Jõulud

Praeguseks on see jõulumöll selleks aastaks jälle selja taha jäetud ja saab rahulikumalt hingata. Hirm oli pisut sees, et kuidas sel aastal kõik sujub ning kas jõuame omadega kõik valmis. Rääkimata sellest, et ega keegi tujutsemisega õhtut lihtsalt ära ei riku. Aga peab tunnistama, et jõuluõhtu möödus väga toredalt ning sujuvalt. Seda ilmselt suuresti tänu kallile mehevennale, kes meile appi tõttas. Muidu oleks ilmselt hätta ka jäänud.

Hakkasin ettevalmistustega peale juba 23ndal. Esiteks koristasin siin juba hoolega, teiseks tegin valmis Kaido emale, isale ja vanaemale kingitused ning küpsetasin õhtul valmis ka piparkoogid. Ise tainast ei teinud ning küpsetuskogemus oli ka minu jaoks esmakordne. Taigna ning glasuuri soetasin armsa naabrinaise käest, kes seda siin hoolega teha vorpis. Võtsin veel apelsini maitsega, et oleks ikka erilisem. Kõige ilusamad just välja ei tulnud aga esimese korra kohta võis päris rahule jääda ning maitsesid küll imehästi.
Kingid tegin Kaido perele ise, sest nad ei taha ühelgi aastal, et oleks mingit raha raiskamist ja kinkide ostmist. Ise tehtud asi ongi erilisem.  Otsustasin teha väikese mõttetera ning Matu käe ja jalajäljega raamitud “taiese”. Arvasin, et kõige keerulisem osa on kõigile sobiv mõttetera leida, kuid kõige keerulisemaks osutus hoopistükis Matuga käejälje tegemine, sest temal oli vaja ikka näppe üleval hoida või paar korda patsutada või näppe libistada.. Lõpptulemusena käejäljed just kõige ilusamad ei jäänud aga mälestus on vahva ikka, tulevikus tore vaadata palju kasvanud on.

DSCF1893

Vanaemale – Isale – Emale

24nda hommikul ärkasime ja hakkasime kohe vaikselt tegutsema. Koristasin wc ja vannitoa alustuseks ära ning senikaua kuni Kaido Matut vannitas, käisin mina ja panin riided kokku ning sahtlisse-kappi ära. Siis läks Kaido oma vennale bussi peale vastu ning mina panin kiiruga Matu voodisse ära. Kaido vend tuli, siis ma tõmbasin just tolmuimejaga alumist korrust üle, see oli siin üks suuremaid töid veel koristamise osas. Kaido läks kohe pesema ja mina tegin siin valmis kiiruga singi-juustu rullid lehttaignas.  Samal ajal hakkas Kaur kartuleid koorima ja Kaido ühines temaga peale pesemist. Lõpuks jätsingi mehed toiduga tegelema ning sain ka ise pesemas ära käia. Ja peale seda sain hakata vajalikke nõusid valmis otsima, vahepeal tekkinud nõusid pesema ning viimaseid asju valmis sättima. Kingid sättisin ka juba kuuse alla ära.

DSCF1898

Matu ärkas üle juba poole viie ajal, ehk siis teiste tuleku ajaks oli ta juba ärkvel ning rõõmus. Veidike alguses võõrastas ja tahtis issi ning onu Kauri süles olla aga juba üsna pea terroriseeris kõiki pereliikmeid ühtemoodi ning nõudis tähelepanu. Igatahes peale kohale jõudmist panid nadkingid kuuse alla, tõid kaasa võetud toidud kööki ning suunasin nad peale seda tuppa ära. Kaur oli mulle köögis abiks ja panime viimased toidud ilusti lauale ning lasin kiirelt panni pealt üle nii kapsad, kui ka verivorstid. Ja siis saimegi kõik jõululauda istuda. Õigemini teised istusid suure laua taha ja meie Matuga koos diivanilaua taha, sest söögilaua taha lihtsalt väga hästi enam ei mahtunud. Lõpuks otsustas ka Kaido ema meie seltsi diivanilaua taha tulla, niiet meil oli siin päris vahva.

Peale söömist lobisesime veidi aega niisama ning siis oli aeg hakata kingitusi lahti tegema. Matu kingihunnik oli loomulikult kõige rikkalikum ja suurem. Esimesena saigi kätte onu Kauri kingi, milleks oli täispuidust väike tool. Ideaalne kingitus, sest selle plastikust tooliga lendab ta pidevalt ümber. Täispuidust tool on aga talle parema kõrgusega ning tasakaalus paremini, ehk siis ei lenda enam sedasi ümber. Tassis oma tooli kohe diivanilaua äärde ja proovis ära, kuidas istuda on. Kiitis igatahes heaks ning istub ka hetkel väga hea meelega sellel. Järgmisena sai kätte oma kõige suurema kingituse, milleks oli mänguköök.

DSCF1904
Oma kööki paberist lahti “koorides” tegi Matu uskumatult ägedaid häälitsusi. Ta oli nii üllatunud ning õnnelik, et asus enne mängima, kui paber üleni ümbert ära sai. “Wauuu” kostus juba siis, kui paberi vahelt alles kraanikauss paistma hakkas. Kolistas köögis kapi ja ahjuga, pesi kraanikausis käsi ja pani pliiti tööle ja kinni. Laps oli niivõrd õnnelik. Õnn aga suurenes järjest iga pakiga, kui sealt tulid välja veel nõud, köögiriistad ning loomulikult mängutoidud. Seega 2 lego duplot, raamat ( Kaido töö poolt “Õpin joonistama loomi”.) ning pusle (Väike 9 jupiga ahvipildiga puidust pusle) jäid sellel õhtul täitsa puutumata, sest tal lihtsalt ei olnud oma köögi kõrvalt enam nende jaoks aega. Vanaemalt sai lisaks veel kingituseks mütsi, salli ja paksud talvekindad, kuluvad igatahes marjaks ära.

Köök

Matu ikea köök koos köögiriistadega. Ülemine riiul koos mikrokaga hetkel küll puudu, kuid tuleb hiljem järele. :) Aga need nõud on imearmsad ja näevad nii ehtsad välja, lihtsalt minid. Ja metallpotid ei purune ka nii kergelt. :)

51HymabaZiL._SX300_

See on vaid üks osa tema mängutoitudest. Lisaks pildilolevatele sai veel võrgutäie puu ning köögivilju.

1004004006939006

Ecoiffier mängunõud koos nõuderestiga. Tahtsin selle juba mytoysist tellida aga siis leidsin Prismast 2€ soodsamalt, minu õnn. :)

djrxzz5447a29474552

Vanaisa tõi Matule “Minu esimene maja” duplokomplekti.

2360_0-500x500

Ja mina ostsin talle Duplo numbrirongi.

Peale seda, kui Matu oma köögi kallal lammutas ja muust enam välja ei teinud, oli võimalus ka teistel oma kingid kätte saada. Kaido sai endale ilusa musta värvi triiksärgi ning universaalse multitööriista, mida ta siin veidi aega tagasi ihaldama hakkas. Ta tegelikult mõned aastad tagasi juba sai ühe sellise aga kuna see aastaid seisis kasutult, võtsin selle enda kasutusse ja nüüd siis on temal ka vaja. Saigi endale veidi asisema ning tundub, et ka tugevama tööriista. Tegelikult kaalusin ka alkomeetri ostu lisaks aga kuna mul emapalk on läbi, siis rahaliselt ei vedanud enam välja. Kes teab aga, vb käivad headel lastel päkapikud ka uuel aastal. :)  Kaido vend sai meilt plakati, millel on Inglise keelne tekst “Parimad vennad edutatakse onudeks”. Kaido isa, ema ning vanaema said klaasitud Mõtteteradega tahvlid, mille pilt on üleval juba välja toodud. Tundub, et neile meeldis. Vanaemal oli aga kõige parem meel ja arvas, et temale suunatud mõttetera on täitsa pihtas põhjas. Ehk siis minu nähtud vaev tasus ennast ikka ära. Ja Kaido ema sõber sai kingiks raamatu “101 eesti ravimtaime”.

581745

Kaido “Multitööriist”.

Minu kingikoti sisu oli üsna rikkalik. 2 “kingitust” oli küll mu enda sokutatud ning kolmas ema eest endale ise ostetud, ehk siis sisu ma juba teadsin. Endale sokutasin kuuse alla kilose Haribo kummikommi karbi, millest jagub tükiks ajaks maiustamiseks. Lisaks sattusin Rahva raamatu poes peale suurele allahindlusele ning sain “Süü on tähtedel” raamatu vaid 9,90€ eest (täishind 17,90€). Ehk siis sokutasin ka selle endale kuuse alla. Olen nagu väike muhv, kes iseendale kirju (minu puhul siis kinke) saadab. Lisaks sain ema poolt kingituseks “E.L James – Grey” ja Kaido isalt Nivea Care kreemi, mille üle on mul niisamuti hea meel. Nivea on üks imetegija. Kõige suurem üllatus ootas mind Kaido pakis, sest ta leidis mulle midagi niivõrd ideaalselt. Tunnistas pärast, et tegelikult tahtis mulle kuumliimi püstoli muretseda aga kuna liimipulgad olid parasjagu otsas, siis jättis selle plaani katki. Selle asemel sain endale hoopis roosas väikeses kohvris “Kaunistuste aplikaatori”, millega saan erinevaid kivikesi ning kaunistusi erinevatele materjalidele kinni sulatada. Selle jaoks sobivad küll spets kivikesed aga mul on ikkagi väga hea meel selle kingi üle. Mul ei olnud õrna aimugi, et midagi sellist üldse loodud on. Ülivinge :)

61WGefyVfCL

Minu Vaarika-Mustsõstra maitselised kummikommid :)

AncImg

Roosas kohvris kaunistuste aplikaator :)

10055b603e0f59d9be58b9868d338ec0536110f0

süü-on-tähtedel-filmikaanega

NIVEA_Care_Creme_Intensive_Pflege

Lisaks kõigele saime me Matuga jõulude ajal üllatusena kaks imetoredat üllatust. Esiteks tegi armas Kerli mulle niivõrd toreda üllatuse, ehk joonistas mulle pildi ning lisaks pildile oli pakis ka südamekujuline Merci kommikarp.

DSCF1906

Kerli üllatuskingitus mulle.

Ja 19ndal detsembril saabus meieni pakike, mis sisaldas imeilusat kingitust Matule. Nimelt minu endine klassiõde ning tema õde otsustasid koostööd teha ning mängida Matule Secret Santat.. ehk siis Kerttu heegeldas Matule imetoreda koerakese ning saatis oma õele Liisile Tartusse, kes omakorda selle meile saatis. Ja kui Matu siiamaani on küll pehmete loomadega mänginud aga pole ühtegi otseseks lemmikuks valinud, siis nüüd see koerake on tema lemmik. Koer kaisus vaadatakse telekat, ronitakse emme kaissu ning isegi magab koos oma koerakesega. Niiet ma ei tea mis võlujõuga see koerake on aga no tõesti imearmas lihtsalt! Seega veelkord suur aitäh armsale klassiõele Liisile ning tema imetoredale õele Kerttule. :)

DSCF1813

Meil olid igatahes imetoredad pühad. 25ndal käisid veel naabrid meil külas tähistamas nind 26 käisime meie omakorda naabrite juures. Ma loodan, et teil olid sama toredad pühad nagu meil. :)

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s