Raamatud 4 ja 5

Kui kolmas raamat venis nagu tatt, siis neljas ja viies raamat olid hetkega loetud ja olen juba omadega kuuenda kallal.

33. Raamat, mille suudad läbi lugeda ühe päevaga – “Chris Forester – Mõrv Green Islandil”
47. Raamat, mille pealkirjas on naise nimi – “Chris Forester – Wanda, sa oled meeletu”

Mõlemad on Chris Foresteri sulest tulnud krimilood ja üsna kerge lugemine. Mis muidugi ei tähenda, et raamatud seetõttu halvemad oleksid. Peale esimest Foresteri raamatut arvasin küll, et ilmselgelt pole tegemist just kõige parema krimikirjanikuga, kuid peale teist raamatut mu arvamus juba temast muutus. Tundub, et see üks raamat seal vahel oli lihtsalt “must lammas”. Nende kahe raamatu puhul oli üsna raske vahepeal tahvlit/telefoni käest panna ja seetõttu nad nii kiirelt otsa saidki. Ning mis mulle väga meeldib on see, et kirjanikul on samad põhitegelased, mitte iga lugu täiesti 100% erinev. Kummalisena näib mulle aga see tõsiasi, et igas raamatus vähemalt pooled tegelased joogisena rooli istuvad. Ja ma ei räägi ühest õllest vaid ikka kangemast kraamist, nagu näiteks viski.

Mõrv Green Islandil on Chris Foresteri esimene kriminaalromaan. Ootamatult sureb üsna terve ja krapsakas vanadaam, kellest jäi maha poolpime vana kass ning lagunev maja mere ääres. Õige pea selgub aga tõsiasi, et daam mürgitati. Kohale sõidavad daami lähedased, kes loodavad kopsaka testamendiga endale terve varanduse kokku ajada aga saavad ebameeldiva üllatuse osaliseks, et neid on testamendist täiesti välja jäetud. Kassi ja maja ainupärijaks saab hoopistükis kõigile tundumatu mees – Frank Steel. Lahti läheb tõeline kassi-hiire mäng, sest lähedased ei taha asjaga kuidagi leppida ning ähvardavad testamendi vaidlustada. Samal ajal üritab maja ainupärijaks osutunud eradetektiiv aga selgusele jõuda, kes vanadaami tappis.

Wanda, sa oled meeletu on aga Wanda sarja kolmas raamat. Loo keskmes on rikas ärimees, kes palub abi detektiivilt, et teada saada kellega ta naine teda petab. Üsna pea leitakse mees aga oma jahilt surnuna. Esialgu kahtlustatakse õnnetust, kuid lõpuks selgub siiski tõsiasi, et mees on mõrvatud. Seejärel üritatakse tappa ka ärimehe tütart ning lugu läheb veelgi keerulisemaks.

Peab taas tõdema, et e-raamatuid on ikka äärmiselt mugav lugeda, eriti õhtul voodis. Praegu on mul aga Fabula äppis veel terve hunnik raamatuid ees ootamas, mida ma hirmsasti lugeda tahaks. Ja mida rohkem teised blogijaid raamatuid tutvustavad, seda rohkem mina jälle lugeda tahan. Vähemalt inglismaale minnes pole probleeme, et lugemisvara ei jaguks.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s