Raamat number kümme

21.Raamat, mis räägib religioonist – “Nele Siplane – Mina olen moslem”

mina-olen-moslem

“Olen naine, olen eestlane, olen kahe lapse ema, olen abikaasa, olen tütar ja olen õde, olen tädigi, olen inglise keele filoloog ja tõlkija, olen raamatukirjutaja ja blogija, vahel koguni ajakirjanik, olen, olen, olen….
Ent kui ma ütlen, et olen moslem, siis olekski justkui kõik öeldud,” kirjutab Nele Siplane raamatu sissejuhatuses.
Raamat annab ülevaate islami olemusest, rääkides samas ka autori enda teest islamini, seda üldse mitte ainuvõimalikuks teeks pidades.
“Inimesed ikka leiavad endale teeviitu, mille suunas edasi minna, olgu selleks siis islam või budism või mis tahes õpetus. Islam tuli minu ellu ajal, mil vajasin edasiminemiseks eneseusku, mõtestatust, turvalisust, loogilisust, tugevaid seinu oma tulevasele majale. Kõike seda olen ma islamist ka leidnud, ja seeläbi ka rahu ja tasakaalu. Islam tähendab mulle ennekõike siiski eluviisi kui sellist. Tähendab juhatust, mille järgi rahujalal elada,” kirjutab ta.

Ma ootasin selle raamatu lugemist väga ja asusin selle kallale üsna suure innuga. Paraku mu ind hakkas õige pea iga leheküljega raugema ning viimased lehed venisid taaskord nagu kaameli tatt. Ma ootasin midagi enamat, lootsin lugeda rohkem reaalselt moslemite elust ning olemusest. Reaalsuses on raamat aga minu jaoks lihtsalt üks puder ja kapsad. Inimene üritaks justkui iseendale lihtsalt kinnitada, et ta on moslemina ja võõras riigis hirmus õnnelik, kuigi üle üle lehe vähemalt õhkus raamatust tegelikult kurbust ja igatsust. Ja seda nii võõra riigi, kui ka moslemi seaduste tõttu.

Lõppkokkuvõttes uuesti ma seda raamatut ei loeks ja väga kellelegi soovitama ka ei kipu.

Küll aga olen ma jätkuvalt õnnelik Fabula appi üle, sest tänu sellele on praegu reisil niivõrd mugav lugeda ja ei pidanud tervet raamatukogu siia Inglismaale kaasa tassima. Paar kuud ilma lugemata on ka nagu nadi elada. Eriti mõnus on see, et saan lugeda nii telefonist kui ka tahvlist ja järg on mõlemas sama koha peal, ehk siis ainult ava ja loe. Roningi nüüd teki alla järgmist raamatut lugema, millega hommikul algust tegin ja millest 50% juba loetud on.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s