Kodukana minus lööb välja

Ma ei tea millest see tuleb aga mul on viimasel ajal nii meeletult palju ideid ja tahtmine koguaeg midagi teha. Kodutööd jätaks küll vahele aga hea meelega küpsetaks kooke või meisterdaks oma kätega hoopis midagi vahvat.

Niisiis olengi viimasel ajal veeretanud erinevaid mõtteid, mida ning milleks teha. Lähipäevil on näiteks plaani võetud väike soolataigna tegemine, sest sinna saab lapse ka kaasata. Pooleli on esimene pisikene kinkekarp ning ehtekarp, eks näis kuidas need omadega välja tulevad. Lisaks joonistan siin jõululaadale lastele pilte/pildiraamatuid, mida nad saavad värvimiseks soetada.

Eile andsin aga lõpuks oma isudele järele ning otsustasin Kirjut koera teha. Mul oli juba päris tükk aega hirmus isu aga kunagi ei ole ju aega ega ka viitsimist (küll on jube ikka nii laisk olla, et isegi kirjut koera ei viitsi teha :D). Eile otsisin aga retsepti välja, panin koostisosad kirja ning käisin tõin poest kondenspiima, küpsiseid, marmelaadi ning võid. Kakao oli mul kodus juba eelnevalt olemas. Lisaks haarasin kaasa ka lehttaigna, merevaigu ning suitsuvorsti juustuga, millest pidid valmima maitsvad vorsti-juustu saiakesed.

Kirju koer:
2 pakki küpsiseid (vanilje või kohvi)
250g marmelaadi kuubikuid
150g võid
3sl kakaod
200g kondenspiima suhkruga

Purustasin küpsised kausis väikesteks tükkideks. Peale seda lõikasin marmelaadist sobiva suurusega kuubikud ning lisasin need küpsiste hulka ja segasin need omavahel. Siis panin või kastrulisse ning pliidile sulama. Peale seda lisasin sinna hulka kondenspiima ning kakao (Retseptis oli kirjas, et kakao lisada kaussi küpsiste ja marmelaadi hulka, kuid ma otsustasin ta kohe vedelikega segada). Kui või oli sulanud ning kogu kupatus korralikult läbi segatud, valasin segu kaussi küpsistele ning marmelaadile peale ning segasin korralikult segamini. Kõige lõpuks tõstsin segu küpsetuspaberile, keerasin korralikult paberi sees rulli ning panin külmkappi tahenema. Seisma peaks minimaalselt 2h.

DSCF1566

Kirju koera segu.

DSCF1571

Mõned tunnid külmkapis tahenenud Kirju koer.

 

Õhtul, kui Kaido oli koju tulnud, otsustasin kiiruga valmis teha ka saiakesed. Varasemalt olen neid singiga teinud, sel korral otsustasin vorsti kasuks. Vaja läheb:

Lehttainas
Merevaik
Sink või vorst
Juust

Võtsin lehttaigna viilu ning rullisin selle õhemaks. Määrisin korralikult ühe poole merevaiguga kokku. Peale seda lisasin ühe kihi vorsti ning lõpuks juustu. Keerasin kogu kupatuse rulli, nagu rullbiskviidi ning lõikasin viiludeks. Lõpuks sättisin need ahjuplaadile ning küpsetasin 220 kraadi juures ca 25 minutit.

DSCF1567

Valmis saiakesed.

Olen seda varasemalt 2x juba teinud, esimesel korral merevaiku ei pannud aga sulajuust muudab saiakese minu arvates palju mahlasemaks ning paremaks. Idee neid teha sain mõned kuud tagasi, kui märkasin netis seda pilti:

11987090_904869286246713_3682232368217801966_n

Idee pärineb algselt siit.

 

4 thoughts on “Kodukana minus lööb välja

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s