Raamatud 13 ja 14

Vahepeal olen jälle mõnusalt end lugemise lainele sättinud, kuid pole loetud raamatuid veel kirja pannud. Nüüd parandan oma vea.

48.Raamat, mille põhjal tehtud filmi oled varasemalt juba näinud – “Veronica Roth – Mässaja”
38.Raamat, mis on välja antud 2015. aastal – “Stig Rästa – Minu Kennedy”

Mässaja on Lahjulööja triloogia teine osa. Veronica Roth on fantastiline kirjanik, raamat lausa sulab käte vahel ning saab imekiirelt loetud. Teises osas painab Trisi kohutav süütunne ning ta ei oska sellega kuidagi toime tulla ning eluga edasi minna. Teda ootab ees palju pettumusi ning valikuid. Tõsises ohus on ka tema suhe Tobiasega.

Mul on hea meel, et ma käisin eelmine aasta seda filmi Melanyga kinos vaatamas ning alles nüüd jõudsin raamatu lugemiseni, sest muidu oleksin ikka kohutavalt pettunud. Kui esimene osa erines filmist juba üsna palju siis teine film on minu arvates ikka totaalselt mööda. Lugu oleks justkui sama aga tegevus täiesti erinev. Seega oli pigem suur üllatus raamatut lugedes, mitte suur pettumus filmi vaadates. Lõpetasin just uuesti selle filmi vaatamise ja ütlen ausalt, et raamatud on selle triloogia puhul väga palju paremad. Näitlejad on head, selle kohta pole mitte midagi öelda. Aga kui isegi lihtsaid fakte ei suudeta raamatu järgi tehtud filmis õigesti teha, siis millest me räägime? Näiteks aamatus lööb Tobias oma emaga kampa ja Tris on selle vastu, kuid filmis on alguses täiesti vastupidi.

Eks näis mis kolmas film endast kujutab, lähme lähiajal seda kinno vaatama Melanyga. Minu õnn, et mul kolmandat raamatut veel ei ole ja seda lugeda ei saa. Siis saan taas hiljem lugedes üllatuse osaliseks, mitte ei pea pettuma.

Divergent

Minu Kennedy oli minu jaoks aga suur üllatus. Kui esialgu kahtlesin, kas on mõtet üldse oma aega raisata selle raamatu lugemisele, siis lõpuks kätte võttes ei suutnud ma seda enam käest panna. Kui Stig tundus mulle juba enne sümpaatne, siis praegu pean ma temast veel rohkem lugu. Suur julgustükk temast oma mineviku must pesu rahva ette sedasi laiali laotada ning kõigest nii avameelselt rääkida. Ma usun, et nii mõnelegi inimesele mõjub see raamat väga inspireerivalt, kes oma mustast august kuidagi välja ei suuda ronida. Mul tekkis tahmine endal ka kott pakkida ning teele asuda. Suur tänu sellele armsale lugejale, kes mul seda lugeda soovitas. Mina soovitan ka kahe käega seda kõigil lugeda!

9789949387410

Ja suur aitäh Fabulale, tänu kellele mul see raamat õnnestus läbi lugeda. Ilmselt poodi ostma poleks ma seda raamatut läinud aga nüüd olen arvamusel, et võiks täitsa koju riiulisse soetada selle küll. Nüüd aga asun ahnelt “Kiera Cass – The Selection” sarja kallale, mille kaaned on lihtsalt niivõrd kutsuvad ja on oma järge mu äpis oodanud juba tükk aega.

Ps. Siia alla lisan ka info selle kohta, et võtan ka osa #sharetheculture raamatuvahetusmängust ning ootan teid ka kampa lööma. Saad kellegi päeva rõõmsaks teha ning tehakse ka sinu päevad rõõmsamaks, kui mõned raamatud sulle vastu postkasti potsatavad. Kes huvitatud siis jätke oma e-mail siia alla ning jagan teiega andmeid :)

Liitusin ägeda raamatuvahetamis mänguga, et kogeda ülemaailmset kultuurivahetust. Otsin vähemalt kuute inimest, erinevates vanustes,et ka Teie saaksiste liituda raamatu-vahetus mänguga. See tasub kuhajaga ära. Sa võid olla ükskõik, millises maailma otsas ja saad ikka osaleda. Sa pead ostma ühe raamatu ja saatma ühele inimesele, et vastu saad umbes 36 raamatut. Kui oled huvitatud, pane “like” ja ma räägin detailidest täpsemalt.‪#‎sharetheculture‬
————
English info:
I NEED at least 6 people of any age to join a book-exchange game! It will be worthy! You can be everywhere in the world! You just have to buy a book and send it to one person, to receive approximately 36 books. Let me know if you’re interested with a “like” and I’ll tell you the details!
#sharetheculture

4 thoughts on “Raamatud 13 ja 14

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s