Bibi mängumaa

Neljapäeva õhtul hakkasin uurima, kuhu mängutuppa sel korral Matuga mängima võiks minna. Ma üritan iga kord tekitada lapsele ka midagi toredat, et ta terve pika päeva lihtsalt kärus unelema ei peaks. Seega tundus tore idee taas mõnda mängutuba külastada. Küsisin nõu ka tuttavatelt ning üks armas naisterahvas ütleski, et hommikul kell 10-12 on Bibi mängumaal mänguhommik ja nemad plaanivad sõbrannaga sinna minna. Mõtlesin ka kohe asja uurida ning saatsin registreerimiseks meili ka ära. Vastuse ning registreeringu kinnituse sain aga alles hommikul kell 8, kui me juba linnas olime.

Ma mingil põhjusel alati olin arvanud, et Bibi on kusagil pärapõrgus nõmmel. Meie beebigrupil oli seal millalgi ka kokkutulek aga meie sinna ei jõudnudki, sest Matu oli sel hetkel tõbine. Samas olen mitu korda ikkagi mõelnud, et tahaks seal kunagi ära käia. Juba piltide peal tundub, et tegemist on tõeliselt sooja kohaga, kus lastel on tõeliselt vahva. Ja ma ei pidanud pettuma!

Igatahes peale meili saamist  vaatasin kaardilt mängumaa asukoha ning otsustasin kesklinnast sinna liikuda rongiga, sest nii saab kiiremini ja mugavamalt. Rongiga minnes tuleb väljuda “Pääsküla” peatuses. Sealt tipa-tapa veidi mööda Rännaku puiesteed minna ning Saha tänavale keerata. Bussiga tulles on lähimaks peatuseks aga Vikerkaare, mis jääb nõmme ujula juurde. Esialgu vaatasin, et kus kohas see mängumaa siis asub aga kui nägin vankreid seismas ühe ukse juures ja sinna lähenesin, nägin ka Bibi mängumaa silti.

Bibi Mängumaa ise on tehtud suure kortermaja esimesele korrusele, pääseb sinna otse õuest. Minu jaoks miinuseks oli aga see, et vankri jaoks ei ole sees kohta ning see tuleb välja jätta. Ka ei ole varjualust ega võimalust seda rattalukuga kusagile kinnitada. Mis seal ikka, tõmbasin vihmakile peale ning palusin jumalat, et keegi loll käru vahepeal minema ei tassi. Mõnus on see, et seal on topeltuksed, ehk siis vähem tuuletõmmet lastele. Garderoobi jaoks on eraldi väike tuba, kus on parajalt ruumi kõikide asjade jaoks. Garderoob jääb välisuksest otse, mängutuppa siseneda saab aga vasakule minnes. Uksest vasakule akna alla jäävad kohe tugitool ja diivan. Paremale läheb aga suur saal, kus vasakule seina äärde jääb beebide mänguala (erinevad motoorikakeskused ja arendavad mängud, puudu ei ole ka lamamistool päris beebide jaoks. Paremale kätt seina äärde jääb aga 3 lastelauda toolidega.  Ja teise ruumi otsa jääb täiskasvanutele mõeldud ovaalne laud toolidega.  Suur mängutuba jääb aga hoopis nurga taha. Seal on tegevust oioi kui palju. Eraldi muusikariistad, kööginurk, liumägi pallimerega, rongirada, autod + garaazid, nukumaja, nukud + nukuvankrid, tööriistalaud ja väike poenurk. Muidugi ei puudu sealt ka korralikud peale istutavad autod, millega lastel on tore ringi kimada. Enamus mänguasjad on puidust ja korralikud ning vastupidavad.

Mulle endale see mängutuba tõesti väga meeldis. Mõnusad mahedad toonid ning läbi mõeldud lahendused. Pole uisa-päisa üle aisa tehtud vaid tõesti vaeva nähtud. Väga meeldis, et beebidel on võimalik pepu ka kraani all puhtaks pesta ning ei pea niiskeid lappe kasutama. Ka on võimalus beebi panna vahepeal lamamistooli tsillima, kui suurem õde/vend parasjagu ringi hullab. Köök on nii mõnusalt eraldi majakesena ehitatud. Poenurk on ka väga korralik ja eraldatud. Raamatufännid saavad end mõnusalt pehmesse tugitooli sättida raamatuid vaatama-lugema. Väikesed piraadid saavad aga laevaga sõita ning sealt otse end mõnusalt pallimerre libistada. No niivõrd mõnus ja hubane paik.
Ka Matu jäi seal väga rahule. Esialgu tundis end veidi hirmul, sest lapsi oli nii palju ja ei teadnud kuhu minna. Aga kui rongiteed nägi siis polnud emmest enam sooja ega külma. Tormas ringi ja hullas mõnuga. Korra jooksid ühe poisiga peadpidi kokku ka, niiet kisa taevani ja pead mõlemal punased aga see õnneks ununes kiirelt ja elu läks edasi. Ja muidugi ei tahtnud Matu sealt kuidagi ära enam tulla, sest nii tore oli ja niivõrd palju tegevust. Muidugi väsis nii ära, et veidi peale sealt liikuma hakkamist ta juba põõnas kärus õndsat und.

Muidu üksikpiletiga külastada ei saa, kuid korra nädalas toimuvad seal mänguhommikud. Külastuse hinnaks on 5€ ja selle eest saavad põnnid 2h lustida ning vanemad kohvi juua ning midagi maitsvat nosida. Sel korral olid laual imemaitsvad värsked muffinid näiteks. Ja ma ei saa mainimata jätta nende toredat serviisi. Selline võiks endal ka kodus olla. :)

Ühesõnaga meie soovitame ja kiidame väga. Ainus miinus meie jaoks oligi see, et kärule ei ole korralikku kohta.

DSCF1607

DSCF1617

One thought on “Bibi mängumaa

  1. Pingback: Tunnipileti või päevapiletiga mängutoad Tallinnas |

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s