialgu piltidel vaatasin, et see on ikka väga ajale jalgu jäänud koht, kuid kohapeal minu arvamus taaskord muutus. Lastel taaskord väga palju erinevaid tegevusi ning seda tõesti 1-10 aasta vanustele, nagu kodulehel lubatud. Palju võimalusi ronida, liugu lasta, erinevate sõidukitega ringi kimada. Väikesed kokad saavad suures köögis mõnusalt küpsetada, diskopepud aga diskosaalis jalga keerutada. Hinnad on 40-85 eurot ja see koht on seda raha tõesti väärt. Võrreldes Mirelli, Hopp mängutoa ning batuudikeskusega, on ka ligipääs käruga palju mugavam. St on ainult ühe trepi jagu vaja seda vaid üles tassida, teised asuvad paar korrust kõrgemal.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Buba mängutuba

Neist kõigist kõige vahvam oli minul ilmselt Zelluloosi batuudikeskuses, kus ma sain ringi hüpelda ja karelda ning ennast vabalt tunda. Matul tundus kõige vahvam olevat aga hoopistükis Buba mängutoas, kus ta ringi tormas ja ei märganudki, et talle vahepeal suur muhk otsaette kasvas.

Soovitan aga omalt poolt neid kõiki, sest väga suuri puuduseid ei märganud ma neis üheski. Ainult vanust ning mängutoa sobivust tuleks ilmselt pisut rohkem jälgida, et lapsed ikka maksimaalselt rõõmu saaksid tunda ja ennast tühjaks saaksid möllata.

Järgmisena tahaks aga hirmsasti ära käia Happy-Fly batuudikeskuses, kus tundub taas tegevust olevat kõigile. Matu tahaks kindlasti elektriautodega ringi sõita ning mina tahaks võimalust kasutada ja batuudil veidi ringi hüpata. Kirjutasin korra neile facebooki lehele ning sain oma küsimusele väga kiirelt ning viisakalt vastuse, seega hetkel olen küll väga positiivselt meelestatud. Nüüd on vaja ainult oodata, millal Matul tervis paremaks läheb ning millal rahakotis pisut rohkem raha on.

Millised mängutoad teile on kõige positiivsema mulje jätnud ning milliseid soovitate kindlasti Tallinnas külastada? Samamoodi tahaks teada milliste mängutubadega teil negatiivsed kogemused on ning kuhu ei soovita lapsega kindlasti möllama minna. 

4 thoughts on “Tallinna mängutoad

  1. Mull on positiivselt meelde jäänud Tutti Frutti ja CrazyBee mängutoad. Tohutult palju tegevust ja kôik tundub tuttuus olevat.

    • Väga vahva, esimesest ma polnud kuulnudki. Vaatasin mõlemad kohad üle ja tundub, et neil üks omanik, seetõttu on sarnased kohad ka. Aga tõesti väga mõnusad ja värvilised kohad. :)

  2. Nüüd avati Tallinnas uus mängutuba HIIRTE TUBA (hiirtetuba.ee). Mängutuba on ehitatud uude majja ning sisustatud väga lapsesõbralikult ning mänguasjad ja atraktsioonidki on vineerist või puidust. Ei olnudki vist mitte ühtegi plastikust mänguasja, ega pallimerd ega kummipalle ega muud sellist “hiinakat”. Väga puhas ja ruumikas ning lapsevanematele on ka mõnus diivaninurk ja köögiala.

    • Vaatasin kohe üle selle mängutoa ja täitsa ruumiküllane tundub tõesti. Samas ma ei ütleks, et kõik plastikust mänguasjad on halvad ja nende puudumine teeks mängutoa teistest paremaks. Kohati pigem eelistangi plastikust, sest nendega ei saa nii haiget, kui puidust mänguasjadega. Teatud vanuses on loopimised ja virutamised kerged tulema.
      Aga hea teada, et selline uus tore mängutuba loodud on :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s