Fathers and daughters

Otsustasin täna poisi lõunaune ajal vahelduseks mõnda filmi vaadata. Sain alles hiljuti naabrinaiselt mõned uued filmid ja valisin sealt siis nime järgi välja “Isad ja tütred”. Filmi sisuga ma eelnevalt ei tutvunud aga filmi vaatama hakates mõtlesin küll mitu korda, et oleksin pidanud seda vist tegema.

fathers-and-daughters-poster2

Filmi sisu: See on lugu armastusest isa ja tütre vahel, kes elavad New Yorgis 25-aastase vahega. Lugu leiab aset korraga kahel ajahetkel: 1980ndatel, mil Pulitzeriga pärjatud kirjanik ja lesk Jake Davis võitleb viieaastast tütart Katiet kasvatades vaimuhaigusega; ning tänapäeva Manhattanil, kus 30-aastane Katie peab lahingut teda lapsepõlvest saadik saatvate deemonitega.

See film tekitas minus nii kahetiseid tundeid. Eelkõige muutis mind aga kohutavalt kurvaks ning pani mind nutma. Täiesti mõistusevastane on see, et üks väikene tüdruk näeb pealt oma ema surma ning leiab ka isa ühel hommikul vereloigust surnuna. Filmi sisu oli aga üsna raske jälgida, sest kohati ei saanud üldse enam aru, kas parasjagu on Katie väikene või suur. Niisamuti jäi veidi arusaamatuks suure Katie probleem ning mõttemaailm. Arusaadav on see, et inimene kardab lähedasti kaotada peale selliseid draamasid aga.. minu jaoks veidi veider lähenemine. Eks iga inimene, kes on lähedasi kaotanud, näeb seda asja ilmselt oma mätta otsast erinevalt.

Film ei ole üldse paha aga minu jaoks on selliseid lähedaste kaotusega seotud filmid lihtsalt TOO MUCH. Niisamuti paljud kiidavad filmi “Big Hero 6” aga minu jaoks oli see liiga üle võlli. Mille jaoks multikatesse ka selliseid valusaid teemasid sisse suruda? Igatahes kõvema närvikavaga inimestele soovitan kindlasti aga minusugustele nõrkadele piripillidele võib see film halvasti mõjuda ning endast välja viia.

2 thoughts on “Fathers and daughters

  1. Hea, et hoiatasid. Mina ilmselt ei vaata. Muidu nutan ja pärast veel päevi mõtlen, et oli ikka kurb lugu, miks ma küll vaatasin. Vanasti, enne lapsi ma ei lugenud enne filme sisututvustusi kunagi selle mõttega, kas hakkan nutma või ei, aga nüüd..! :)
    Samas vaatasin eile Vihast kaheksat, aga see oli Tarantino, seal said kõik lõpuks surma. Õnneks ei olnud nad omavahel eriti lähedased ja koledamatel kohtadel sai silmi kinni panna. Ma lihtsalt sellepärast käisin, et peale Avatari polnud vist kinno sattunud :)

    • Üks asi ongi lihtsalt mingi märul, kus on palju surnuid. Teine asi on lähedaste kaotus. Ma olen peale venna surma selles osas väga tundlik ja tean, et minusuguseid on veel.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s