Fabula

Detsembri lõpus võttis minuga ühendust üks väga tore naisterahvas, kes pakkus mulle võimalust tutvuda uue e-raamatu äppiga, mis kannab nime FabulaLoomulikult pakkus see mulle huvi ning peale väikest kirjavahetust saingi endale äppi alla laadida ning sellega lähemalt tutvust teha. Praeguseks olen sellega jõudnud rohkem tutvuda ja ühe raamatugi läbi lugenud, seega saan ka teile sellest rääkida.

Tegemist on põhimõtteliselt kuutasulise e-raamatute raamatukoguga. Kasutada saab seda erinevate nutiseadmetega ning lugeda kuu jooksul nii palju raamatuid, kui ise lugeda jaksate. Väga mugav on äppi kasutada näiteks reisidel, pole vajadust suuri ning raskeid raamatuid kaasa tassida.

Kui nüüd aga rääkida äppi plussidest ja miinustest, siis plussid kaaluvad ikka täiega üle.

+ Kasutusmugavus –  Väga mugav on avada äpp ja lihtsalt lugeda. Jääb ära kusagilt albumist sobiva raamatu otsimine.
+ Järjehoidja – Ma ei tea, kas ma pole siiani leidnud normaalselt lugerit aga tavalisi e-raamatuid lugedes on iga kord ilge jama selle õige järje leidmisega. Selleks on Fabula äpp ideaalne, et ei pea hakkama ise kusagile järge toppima vaid sulged lihtsalt äppi  ning järgmisel korral avades avab raamatu täpselt sealt, kus lugemine pooleli jäi. Niisamuti võid tahvlis äpi sulgeda ning telefonis avada ning jätkata sama koha pealt lugemist. Ülim mugavus.
+ Ööreziim – Kõige suurepm pluss tavaliste e-raamatute lugemiseks mõeldud äppide ees on võimalus valida e-raamatule sobiv taustavärv ning kirjastiil. Valge taust hakkab kiirelt silmadele. Minu enda lemmik hetkel on liiva karva taust, millel on tumepruun kiri. Öiseks lugemiseks sobib kõige paremini aga must taust ja valge kiri. Lisaks kirjastiilile saab valida ka enda jaoks sobiva kirja suuruse.
+ Hind – Kuutasu on soodsam, kui Elisa raamatul. Ja ilmselgelt on odavam võtta kuutasuline laenutus, kui e-raamatuid ükshaaval ostma hakata. Lisaks sellele on vaja Elisa raamatuga sõlmida oma nimele leping ning maksad tagant järele. Kuid Fabulaga ei pea sõlmima mingit lepingut. Teed endale konto, maksad lihtsalt endale sobiliku perioodi (1 kuu, 3 kuud või 6 kuud) eest ning loed. Lisaks kõigele on võimalus Fabula kodulehelt e-raamatuid ükshaaval osta, kui kuutasulist võimalust ei poolda.
+ 5 keelt – Äppi saab kasutada lausa viies keeles, ja sealt leiab kuues erinevas keeles raamatuid. Lisaks eesti keelele ka inglise, vene, läti, soome ja saksa keeles.
+ Jaga sõpradega – Väga mugav jagada sõpradega mis raamatut parasjagu loed või mõnest raamatust lemmik tsitaate.
+ ja – Põhirõhk on kodumaisel kirjandusel – Ühelt poolt on see väga suur pluss, et nad panevad põhirõhu kodumaisele kirjandusele. Sellisel juhul on suurem võimalus ka neil väikestel tegijatel, kes muidu tähelepanuta jääksid.  Teiselt poolt on jällegi miinus, sest tahaks ju lugeda ka välismaist ning hetkel populaarset kirjandust.
– Raamatu valik – Hetkel on raamatu valik eesti keeles veel üsna väike, kuid seda täiustatakse igapäevaselt. Ilmselgelt mida rohkem kasutajaid ning nõudlust, seda rohkem tekib keskkonda ka raamatuid ning seda enam kirjastused tahavad nendega koostööd teha. Praegusel hetkel on keskkonnaga liitunud juba üle 20 kirjastuse.

Hetkel oskakski ainsa miinusena välja tuua väikese valiku. See aga ei tähenda seda, et seal ei oleks raamatuid, mida lugeda. Mul on hetkel oma “raamatukokku” lisatud juba kuus teost, mis ootavad oma lugemisjärge. Hetkel lihtsalt loen jõulukingiks saadud Grey enne läbi ning asun siis Fabula raamatukogu kallale.

Kes selle vastu huvi tundma hakkas, siis väikese osaga Fabula raamatuvalikust saab tutvuda nende kodulehel SIINLisaks kõigele on hetkel veel püsitellimusega liitujatele eripakkumised.
1 kuu = 5,71€ kuus ( Tavahind 7,99€)
3 kuud = 13,71€ (Tavahind 23,97€)
6 kuud = 25,71€ (Tavahind 47,94€)

Lisaks sain ma võimaluse ühele oma armsale lugejale välja loosida Fabula 1 kuu tellimuse. Ehk siis hoidke silmad ja kõrvad lahti, sest üsna varsti tuleb siin blogis väike Giveaway, mis sobib raamatusõbrale ideaalselt. :)

12292629_1491060294530549_1994460407_n

5 thoughts on “Fabula

  1. Tômbasin endale just paar päeva tagasi elisa raamatu, et 50 varjundi raamatut “uurida”. Môtlesin veel, et 14 päevane tasuta prooviperiood jääb lühikeseks, et raamat läbi lugeda.
    Erinevalt paljudest negatiivsetest kommentaaridest mina ei suutnud oma ” raamatut” käest panna ja lugesin igal vôimalikul vabal hetkel ja nii ta 2 päevaga loetud saigi. Nüüd tahaks juba järgmist osa, aga ei sinu jagatud lehel ega mujal seda e-raamatuna lugeda ei saa. Ja pagan, raamatukogus ka välja laenutatud.
    Vabanda mu pikka ja üsna teemavälist kommentaari, aga tahtsin oma arvamust jagada. Kuidas sulle endale see raamat tundub? Märkasin, et sul on viimane osa käsil…

    • Ma olin eelnevalt ise ka selle raamatu suhtes kõhkleval seisukohal. Eelkõige just selle pärast, et kõik seda hirmsaks pornoks pidasid. Aga kui ma 2014 aasta alguses endale selle raamatu võitsin siis samamoodi sai see väga kiirelt läbi loetud ja väga meeldis. Varjunditest kõige parem on minu arvates teine osa. Kolmas osa jätab mulle veidi pooliku mulje, nagu oleks üritatud mitu raamatut ühte pressida ja siis seda hakitud, ehk palju välja jäetud. Grey raamatul hetkel 1/3 läbi loetud ja jätkuvalt meeldib. Justkui sama lugu aga nagu ei ole ka. Igatahes mina küll soovitan. :)

      Eks teised osad ilmuvad ka kunagi e-raamatuna, see võtab lihtsalt aega. Paraku kui osta endale ei taha siis peabki ootama. Või leidma mõne tuttava, kellel see raamat juba olemas on. Minul õnnestus tuttavalt laenata teine ja kolmas osa ning jutti läbi lugeda. Nüüd nö neljas raamat oli mul kuuse all. :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s