Tunnustame Eestimaist ehk osavnäppude voor

Tekkis mõte kiita veidi meie oma kodumaa osavnäppe, kes teenimatult vähe tähelepanu saavad.

Pille Väljataga ehk Pits ja sats. Pille on üks äraütlemata armas ning soe naisterahvas. Seega tema osavate näppude all valminud esemed annavad kindlasti kandjale poole rohkem sooja, kui poelettidelt kaasa haaratud masstoodang. Iga ese on hoole ja armastusega valmistatud ning iga eseme sisse on põimitud uue omaniku jaoks palju kauneid soove.

Melissa käsitööJärjekordselt imeliselt osavad näpud ning fantastiline käsitöö. Tema käest õnnestus tellida Matule kuuendaks minisünnipäevaks sünnimõõtudes heegeldatud Sipsik. Ja see meeldib nii Matule, kui ka mulle endale tohutult. :)

DSC_1158

Matu kuuendal minisünnal. :)

Grisete’s closet: Tuntud tegelaste ning loomadega imetoredad mütsid-kindad-sallid. Lisaks muidugi tüdrukutele imeilusad lilled ja lipsukesed. Ja kvaliteet on väga super. Matu eelmise (tegelikult mahub ka praegu ilusti pähe) talve müts on just tema käte all hoole ning armastusega valminud. :)

Marje käsitööSattusin tema peale kevadel juhuslikult, kui ta jagas käsitöö grupis enda lapsele tehtud vahvat mõmmiga mütsi. Võtsin temaga ühendust ning soovisin tellida õetütrele kingituseks roosades toonides jänkumütsi. Kui esialgu oli jutt, et nädala pärast saab mu tellimuse ette võtta, siis reaalsuses oli järgmisel hommikul pilt mu postkastis ning päev hiljem oli pakike juba mind Omniva pakiautomaadis ootamas.  Nii kiiret tellimuse täitmist ei ole minu silmad küll veel varem näinud. Ja see müts oli parem, kui ma oodata oskasin. Mulle tundub küll, et pole asja, millega ta hakkama ei saaks. Kleidid, bikiinid, sallid ja mütsid, rääkimata erinevatest tekikestest, papudest ning kinnastest. Imeline naine!

BeebipapulaTema pärusmaaks on peamiselt õmblemine. Valmistab näiteks söögitoolidele uusi katteid, kärudele ning turvatoolidele suvekatteid, beebidele mütse ja kaelussalle. Samas saab suurepäraselt hakkama ka vankrile uue kaarvarju tegemisega. Taaskord väga osavate kätega tubli eesti naine.

Voodipesud beebideleMerli on noor kolme lapse ema, kes esimesed komplektid tegi enne viimase lapse sündi oma lapsele, kuid siis otsustas oma käsitööga ka teisi emasid rõõmustama hakata. Tekikotid, padjapüürid, linad, voodipehmendused, voodiseelikud ning kardinad. Kõike saab, kui vaid soovida. :)

Terve Eestimaa on imelisi isetegijaid täis. Praegu sai kirja pandud vaid väga väikene osa neist aga kõik nad vajavad tunnustust. Kutsun üles kõiki teid, kes te mõne isetegija käest käsitööd tellite ja rahule jääte, neid toredaid tegijaid ka rohkem väärtustama. Saatke tegijale tagasisidet ning kui tükki küljest ära ei võta, siis jagage/soovitage avalikult ka teistelegi. See innustab neid vahvaid tegijaid jätkama ning mitte “vardaid” nurka viskama. :) 

 

7 thoughts on “Tunnustame Eestimaist ehk osavnäppude voor

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s