Raamatud number 11 ja 12

Mõnda aega tagasi lugesin Mesiliisi blogist postitust noorteromaanide kohta ning tekkis endal ka suur soov need läbi lugeda. Varem ei jõudnud neid ette võtta, kuid nüüd mõned päevad tagasi asusin neid endale sisse ahmima ja ei suutnud enne käest panna, kui need olid läbi loetud. Jutt siis Gayle Formani “Kui ma jään” ning “Kuhu ta läks” raamatutest.

41.Raamat, mis põhineb mõnel armastuslool – “Gayle Forman – Kui ma jään”
50.Raamat, mille on kirjutanud naissoost kirjanik – “Gayle Forman – Kuhu ta läks”

formankuimaj22nkaas

— Kui ma jään: “Kuula mind,” alustab ta teraval metalsel häälel.
Teen nüüd silmad pärani lahti. Tõusen nii sirgelt istuli, kui suudan. Ja kuulan.
“Jää.”

Päeval, mis algab nagu iga teinegi … on Mial olemas kõik: armastav pere, tore ja jumaldav kallim ning silme ees terendav tulevik täis muusikat ja erinevaid võimalusi. Ühe hetkega võetakse temalt peaaegu kõik. Elu ja surma, õnneliku mineviku ja tumeda tuleviku vahele lõksu jäädes peab Mia langetama elu kõige tähtsama otsuse.
Romantiline, haarav ja meeltülendav romaan kätkeb endas samaaegselt traagilist ja lootusrikast lugu mälestustest, muusikast, elust, surmast ja armastusest.

Kuna ma olen ise kaks perekonnaliiget väikese vahega kaotanud, siis läks see lugu seda enam mulle hinge. Üritasin ennast panna nii Mia, kui Adami ja tema vanavanemate rolli. Ja kui mulle üldiselt sellised olevik-minevik-olevik-minevik raamatud väga ei istu, siis selle raamatu puhul see toimis väga hästi ja ei häirinud. Pigem andis just raamatule palju juurde.

Kuna sain Liisi postitusest teada, et selle raamatu põhjal on ka film valminud, siis loomulikult oli mul vaja ka film kohe takkajärgi ära vaadata. Taaskord oli filmi ülesehitus pisut teistsugune ning ka lõpp teistsugune, mis aga ei jäänud mind sel korral häirima. Tavaliselt mind väga häirib, kui raamat ja film teineteisest väga palju erinevad. Ja kui tavaliselt on minu jaoks raamat alati parem siis sel korral ma ei oskagi öelda, kumb neist parem on. Chloë Grace Moretz sobis minu arvates Mia rolli lausa valatult, imeline näitlejanna.

formankuhutal2x

—Kuhu ta läks: Ta suudles mind hüvastijätuks. Ütles, et armastab mind rohkem kui elu. Seejärel läks ta turvakontrollist läbi. Ega tulnud enam kunagi tagasi.

Kolm aastat tagasi lahkus Mia Adami elust. Ja kolm aastat on Adam juurelnud miks. Kuid siis, täiesti juhuslikult, kohtuvad nad taas New Yorgis ja veedavad unustamatu öö linnas, mis kunagi ei maga. Viimaks ometi on Adamil võimalus esitada Miale küsimusi, mis on teda kummitanud. Aga kas nendest imelises linnas veedetud tundidest piisab, et kõik igaveseks seljataha jätta – või antakse esimesele armastusele tõesti uus võimalus?—

“Kuhu ta läks” on “Kui ma jään” raamatu järg. Kuid kui “Kui ma jään” oli kirjutatud Mia vaatevinklist, siis “Kuhu ta läks” räägib hoopis loo Adami pilgu läbi. See osa on kindlasti täis rohkem küsimusi ning tundeid. Pettumus, valu, teadmatus ning tuhandeks killuks purunenud süda. Minu jaoks lõppes raamat aga ootamatult, sest olin juba leppinud poole raamatu pealt, et nüüd nii ongi.

Mulle need raamatud meeldisid, piisavalt palju et võiks neid tulevikus veel lugeda. Sisu on kergelt mõistetav kuid sellegipoolest on raamat väga huvitav ning kaasakiskuv. Koguaeg toimub midagi ning ei ole 10 lehekülje kuiva kirjeldust, milline maja või mingi maal välja näeb. Vahelduseks igasugu fantaasialugudele on väga mõnus lugeda ka selliseid kurbi ja reaalsemaid lugusid. Panevad elu üle oi kui hästi järele mõtlema ja rohkem väärtustama olemasolevat. Ja taaskord olgu tänatud Fabula äpp, tänu millele ma siin inglismaal olles nii mõnusalt lugeda saan. Õhtul on nii mõnus ju voodis lesides lugeda, ilma et last laelambiga häirima peaks hakkama. Teeks kohe musi sellele, kes e-raamatud välja mõtlesin ning suure kummarduse Fabula loojatele.

12 raamatut on loetud, 38 raamatut veel lugeda :)

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s