Raamat number 9.

31.Raamat, mille põhjal on valminud/valmimas film – Veronica Roth – “Lahkulööja”

Olin ammu tahtnud seda raamatut lugeda. Selle põhjal tehtud film meeldis mulle väga ja kuna õetütar kiitis, et raamatud on paremad siis ilmselgelt tahtsin ka raamatutele küüned taha ajada.

lahkulööja

Lahkulööja: Beatrice Priori Chicagos koosneb ühiskond viiest killast, millest igaüks kummardab ühte voorust: Siirad ausust, Isetud ennastsalgavust, Kartmatud vaprust, Sõbralikud rahumeelsust ja Erudiidid intelligentsust. Igal aastal peavad valimispäeval kõik kuueteist-aastased otsustama ühe killa kasuks, et pühendada sellele oma ülejäänud elu. Beatrice’i jaoks tähendab see oma perekonna juurde jäämist või siis otsust olla see, kes ta päriselt on – mõlemat ta ei saa. Tema valik üllatab kõiki, ka teda ennast.
Otsuse langetamisele järgnevate ränkraskete katsete ajal võtab Beatrice endale nimeks Tris ja annab koos teiste kandidaatidega endast kõik, et olla oma valiku vääriline. Kandidaatide vastupidavus pannakse proovile karmides füüsilistes katsetes ja pingelistes psühholoogilistes simulatsioonides, millel on mõne jaoks laastavad tagajärjed. Kuna katsed muudavad kõiki, peab Tris otsustama, kes on tema tõelised sõbrad ja kuidas mahub uude ellu armulugu kord ligitõmbava ja siis jälle teda marru ajava noormehega. Aga Trisil on ka saladus, mida ta varjab kõigi eest, sest teda on hoiatatud, et vastasel juhul võib teda oodata surm. Avastades, et näiliselt ideaalset ühiskonda ähvardavad lõhkuda rahutused ja teravnevad lahkarvamused, saab ta ühtlasi teada, et tema saladus võib aidata tal oma lähedased päästa… või siis hävitab hoopis tema enda.
Debüütautor Veronica Roth tungib oma Lahkulööja-sarja esimese osaga jõuliselt noortekate maailma. Sari koosneb düstoopilistest põnevikest, mis peidavad endas innustavaid otsuseid, südantlõhestavaid reetmisi, rabavaid tagajärgi ja ootamatut armulugu.

Mul oli film silme ees ja raamat oli minu jaoks seega tõeline üllatus. Niivõrd paljud asjad olid hoopis teistsugused, kui filmis. Raamatus toimus palju rohkem kui filmis ja raamat oli palju sisukam, kui film. Kuigi ma ju teadsin tänu filmile juba loo sisu, siis lugeda oli ikkagi tõeliselt huvitav. Pigem oligi hasart sees, et kuidas nüüd raamatus see või too reaalselt kirjas on.

4770070874851

Peale raamatu lõpetamist otsustasin uuesti ka filmi ära vaadata. Kunagi sai see esimest korda ette võetud ainult näitlejate pärast.  Sel korral jälgisin just eelkõige seda, et kui erinevad nad raamatuga ikkagi on. Spoilima ei hakka ja erinevusi välja tooma aga neid oli ikka piisavalt, et ming häirida. Ja raamat ON parem!

Nüüd on aeg triloogia teine osa ette võtta ning läbi lugeda. :)

3 thoughts on “Raamat number 9.

    • Olen nõus, tõesti on hea ja kaasahaarav triloogia. :) Ja filmi ootan juba väga. Aasta on üsna kiirelt läinud, teist osa oleksin nagu eile kinos vaatamas käinud :D

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s