Maailm on hulluks läinud

Ilmselt nagu miljonid teised inimesedki, olen ma praegu väga segaduses ja hirmul. Iga nädal, kui mitte iga päev, tuleb aina uudiseid erinevatest õnnetustest, plahvatustest, sõdimistest ja tapmistest. Asja ei muuda teps mitte lihtsamaks see, et mu perekond on minust niivõrd kaugel ning mu kallis õde läheb mehega üsna varsti Egiptusesse puhkama ning õetütrel tuleb ka kuu lõpus koolireis Euroopasse.

Mul on juba pikemat aega kohutav hirm ise lennukiga lennata ning niisamuti põen väga ka siis, kui mu enda lähedased või tuttavad parasjagu lennureisi ette võtavad. Iial ei tea, kus mingi idioot otsustab pommitama hakata. Või nagu näha, siis ka vanad lennukid veavad alt ning ebastabiilsed piloodid võivad sind lihtsalt mägedesse surnuks lennutada. Iial ei tea ette, kas nüüd läheb õnneks või mitte. Paraku kui tahan oma perekonda näha, siis ei ole mul lihtsalt mitte mingit muud valikut, kui hirmu ees silmad kinni pigistada ning loota parimat.

550e64e3-f44f-4c19-90e3-feaee66bf569

Reedene Pariisi terrorirünnak tekitas aga eriti suure hirmu nahka. Mitte, et näiteks Egiptuses alla kukutatud lennuk oleks leebem õnnetus olnud. Aga kui sa selle peale veel mõtled, et lennuk võib alla lennata, siis seda ei oska ju mitte keegi uneski näha, et keset Pariisi järsku mingid ajudeta tüübid tulistama kukuvad, inimesi pantvangi võtavad ning ennast õhku lasevad. Sa lähed rahulikult õhtul kallimaga kohvikusse aega veetma või kontserdile muusikat kuulama, kuid koju sa enam ei jõuagi. See on kohe eriti mõistuse vastane ning ma tõepoolest ei saa selliste terroristide mõtlemisest aru. Kas neile tehakse tõesti ajuoperatsioon, et lasevad endale sellist ajupesu teha ja ennast vabatahtlikult õhku lasevad. Nad ei ole ju mitte mingid märtrid vaid täiesti põlastusväärsed elajad. Nad ei saa tänu sellele kusagile paradiisi mõnulema vaid keevad edaspidi omas mahlas kuradi katlas.

Nii nagu ka väga paljud teised, muutsin minagi facebookis profiili pildi Prantsusmaa lipuks. Muidugi leidus sõbralistis inimesi, kellel vaja hetkel kaasa kaagutada, et kas see nüüd siis terrorismi vähendab või mille poolest prantslased rohkem kaastunnet väärt on, kui alla tulistatud venelased. Tulge mõistusele inimesed! KÕIK inimesed on seda väärt, et neile kaasa tuntakse või raskel hetkel nende peale mõeldakse. Samahästi võiks öelda, et ära tunne oma sõbrannale ema kaotuse puhul kaasa, sest iga hetk sureb kellegi ema/isa/vend/õde või onulehmalellepoeg. Muidugi see lipu panek ei vähenda terrorismi aga mina panin selle just selle pärast, et ma tõesti olen hetkel mõtetes kõigi nende inimestega, kes praegu seal kriisikoldes olema peavad ning üritavad mitte lootust kaotada.

Aga inimesed kardavad. Kardavad just nimelt neid “pagulasi”. Inimesed ei olegi ju reaalselt abi vajavate pagulaste vastu aga sa ei tea ju iial peale vaadates, kes on tõesti sõjapiirkonnast põgenenud ning kes on terrorist. Välimus on neil kõigil sarnane. Ja loomulikult inimestel tekib aina suurem paanika, kui Eesti nüüd ka suurema koguse pagulasi vastu võtma peaks. Kes tagab meie ohutuse ja selle, et mõni ajudeta idioot keset kontserdi Saku suurhallis ennast näiteks õhtu ei lase või tipptunni ajal kesklinnas kuulivalangut inimeste poole ei lajata. Ja mida rohkem selliseid koledaid sündmuseid, seda suurem on ka meie oma inimeste hirm ning paratamatult muutub suuremaks ka viha nende terroristide ning meie esiterroristide (“vahvad” pintsaklipslased seal esiotsas) vastu.

Mina kardan ka aina enam. Isegi mitte niiväga enda või enda tuleviku pärast, vaid oma armsa pisikese poja pärast. Ma tahaks, et ta saaks ikka ilusa pika ja turvalise elu elada, mitte ei peaks pidevas hirmus ennast metsas varjama hakkama. Et me saaksime rahulikult linna vanaemale ja vanaisale külla minna, ilma et peaks hirmunult ümberringi vaatama ja olema valmis jooksu pistma.

Ja seda enam olen ma segaduses. Sest tõelisi sõja eest põgenevaid peresid aitaksin ma ausõna pikemalt mõtlematagi, sest ma ise ei tahaks kunagi midagi sellist reaalselt läbi elada (kes tahakski). Aga kuidas kurat selgeks teha see, kes tõepoolest abi vajavad ning kes lihtsalt tulid  terrorismiakte korda saatma..

12241252_516500178534032_6530210281957787096_n

Lisaks pidevatele inimjätiste tekitatud rünnakutele, on maailm ka ise hulluks läinud. Viimastel aastatel on aina enam hakanud ka looduskatastroofid erinevaid piirkondi rüüstama ning hävitama. Eesti on hetkel veel suhteliselt rahulikul alal, kuid iial ei või teada, millal maailm täiesti segi pöörab..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s