Kogemused erinevate kärudega

Me oleme kahe aasta jooksul kokku puutunud üsna erinevate vankrite ning kärudega, seega mõtlesin meie kogemused kokku võtta ja siia kirja panna.

Olen sellest vist ka eelnevalt kirjutanud, et minu esimene eelistus oli Tako Ballila, kuid kuna ma punase-beezi kirjut seemisnahkset ei saanud, valisin viimasel hetkel hoopis kreemika nahast Tako Acousticu. 

acoustic_05

Meie omal küll pruun raam ning üleni kreemikas, kaasa arvatud lükkesang ja jalatugi. Triibud on aga meie omal ka. :)

See komplekt on üks ühele Milli Classic vankriga. Ainult materjalid erinevad mingil määral (näiteks Acousticul nahk pisut krobeline aga Millil on täiesti sile). Ja ütlen käsi südamel, et paremat valikut ei oleks ma saanud teha. Linnas elades oleks ainsaks miinuseks raskus, kui on vaja kortermajas üles tassida. Maal ja eramajas on tegemist aga super liikuriga.

Peale seda, kui meid alla aeti ja vanker remonti läks oli Matu täitsa jalamees. Paraku oli ta veel nii väike, et jalad all ei olnud ja süles/kotis ma teda lihtsalt ei jaksanud pikka maad tassida. Seega korra sai laenatud naabrinaise vanemat sorti Emmaljungat, mis ei olnud üldsegi niiväga käepärane ja mugav. Ka laps ise olnud rahul seal ning jauras terve tee poodi ning tagasi.  Päev hiljem tõi mulle aga sõbranna laenuks mingi vanema Graco jalutuskäru. Esialgu olin õnnelik, et saame vähemalt liikuma.. aga siis ei olnud enam õnnelik, kui sellega jalutama läksime. Kuna sellel olid plastikust topeltrattad, siis need esiteks takerdusid igale poole ning teiseks kolisesid ja raputasid last hirmsatmoodi. Vedrustus olematu ja lapsel polnud seal üldse hea olla. Ka linnas käik oli samamoodi raske, jäi igasse vihmaveerenni kesklinnas kinni ja äärekividest üles ja alla oli raske saada. Ainsad kaks plussi olid tõeliselt suur pakikorv all ning ees turvakaarel olev “kausike”, kuhu asju panna.

DSC_1624

Õnneks kaua sellega seiklema ei pidanud, sest armsal naabrinaisel seisis kodus tutikas vanker jalus ja müüs mulle “järelmaksuga” poole soodsamalt maha. Tegemist oli siis Riko Viper 2in1 vanker-käruga.

riko_viper_1

Riko Viper

Peab tunnistama, et tegemist on tegelikult väga mugava ning mõnusa sõiduriistaga. Ainult kvaliteet on veidi niru. Üleviidav sang oli väga mugav ja sain kasutada mõlemat pidi, kuidas parasjagu parem oli. Korv all piisavalt suur aga kui laps magamisasendis, oli raske korvile ligi pääseda. Lapsel oli väga palju ruumi ja sai end mugavalt tunda. Ja tõesti, sõita oli sellega ikka väga-väga mugav. Ainult et paarist kohast õmbluse juurest rebenes riie lahti, jalaosal olnud kaitsekile rebenes kiirelt puru ning Külje peal nähtav “klaasis” aken läks ka väga kiirelt puru. Seda lihtsalt tavalise kasutuse juures, me ei retsinud hullupööra seda. Samas kellel on kuldsed käed ja näiteks kattematerjali rebenenud kohtadest välja vahetaks, siis raam ja käru ise väga mugavad ning tugevad. Kui enda Acousticu tagasi sain, siis andsin selle teisele naabrinaisele edasi, sai endale maakodusse mugava vankri ja ei pea iga kord kaasa tassima siit enda suurt.

Kuna 2014 sügisel sai taas Inglismaale vanematele külla mindud ja ei tahtnud enda suurt käru kaasa tassida, soetas mu ema sinna eraldi kergkäru. Tegemist siis Red Kite Urban Jogger kolmerattalise kergkäruga.DSCF0713

Ja oi kui väga see käru mulle meeldib! Noh, vigadena võiks välja tuua selle, et kaalu just palju ei kannata ning all korv võiks suurem olla. Ja nagu ikka, kolmerattaline käru ei ole nii hästi tasakaalus ja oht on ümber lennata. Meil korra lendas laps selle sama käruga bussis järsu pöörangu peale ümber. Õnneks oli rihmadega kinni ja ainult ehmatas aga see asi oleks võinud ka koledamalt lõppeda. Peale seda hoidsime alati väga tugevalt käru kinni, et poleks ohtu ümber lennata. Muus osas on sellega aga ülimõnus ringi kimada, seda nii asfaldil, kruusal kui ka murul. Muidugi ebatasasel pinnal raputab pisut rohkem ja täiskummrehvidel pole nii korralikku vedrustust, kuid mugav kasutada sellegipoolest. Jalatugi tõstetav ning lapsel oli seal väga mugav ka magada. Ja kokku panna on ka väga mugav. Üldjoontes selle hinna (80 naela) eest ikka väga hea pill!

Inglismaal olime palju õega koos ja sain ka õe käruga ringi kärutada, ehk siis lisan ka selle siia nimekirja sisse. Ja kuigi tegemist on kalli Mamas and Papas käruga, siis ausalt öeldes on see ikka niru masin küll. Seda ka minu õe arust.

Mamas and papas zoom

Mamas and papas zoom

Mamas and Papas Zoom on paras kaubanduskeskuse käru. Kuigi isegi seal on sellega ebamugav, kuna tegemist on nii laia mölakaga, et ustest raske sisse mahtuda. Mugav on tema puhul muidugi see, et väga kerge liigutusega käib iste mõlematpidi peale, kuid see on ka enamvähem kõik. Okei, kaarvari on ka üsna pikk, see räägib ka käru plussiks.  Vedrustus olematu ja ebatasasel pinnal liikuda ikka üsna ebamugav, laps rapub sees. Väga lahtine on, seega laps on ilmastiku meelevallas. Ja kuna ta on niivõrd suur, siis see ei mahu autosse ka ära. Ehk siis inimesel, kellel vähe ruumi ja kes armastab palju ringi liikuda, ei soovita seda käru vaadata. No ei ole seda hinda väärt.

Nüüd sügisel seisin aga uue valiku ees. Mul oli vaja kompaktsemat jalutuskäru linnas käimiseks. Või noh, otseselt polnud vaja aga tahtsin osta, et oleks mugavam linnas käia. Esialgu ma isegi ei mõelnud sellele aga kuna mu pilk jäi netis ühele eriti ägedale jalutuskärule ja see jäi mind painama, siis otsustasin siiski uue jalutuskäru lapsele muretseda. See talv ta jalad veel nii palju ei kanna, et ta suudaks pikki maid veel läbi käia vajadusel. Aga selle suure käruga on linnas käia kohati üsna raske, eriti kui vaja bussi ronida. Ja kuigi mulle jäi esialgu silma Tako uus jalutuskäru siis üks tuttav pakkus mulle hoopis suhteliselt soodsa hinnaga korralikku Baby Jogger City mini käru, millest olin ammu unistanud aga hinna pärast valikust välja jätnud. Seega olin lõhkise küna ees, sest mulle meeldisid tõesti mõlemad. Käisin aga poes mõlemaid näppimas ning sain aru, et minu jaoks on ikkagi mugavam ja parem Tako uus mudel ja seega oli otsus kindel. Baby Joggeri ostis ära hoopis mu armas naabrinaine, kes meile seda päev peale Matu sünnipäeva linnas käimiseks korra laenas.

City Mini 3 Wheel Sand Stone

Baby jogger City mini

Peale ühte päeva Baby jogger city miniga olin aga veendunud, et tegin täiesti õige otsuse. Kuigi idee poolest on Baby jogger tõesti väga mugav käru, siis meie jaoks see siiski eriti mugav ei ole. Esiteks on minu jaoks lükkesang liiga kõrge ja käed väsivad ära pikka maad liikudes. Teiseks tundsin ma selle käru puhul tõeliselt puudust turvarihmast, mis oleks käru ning turvakaare vahel, sest poiss lihtsalt kippus ennast sealt välja libistama. Kolmandaks takerdub see ikkagi üsna kergelt aukudesse ja vihmaveerennidesse ja tasakaal pole nii hea, nagu nelja rattalisel kärul. Suurim pluss teiste kärude ees on mugav kokkupanek, see osa on tõesti super.

Sama päeva õhtul sõitsin aga selle Baby joggeriga 101 lapsevankrit poodi ning tegin ära sissemaksu Tako v-road eest, kaks päeva hiljem tõi Kaido selle aga poest koju.

182813681_w640_h640_1

Tako V-road

Ma olen oma otsusega see käru osta 100% rahul. Jah täiskumm ei ole päris nii hea vedrustusega ja raputab siin kruusateel pisut rohkem. Ja kui liiga palju raskust taha lükkesangale panna, siis võib hakata taha poole kalduma/kukkuma. Aga need on väga väikesed pisiasjad. Lapsel on väga mugav kärus istuda ja magada. Jalatugi käib üles ja kaarvari praktiliselt turvakaareni alla, laps on kuivas ja pole ilmastiku meelevallas. Magamise ajal on ka vaiksem ja hämaram sedasi. Turvakaare ja vankri istumisosa vahel on vaheriba, mistõttu ei saa laps ennast lihtsalt välja libistama hakata. SUURED rattad sõidavad sujuvalt pea igal maastikul. Eesmised pöörlevad rattad on ka tõeliselt suured ja seetõttu on mugav liikuda ka linnas, ei jää vihmaveerenni kinni ja pole probleeme liikuda ka kõnnitee servadest üles ning alla. Väga super jalutuskäru. Minu jaoks meeldiv üllatus oli ka see, et seda on treppidest koos lapsega palju palju mugavam üles sikutada, kui Tako Acousticut.

Üldjoontes võin aga rahule jääda sellega, et ma olen suutnud meile välja valida tõesti vaid väga mugavad isendid. Mõlemad Takod on tõesti kiiduväärt ja oma hinda väärilised. Ja punane armas kergkäru sai küll andmete ja piltide järgi välja valitud aga tõepoolest on väga super käruga tegemist. Praegu naudib seda Inglismaal mu pisike õetütar, kui vanaemal külas on. Kui peaksin uuesti valima, teeksin otsused ilmselt täpselt samamoodi. Kuigi vb valiksin Tako Acousticu asemel mõne uuema Tako komplekti, sest minu arvates muutuvad need kohati aina ägedamaks. Mulle jäi silma näiteks eelmisel aastal Tako Mille, mis oli tõeliselt silmapaistev ja ilus.

Aga poolakaid ei tasu karta, väga vastupidavad ning töökindlad pillid. Isegi avarii pidas Acoustic ilusti vastu ja tagajärjeks vaid kõver velg. :)

DSCF0346

Red Kite Urban Jogger vs Mamas and papas zoom.

19 thoughts on “Kogemused erinevate kärudega

 1. Riko Viper näeb äärmiselt kole ja odav välja kuidagi, Mamas and Papas oma jällegi näeb minimalistlik ja ilus välja :)
  Mul endal on kogemusi vaid ühe firma vankritega ja nende puhul ka meeldib just pigem lihtne disain:)

  • Mu meelest see Riko Viper on mingi selline käru, millele erinevad firmad panevad lihtsalt oma kleepsu peale ja nimetavad uue nimega või on neid samasuguseid lihtsalt tõesti palju, aga jah… ei ole ilus ja see ebakvaliteetsus kuidagi nagu karjub selle käru puhul juba pildil :D

   • Neid on palju sarnaseid jah aga maale on see siiski suhteliselt hea tank. Vedrustus, rattad ja raam on väga tugevad ja korralikud. Ega muidu komplekt uuena 200 euri ei maksaks, kui kvaliteet kehva poleks. Samas ma olen rahul, et mul oli vóimalus see naabrilt saada, sest saime lapsega vähemalt liikuma ja temal oli seal väga tsill olla. :-)

  • Odav küll aga mulle ta isegi meeldis, rohkem kui pooled tänapäeva moodukärud. Viper on maale ideaalne tank, mis liigub igal maastikul, seda nii liiva, muda kui lume sees. Mamas and papas käru võib ilusam välja näha aga siin võib sellega ainult toas heal juhul kärutada. Äärmiselt ebamugav isegi linnatänavatel liikuda ja selle raha eest sellist endale never ostma ei hakkaks.

   Millise firma vankritega sul kogemus on?

   • Ma ise rahul, sest mu vankril on olemas kõik vajalikud asjad (st mu jaoks oli oluline, et sanga saaks pikemaks teha mugavalt – ma ise pisike aga mees pikemat kasvu), siis oli oluline käsipidur, sest soovisin, et saaksin käia rulluiskudega sõitmas.. lihtsalt kokkupandav, väga hõlpsasti käivad ära suured rattad ja mahub hästi autosse. :)

 2. Tore, et keegi on vähealt sama palju kärusid proovinud nagu mina, peale baby joggeri ei kattu meil ühtegi käru – kui aus olla, siis ma vist polnud enamusest varem kuulnudki :D
  Sina kindlasti oled meie katsetustega kursis, aga kui keegi soovib lisa lugeda kärudest, siis meie arvustused siin: https://lifeatlucky13.wordpress.com/category/karudest/
  Kusjuures… no ma ei suuda ka seda Baby Joggerit endale lõpuni meeldima panna, meil vaja varsti reisikäru ja ma muudkui otsin alternatiive (et ei peaks seda BJ-d ostma) – liiga palju asju, mis nende BJ-de puhul häirib – sinu mainitud lükkesang, mille kõrgust ei saa muuta, siis see, et jalatuge ei saa tõsta, siis see, et kangas on siuke sprodikoti riidest ja libe, piiluaknad käivad lahti takjaga, mis teeb kõvasti häält ja äratab magava lapse üles jne.
  Aga kui sul laps seal BJ-s oli, siis kas ta rihmadega kinni polnud, et turvakaare alt läbi libises??

  • Ei olnud kinni jah sest naabril oli see rihmade kinnitus ühest kohast õmblusest lahti läinud ja polnud jõudnud veel ära parandada. Mõne jaoks kindlasti BJ on ideaalne aga mitte meie jaoks. Mulle ei meeldi ka last koguaeg kinni toppida rihmadega ja V-roadis pole selleks üldse vajadust. :-)

   • Ma nüüd olen turvahull ja manitsen, et tegelikult peaks laps alati olema kärus ikka rihmadega kinni (mõtle kas või ise selle bussi intsidendi peale, mida kirjeldasid). Tean, et nt Mamas Papas Armadillo käru mudel on sihilikult tehtud ilma turvakaareta, et vanematel ei tekiks võlts turvatunnet ja ei unustaks siis rihmasid peale panna.
    Turvahull on rääkinud :D

 3. Mina kiidan ka väga Quinny käru. Oli esimese lapsega meil. Ja polnud see kolmerattaline ühti ebastabiilne või ohtlikum. Manööverdamine oli ideaalne lihtsalt, sai ka kõige kitsamas poes probleemideta käidud.
  Teise lapsega oli mu Crescent. Suur tank, aga manööverdus jäi kolmerattalisele kõvasti alla. Samas meeldis mulle väga, selline mõnus suur käru ja hästi madal, minusugusele jupikesele paras.
  Praegu on meil Mamas&Papas kergkäru, neljarattaline. Kui ma seda esimest korda pildi peal nägin, siis ma lihtsalt pidin selle omale saama. Lõpuks leidsin ühe kuulutuse, mis oli aktiivne :D Koju me ta igatahes tõime. On küll veidi laiem, kui teised kergkärud, aga meie jaoks pole see õnneks oluline, et täitsa pisikeseks kokku käiks. Kaasas oli veel mõnus soojakott. Kaarvari on veidi väike, aga jälle, meie jaoks pole oluline, sest me käime väljas hea ilmaga :D :D Eriti meeldib mulle turvarihmade süsteem. Pole selline nagu muidu, et laps on seljatoe külge aheldatud. Turvarihmad jooksevad tagumiku juurest üle õlgade ja ümber kere siis. Saab end liigutada, kuidas vaja, samas on turvaliselt kärus kinni ikkagi.

  • Kolmerattalisega on tõesti mugav manööverdada aga samas mu neljarattaline, millel eesmised rattad pöörlevad on minu arvates sama mugav. Ei ütleks küll, et suur vahe on. Lihtsalt pisut stabiilsem on. Aga baby joggeril nt reaalne oht külili käia, kui laps end näiteks kallutama peaks tugevalt. Seda mitu inimest öelnud.

   • See vist oleneb kärust ka. Meil oli üks poolakas kolmerattaline kergkäru ka vahepeal. See oligi väga kerge, aga samamoodi oli kerge sellega ümber käia. Selle pärast ma eelistan ka pigem raskemaid kärusid.

 4. Vaatan ja plaanin ise ka sortada takko v-road. Aga kui kaua laps seal olla saab?! môtlen just nii pikkust kui ka kaalu?! see jalaosa tundub üsna lühike?!

  • Kõige parem oleks ise poes ära käia ja proovida. :) Mu enda 90cm poiss tunneb ennast seal kärus veel väga hästi. Jah magamiseks hakkab ruumi pisut väheks jääma, st pea on vastas ja kui jalatugi üles tõsta, siis jalad veidi üle ääre aga teda see ei heiduta. Kilode poolest on kirjas 15kg nagu kõikil 3in1 komplektidelgi aga poes öeldi kohe, et see on lihtsalt mingite nõuete pärast nii ja tegelikult kannatab palju rohkem. Ise käin ikka niimodi ringi, et 15kg laps + käekott + lapse varuriided + enamjaolt läheb sinna alla ka poekraam. 25kg on kindlasti korraga olnud peal ja no problemo. Aasta kasutuses olnud ja jätkuvalt olen sellesse armunud. :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s