Happy-Fly batuudikeskus

Saime reedel lõpuks mahti Matuga, et Happy-Fly batuudikeskuses ära käia. Olime tükk aega juba tahtnud minna, kuid küll oli Matu tõbine või ei olnud kaaslaseid. Ka sel korral hüppasid kaaslased alt ära, kuid läksime siis lihtsalt kahekesi.

Üles leida oli seda väga lihtne. Sõitsime trolliga mustamäel lõpppeatusesse ning seal juba torkas suurelt silma silt “Happy-Fly batuudikeskus”. Korralikku kõnniteed sinna päris ei vii aga päris mudamülgast ka läbima ei pea, seega on täitsa okei. Autodele parkimiskohti aga jagub, seega autodega on sinna väga mõnus kohale minna.

Väga suur pluss on see, et nad asuvad esimesel korrusel ja kuna garderoob on suur, siis on ka käru “parkimiseks” ruumi piisavalt. Paljudes kohtades on see suureks miinuseks, et kärudega tulijate peale pole mõeldud. Ma ei taha näiteks käru jätta kusagile alla, kust see võib minema kõndida. Ja garderoobid on pisikesed, ehk siis ei taha mitu käru kindlasti ära mahtuda. Ka keskustes asuvates mängutubades tuleb vankrid välja jätta. Lisaks muidugi on jopede jaoks palju ruumi. Seega oli väga mõnus käru uksest sisse lükata, ära parkida ning siis riided ja jalanõud ilusti sinna jätta.

Veel üks pluss mida märkasin on see, et on lubatud sisejalanõudega olla, mitte pole kohustust vaid sokkides olla. Sokid on tihtipeale libedad ning kummitallaga jalanõud oleksid seal hullamiseks palju sobilikumad jalanõud. Meie olime sel korral sokkides ning kuna seal on põrandapind kaetud vaipkattega, siis ei ole libe ringi joosta ka. Jukus näiteks on põrand libe ning lapsed pidevalt libisevad ning kukuvad. Ehk siis suurem oht viga saada.

Matu kippus muidugi kohe sisse jooksma ja tahtis kiirelt mängima saada, ei tahtnud ta kuidagi mind ära oodata. Võtsime tunniks ajaks pileti, sest Matul tuli peale seda uneaeg ning kaua me üksi ikka hullata jaksame seal. Müüjanna oli väga armas ning sõbralik. Pakkus meile kohe ka kliendikaarti ning sai leebe jutuga kiirelt ka Matule võru ümber käe pandud (piletid pannakse võruna ümber käe, nagu suurtel kontserditel vahel). Esimest korda, kui Matu oli sellega nõus ning ei kiskunudki seda ise ära. Alles õhtul võtsime koos käe ümbert ära, et see ei segaks tema rahulikku und.

Peale piletite ostmist mõtlesin kiirelt ka tualetti külastada, et Matul mähe ära vahetada ning ise ka ära käia. Matul saime kiirelt vahetatud ning just siis, kui ma ise potile istusin, läks kõik kottpimedaks. Esialgu arvasin, et kas keegi kustutas tule ära või, kuid siis sain pihta, et mingi üleüldine värk. Kuna enne seda käis just kõva puurimine (kõrvale ehitatakse laiendust), siis ilmselt kas saadi mingile juhtmele pihta või tekkis ülekoormus ning viskas korgid välja. Matu ehmatas ära ning hakkas pisut nuuksuma, kuid kui wc-st välja saime, siis rahunes kohe maha ning siis tuli juba vool ka tagasi. Siis muidugi nägi, et suur tore mängutuba ootab ning pani kohe jooksuga ajama.

Käisime koos batuudil hüppamas. Matu esialgu natuke pelgas jälle aga koos minuga oli tal nägu nalja täis ning hiljem hakkas teiste laste järgi aina enam batuudile ronima. Täispuhutavat batuuti ta veidikene ikka pelgab, kuigi ronis ka sinna korraks. See on nii mõnusalt suur ning kahel pool otstes suured liumäed ka. Paraku eelkõige on see mõeldud siiski pisut suurematele lastele. Vähemalt minu pägalik pisut pelgas seda järsku kõrget liumäge.

DSCF1550

Muidugi ronimislinnakus meeldis talle väga ning seal veetis ta vist kõige enam aega. Loopis tagasi pallimerre palle, mis olid välja lennanud. Jooksis seal ringi ning ronis ülesse. Muidugi liumäed on kõik seal kõrged, ehk siis üksinda ta taaskord kartis ja pidin temaga nii torust, kui ka tavaliselt liumäelt alla laskma. Aga meil oli väga vahva ning Matu oli eluga hirmus rahul.

Vahepeal ronis ka “tittede aedikusse” mängima, kus on suur puidust nukumaja, mänguköök, mingi onnike jms. Nurgas ka diivanid vanemate jaoks ning hunnik ajakirju sirvimiseks. Aed käib kinni, seega pole ohtu, et laps niisama ise kondama saaks minna. Seal aga tema jaoks nii huvitav ei olnud, seega ronis uuesti välja ning tormas tõukeautodega sõitma ning vahepeal üritas ka tõukeratastega ringi kimada. Hullupööra kippus ka akuautoga sõitma, kuid kuna see parasjagu laadis, siis ta sai ainult selle ümber tiirelda ning sõitma minna ei õnnestunud. Äkki järgmine kord saab.

DSCF1542

DSCF1551

Muidugi tahtis ta hirmsasti ka nõiamaja ise üle kaeda, niiet pani aga kiirelt trepist üles ja mina jõudsin vaevu sammu pidada temaga. Tõeliselt vinge asi valmis tehtud ja seal oleks küll lapsel äge oma sünnipäevapidu pidada. Ülevalt on äge vaade ning istuks nagu kusagil puuonnis. On alles inimestel fantaasiat, et selline asi valmis meisterdada. Peale seda käisime vaatasime ka üleval korrusel asuvad peotoad üle ning siis hullasime jälle all ringi. Matu oli väga-väga rahul ning mina ka, kuigi olin lõpuks tema järel jooksmisest väsinud. Üleüldiselt on peotubade osas Happy-Fly ikka ka üle prahi, sest iga ruum oli niivõrd ise nägu ja tegu. Ei ole ainult seinamaalingud vaid on ka muule rõhku pandud.

DSCF1547

Eest on võimalik osta ka juua ning näksimist, lisaks mugavad diivanid, kus siis jalga puhata ning nosida. Ei puudu ka erinevad mänguautomaadid ning lauajalgpall. Tegevusi palju ning ootan huviga, milline see laiendus veel välja nägema hakkab.

DSCF1549

DSCF1548

DSCF1554

Happy-Fly kõige ägedam osa vist, sain ikka mõnusalt naeru pugistada selle peale :)

Ainus, mille osas võiks ehk vinguda, on väikestele lastele mõeldud lõbustuste vähesus. St võiks olla ju pisem liumägi näiteks ka ning väikelaste aedikus veel üht-teist mängimiseks. Muus osas on aga tõesti tegemist ühe toredaima mängutoaga, millega mul on kokkupuude olnud. Isegi mähkimislaud ning söögitoolid on päris pisikestele olemas, ehk siis vanemad pisikeste lastega ei jää ka hätta. :)

Soovitan igatahes väga soojalt teistelegi ning plaanis on kindlasti tulevikus veel seda kohta külastada.

Kuidas teil Happy-Flyga kogemused on? Oskate veel mõnda toredat mängutuba soovitada, kuhu saab ka tunnipiletiga minna? 

3 thoughts on “Happy-Fly batuudikeskus

  1. Meil on HappyFly järgmisena plaanis. Möödunud nädalavahetusel käisime Zelluloosi batuudikeskuses ja sinna ilmselt tagasi ei lähe, sest päris väikestele eriti tegevust pole. Ronimislinnak pani mul endal vähemalt jala värisema :D Lisaks häiris mind kohutavalt see, et suuremad lapsed tekitasid liumäel nö ummiku ja ei arvestanud absoluutselt sellega, ei väiksemad ka ringi tuiskavad. Samas oli lõbus, lastele meeldis batuudil ringi põrgata.

    • Zelluloos on suurematele lastele jah vahva aga mu poisil oli seal ka vähe teha. Happy-fly on igatahes parem valik, kuigi ronimislinnak on seal veel suurem ja pisikestele liumäge pole. Aga me lasime koos siis liumäest alla ja vahva oli. Kindlasti on parem minna võimalusel nädala sees pärast avamist. Siis vähem inimesi ja vabam olla :)

  2. Pingback: Tunnipileti või päevapiletiga mängutoad Tallinnas |

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s