Jõulukingid

Kuna mu ema juba tundis huvi, et mida me tahaksime kuuse alt sellel aastal leida, siis võtsin kätte ja tegin “väikese” kollaaži. Selle järgi on hea nii endal, kui pereliikmetel orienteeruda.

Esimese asjana olin kohe kindel, et tahaksin Matule soetada mänguköögi. Ta on alati ahvivaimustuses, kui saab kusagil mänguköögis asjatada. Ilmselgelt ma poisile aga roosat või lillat ostma ei hakka ja asjalike ning poistele sobilike mänguköökide valik polegi niivõrd suur, kui arvata võiks. Enamus on kas liiga kallid või liiga väikesed, st liiga madalad. Tahaksin korralikku ja vastupidavat, millel on rohkem võimalusi, kui väike kraanikauss, üks pliidiraud ja väike ahi.

Köök

Ikea köök ning nõud

Puidust köök – Hinna ja kvaliteedi suhte poolest tundus kõige mõistlikum siiski Ikea puidust köök. Sellel on olemas ka mikrolaineahi, riiulid, väike kapp ning suur ahi. Lennujaamas on Matu sellega mängida saanud ja see pakkus talle rõõmu ikka päris pikaks ajaks. Selle kõrgus on 108cm, seega enamus plastikköökidest ca 20cm kõrgem. Lisaks on ta neutraalne ning sobib kõigile mängimiseks. Hinnaks Soomes 89 eurot, kuid hetkel soodushind 79 eurot. 

5-osaline komplekt söögitegemiseks vajalikku – Kõik vajalik väikesele kokale, et oleks mugav söök valmis kokata. Hinnaks 4,99€

Poti-panni komplekt – Metallist komplekt, kus on kaanega pott, sõel ning kaks erinevat panni. Metall vähemalt ei purune nii kergelt. Hinnaks 9,99€

väikesele kokale

Toidunõud – Loomulikult oleks ju köögi juurde vaja ka korralikke toidunõusid. Siin ei ole erilist vahet, milliseid, peasi et ei oleks roosad ja lillad. Näiteks see Ecoiffier komplekt on päris asine ja sobilik. Hinnaks 8,48€

Põll ja kokamüts – Pole küll Must have asi, kuid leidsin Karupoeg puhhi e-poest sellise vahva põlle ja mütsi komplekti väikesele kokapoisile. Hinnaks 9,95€

Mängulust

4-korruseline parkimismaja – Sellised parkimismajad lähevad Matule alati hästi peale. Inglismaale sai soetatud talle tuletõrjegaraaz ning ta võis sellega päevade kaupa mängida. See isend on müügis näiteks koduekstras ning hinnaks 29.99€.

Ussipusle – Matule väga meeldivad erinevad pusled. Paraku suurt pilti klotsidest ta veel kokku panna ei oska aga nupupusled on juba liiga titekad. Selline ussiga oleks väike samm edasi ja pakuks talle kindlasti palju rõõmu. Leiab selle Karupoeg puhhist ning hinnaks 5,95€

Kahepoolne tahvel – Ühel pool kriiditahvel ning teisel pool valge tahvel, millele markeritega joonistada. Lapsele paras käeharjutusteks. Eestis igal pool hinnad päris kõrged. Ikeas sellise hinnaks 17,99€. 

 

Lego duplo

Ja viimasena panen siia 5 erinevat Lego Duplo komplekti. Ma enne ei arvanud neist suurt midagi aga nüüd kui Matu endale esimese komplekti sünnipäevaks sai, sain vahest aru. Tal on suuri tavalisi klotse küll terve kastitäis aga need Duplo omad on tuntavalt kohe kvaliteetsemad ja paremad ning ka lapsele pakub märksa rohkem rõõmu. Oleks nende hind vaid natukene soodsam..

Lego Duplo kinkekomplekt – Hinnaks 17,99€
Lego Duplo mets: loomad – Matul on sama sarja partidega komplekt juba olemas. Võiks tasapisi ka teised osad muretseda. Hinnaks 22,49€
Lego Duplo Deluxe rongikomplekt – Kõige ägedam aga ka ülemõistuse kallis komplekt. Hinnaks 133,19€
Lego Duplo numbrirong –
Tore lapsele värvide ning numbrite õppimiseks. Hinnaks 20,69€
Lego Duplo “Minu esimene mängumaja” 
– Väike komplekt maja ehituseks. Hinnaks 17,99€ 

Kui aga iseendast ning enda jõulusoovidest rääkida, siis on olukord aga palju keerulisem. Ma lihtsalt ei oska kunagi midagi soovida. Millega aga pea kunagi mööda panna ei saa on erinevad raamatud. Kui vähegi teada, mis mulle meeldib muidugi.

Seega toongi välja siin raamatud, mille üle mul hea meel oleks ning mida ma enda raamaturiiulisse soovin soetada. Kui kellelgi peaks neist mõni üle olema (EESTI KEELNE), siis võib täiesti vabalt mulle märku anda. Ma pirtspekk ei ole ja sobivad kasutatud raamatud ka. :)

grey

Esimene varjundite osa on olemas, tahaksin endale saada ka ülejäänud osad.
50 tumedamat varjundit
50 vabastatud varjundit

Grey

Maze runner

Kuna filmid mulle väga meeldivad, tahaksin endale saada ka Labürindijooksja sarja.

Käsk tappa – Eellugu
Labürindijooksja
Põlenu katsed
Surma ravim

 

Divergent

Lahkulööja on hetkel nii Apollos kui Rahva raamatus läbi müüdud, seega ainus võimalus see kellegi käest endale soetada.
Mässaja
Murdmatu

Raamatud

Süü on tähtedel – Kuna mulle kohutavalt meeldib see film, siis tahaksin väga ka raamatut lugeda.
Videviku saaga on küll läbi loetud, kuid sellegipoolest tahaksin endale ka riiulisse neid, et saaks neid veel lugeda.
Harry Potter ja segavereline prints on ainus, mis mul puudu on. Teised sain juba aastaid tagasi endale, kuid no ei raatsi ühe raamatu eest pea 25 euri välja käia, kui eelneva kuue osa eest kokku ka nii palju pole maksnud.

NB. KUI kellelgi peaks üle olema kodus Ann Gangeri kriminaalromaane või Darja Dontsova iroonilisi kriminulle, siis mina hea meelega pakuksin neile uue kodu. Välja näevad need raamatud üldiselt sellised:
FotorCreated

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s