Kui kass vajab rahusteid.

Eelmise nädala alguses hakkas meil Preili lolli mängima ja igale poole kusema, kuhu vaja ei ole. Esialgu lasi Matu riietele. Järgmisel päeval lasi oma pesa täis ning üritas mitu korda minu diivanilohku (diivanil alt üks vedru puru, seega lohk sees) ennast häda tegema sättida aga sain jaole. Viimasel korral sai väikese sortsu lasta aga õnneks tekk peal, seda lihtsam pesta. Ta on varem ka trallitanud ja näiteks musta pesu kasti ning minu riietele ennast kergendamas käinud aga olen seda seostanud sellega, et tema arvates liivakast täis. Aga ma olin just liiva välja vahetanud ja kast oli täiesti puhas. Riietele ja minu kohale laskmine võiks justkui olla karistus meile aga mind pani muretsema just see enda pesa täis laskmine, sest ta senimaani enamus päevast magab just seal.

Teisipäeval ei jäänudki muud üle, kui panin kassi wc-sse kinni ning palusin Kaidol arstile aeg kinni panna. Selline pissimine võib viidata põiepõletikule ja muidugi ma ei taha, et kass kannatama peaks. Üritasin veidi aega hiljem kassi välja lasta aga tema tormas loomulikult otsejoones kohe jälle pessa kusele ja ründas jälle diivanit ka. Ei jäänudki muud üle, kui kass elas need päevad siis wc-s. Põrandaküttega soe põrand ja panin ikka head ja paremat süüa ka kassile ning käisin teda seal hellitamas.

Reede hommikul panime kassi kandekasti ning sõitsime temaga linna. Kaido viis kassi kella 9-saks Maxi lemmikloomakliinikusse ning jättis päevaks sinna uuringutele. Ees ootasid teda uriiniproov ning ultraheli. Päeval sai Kaido siis kliinikust kõne, et kassil põiepõletikku ega liiva/kristalle ei ole. Mingisugune kerge põletikualge pidi kusagil organismis olema aga põis on igatahes puhas ja korras. Tuleb välja, et meie kassil on hoopis “Ärevushäired” ja kassikene vajab nüüd rahusteid (feromoone). Saime kaasa 5 päeva jagu põletikuvastast ravi 1x päevas ning 10 päeva rahusteid 1x päevas. Lisaks pidime ostma kassile uusi mänguasju ning peame vähemalt 15 minutit päevas temaga mängima ja teda väsitama. Põletikuvastane rohi pandi doosidena süstaldesse, mida siis otse suhu tuleb lasta. Rahusteid anti valida kahte sorti. Kas stepslisse pistetav aparaat, mis siis feromoone tuppa laiali paiskab, mille hinnaks oli 35 eurot. Või siis pulbriga kapslid, mille sisu tuleks toidu peale valada, mille hinnaks oli 8 eurot. Me otsustasime viimase kasuks, sest esiteks on maja suur ja mõju ilmselt võib väikeseks jääda ning teiseks on hinnavahe ikka korralik. Lisaks käisin ostsin kaks pulga otsas mänguasja, millega kassi nüüd kodus siis kolmekesi lõbustame.  Õhtul koju jõudes muidugi lasi suurest õnnest kohe mu käekoti täis ja ühe öö veetis igaks juhuks veel wc-s, kuid nüüd tundub asi vähemalt korras olevat. Magab jälle voodis kaisus ja pole rohkem näinud, et kusagile mujale pissile roniks, kui oma kasti.

Ma ei suuda ära imestada, kui palju jamasid võib ühe kassiga olla. Ma ei ole Tootsiga 10 aasta jooksul ka nii palju arstide vahet käinud ja teda ravima pidanud, kui plikaga nüüd. Küll on silmad haiged, küll lõi steriliseerimise tagajärjel haava kerge põletiku, siis on kolmas ja neljas häda. Kõige kummalisem on see, kust kuradi kohast see ärevushäire nüüd kassil tulla võis. Me ei ole kolinud, me ei ole uusi lemmikloomi võtnud. Ei ole olnud mingeid suuremaid elumuutuseid, mis võiksid kassi kuidagi mõjutada. Laps mängib temaga iga päev ning loobib talle aina kõlisevaid palle. Pigem saaks aru, kui Tootsil oleks mingid häired, sest tuli tema koju mingisugune teine kass, kes teda ööpäevaringselt terroriseerib.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Meie väike psühhopaat. :)

2 thoughts on “Kui kass vajab rahusteid.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s