3/50 ehk 35.Raamat, mis on vanem, kui sina

Aega võttis aga asja sai. Ei tea kuidas praegu see raamatu lugemine nõnda venis. Igatahes sain läbi loetud selle aasta kolmanda raamatu, milleks on Erica Jong – Lennuhirm.

lennuhirm
Selle raamatu puhul loeb täpselt väljend “Algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama”. Ehk siis raamatu algus venis nagu tatt ja kuidagi ei tahtnud edeneda. Lugu ei olnud kohe algusest peale kaasahaarav ning mitu korda tekkis tahtmine see nurka visata. Aga mul on hea meel, et ma seda ei teinud ning sundisin end edasi lugema.

Raamatu avastasin ma üldsegi Fabula Instagrammi kontolt, kus seda raamatut on kirjeldatud nii:

Raamatu muutis skandaalseks autori julgus näidata naist möllavate hormoonide küüsis oleva emasloomana, kes otsustab järgida oma soove, ihasid ja seksuaalset kutset.
Peategelaseks on luuletaja Isadora, kes otsib küll armastust, kuid ei suuda seda ära tunda, teda pimestab seksihullus. Ta on pööraselt ambitsioonikas, aga romantilised fantaasiad viivad teda alati mujale. Ta tahab kõike ja korraga. Ta meel pole rahulik. Tal tuleb ikka ja jälle võidelda oma hirmudega üksinduse ja hüljatuse ees.

Minu esimene arvamus oli, et eks ta sinna 50 halli varjundi kanti läheb aga eksisin, need kaks raamatut on ikka väga erinevat masti. Raamatu faktid on suuresti kirjaniku enda elust võetud ja/või peegeldatud. Ja kui esimene pool venis, siis alates minevikumeenutuste kirja panekust hakkas see raamat mulle tõeliselt meeldima ja ootasin lausa lapse magama minekut, et saaksin uuesti tahvli pihku haarata ning edasi lugeda.

Ehk siis omalt poolt soovitaks kindlasti lugeda. Vähemalt mind pani küll selle lugemine elu üle järele mõtlema.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s